PDA

View Full Version : مبتدی: تفکیک تاریخ به سال ، ماه و روز به صورت اتوماتیک در اکسس

Nader700
دوشنبه 30 بهمن 1402, 19:46 عصر
سلام به همه دوستان
من در زیر پست یک نمونه فایل برای اساتیدمحترم میذارم اگه زحمتی نیست راهنمایی بفرمایید یا فایل بنده رو ادیت کنید ممنون میشم
من یک جدول دارم که یک فیلد به نام تاریخ pdate داره که به این شکل وارد شده 1402/02/08 بعد 3 تا فیلد دیگه به نام های pYear ، pMonth ، pDay من خواستم که این 3 تا فیلد به صورت Calculated باشه که قبول نکرد ذخیره کنم . من میخوام در این 3 تا فیلد کدی بیاد که به صورت اتوماتیک تاریخ بالا به 3 قسمت تقسیم شده و در فیلد های سال ماه و روز قرار بگیرن
فقط نکته اینکه من توی قسمت ماه و روز ممکنه مثلا 02 یا 09 باشه میخوام دو رقم رو داخل تکس باکس نشون بده
با تشکر

eb_1345
دوشنبه 30 بهمن 1402, 20:33 عصر
سلام به همه دوستان
من در زیر پست یک نمونه فایل برای اساتیدمحترم میذارم اگه زحمتی نیست راهنمایی بفرمایید یا فایل بنده رو ادیت کنید ممنون میشم
من یک جدول دارم که یک فیلد به نام تاریخ pdate داره که به این شکل وارد شده 1402/02/08 بعد 3 تا فیلد دیگه به نام های pYear ، pMonth ، pDay من خواستم که این 3 تا فیلد به صورت Calculated باشه که قبول نکرد ذخیره کنم . من میخوام در این 3 تا فیلد کدی بیاد که به صورت اتوماتیک تاریخ بالا به 3 قسمت تقسیم شده و در فیلد های سال ماه و روز قرار بگیرن
فقط نکته اینکه من توی قسمت ماه و روز ممکنه مثلا 02 یا 09 باشه میخوام دو رقم رو داخل تکس باکس نشون بده
با تشکر
سلام
از تابع split استفاده کن !
سه خط کد زیر رو در رویداد Form_Current وارد کن و نتیجه رو ببین

pYear = Split(pdate, "/")(0)
pMonth = Split(pdate, "/")(1)
pDay = Split(pdate, "/")(2)

Nader700
دوشنبه 30 بهمن 1402, 21:20 عصر
سلام
از تابع split استفاده کن !
سه خط کد زیر رو در رویداد Form_Current وارد کن و نتیجه رو ببین

pYear = Split(pdate, "/")(0)
pMonth = Split(pdate, "/")(1)
pDay = Split(pdate, "/")(2)

سلام دست شما درد نکنه
خیلی خیلی ممنونم
فقط من برای پست زیر آدرس شو میذارم که از شما پرسیده بودم یک مشکل کوچیک دارم
اونم اینه که من میخوام یه خروجی ورد دیگه داخل همون فرم به یک شکل دیگه از یک قسمت از اطلاعات بگیرم یعنی 2 تا خروجی ورد به من بده
من کدها رو ست می کنم کل فرم وقتی لود میشه ارور میده و اجازه نمیده به نظرتون چیکار کنم ؟

https://barnamenevis.org/showthread.php?577802-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C-(%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)

eb_1345
دوشنبه 30 بهمن 1402, 21:31 عصر
سلام
نوع داده Calculated باید در زمان ایجاد فیلد انتخاب شود . به عبارتی اگر شما قبلاً جدولی داشته ای که دارای فیلدی با داده text باشد و این جدول رو ذخیره کرده باشی دیگر نمیتوانی نوع داده آن را به Calculated تغییر بدهی .
ضمن اینکه بعد از انتخاب نوع داده Calculated برای فیلد مربوطه در قسمت field properties روبروی گزینه Expression باید عبارت محاسبه ای مورد نظر را وارد کنی . مثلاً برای سال باید Left([pdate];4) برای ماه Mid([pdate];6;2) و برای روز Right([pdate];2) وارد کنید
جدول نمونه اصلاح شده خودت رو بررسی کن!