PDA

View Full Version : سوال در مورد طراحی برنامه

Hossein Bazyan
پنج شنبه 30 آذر 1385, 23:30 عصر
دوستان سلام
مشغول نوشتن برنامه ای هستم . برای نوشتن یک قسمت از آن میخوام نظر دوستان را بپرسم
قسمتی از برنامه کار ثبت قرار ملاقاتها را به عهده دارد . هر ملاقات یا یک ساعته است یا یکساعت و نیم . ساعت کار از 7 صبح شروع شده و 9 شب تمام میشود . و ما باید ساعتها را نیم ساعت نیم ساعت بذاریم ( جون یعضی از قرارها یکساعت و نیم میباشند)
هنوز نوشتن برنامه را شروع نکرده ام و فعلا در حال انتخاب بهترین روش هستم
چیزی که به ذهن من میرسه اینه که :
یک جدول شامل 14 ردیف ( هر نیم ساعت یک ردیف ) و 6 ستون ( هر ستون برای یک روز هفته ) روی فرم گذاشته ام کاربر برای ثبت قرار روی ساعت مورد نظر کلیک کرده و نام شخص و مدت قرار را وارد میکند سپس اگر یکساعت بود خانه جاری و خانه بعدی را تغییر رنگ داده و نام شخص را در آن مینویسد و اگر یکساعت و نیم بود خانه جاری و دو خانه بعد را تغییر رنگ میدهد و بنام شخص ثبت میکند و این اطلاعات باید بانک هم ذخیره شود و کاربر بتواند با دادن شماره هفته قرار ملاقاتهای هفته جاری و هفته های گذشته را ببیند .
این نظر من بود نظر دوستان در مورد برنامه فوق چیه ؟

حامد مصافی
جمعه 01 دی 1385, 16:29 عصر
سلام دوست قدیمی

ایده نمایش با جدول عالیه چون در اینگونه موارد اوپراتور نیاز داره تا یا دید کلی از ثبت های صورت گرفته داشته باشه.
اما به نظر من زیاد جالب نیست که کاربر بقه ازای قرار ملاقات ها خانه های مورد نیاز رو رنگی کنه. بهتره از Combobox یا حتی بهتر از اون از دو Option استفاده کنید.

اما به نظر بنده اصلی ترین مسئله در نوشتن این برنامه برای شما طراحی و پیاده سازی پایگاه داده و نحوه ارتباط اون با برنامه شماست.

انشاالله در مورد DB بیشتر صحبت خواهیم کرد