PDA

View Full Version : مبتدی: رفتن به آدرس تصویر و یا فیلد باند شده در اکسس

Nader700
سه شنبه 01 اسفند 1402, 21:56 عصر
سلام به اساتید محترم
من در زیر یک نمونه فایل بارگذاری می کنم
و مشکلاتی که دارم رو با توجه به اون توضیح میدم و ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
من یک جدول ساختم که فیلد آخرش رو به اسم pic (تصویر) از نوع Short Text گذاشتم . بعد یک فرم مشخصات کاربران از روی جدول ساختم
من فیلد pic رو در بالای فرم مخفی کردم و زیر مشخصات از یک تصویر image استفاده کردم و control source اون رو برابر فیلد pic قرار دادم و با استفاده از کدی که در باتن افزودن تصویر به مای کامپیوتر سیستم وصل میشه و تصویر رو از داخل پوشه pic انتخاب و به کاربر نمایش میده
من میخوام وقتی کاربر داخل فرم روی تصویر کلیک کرد تصویر رو برای کاربر از طریق نمایش تصاویر ویندوز باز کنه و به کاربر نشون بده
و دوم اینکه روی تصویر کلیک کرد بره به آدرس همون تصویر و پوشه محل ذخیره تصویر رو به کاربر نشون بده. (تصاویر هر شخص منحصر بفرد می باشد )
اگه با این روش کد نویسی نمیشه لطفا بنده رو راهنمایی یا اینکه فایل نمونه رو تکمیل بفرمایید.

eb_1345
چهارشنبه 02 اسفند 1402, 07:02 صبح
من میخوام وقتی کاربر داخل فرم روی تصویر کلیک کرد تصویر رو برای کاربر از طریق نمایش تصاویر ویندوز باز کنه و به کاربر نشون بده

سلام
برای مورد اول از کد زیر استفاده کن:

On Error Resume Next
Application.FollowHyperlink Me.pic

و دوم اینکه روی تصویر کلیک کرد بره به آدرس همون تصویر و پوشه محل ذخیره تصویر رو به کاربر نشون بده. (تصاویر هر شخص منحصر بفرد می باشد )

برای مورد دوم هم از کد زیر :

Dim Strpicfolder As String
Strpicfolder = Left(Me.pic, Len(Me.pic) - Len(Right$(Me.pic, InStr(1, StrReverse(Me.pic), "\") - 1)))
Application.FollowHyperlink Strpicfolder

eb_1345
چهارشنبه 02 اسفند 1402, 08:26 صبح
فایل اصلاح شده ضمیمه رو امتحان کن !
برای نمایش تصویر از طریق Windows Photo Viewer بر روی تصویر دابل کلیک کن و برای رفتن به مسیر تصویر بر روی کمند باتن کلیک کن!

Nader700
چهارشنبه 02 اسفند 1402, 16:28 عصر
فایل اصلاح شده ضمیمه رو امتحان کن !
برای نمایش تصویر از طریق Windows Photo Viewer بر روی تصویر دابل کلیک کن و برای رفتن به مسیر تصویر بر روی کمند باتن کلیک کن!

با عرض سلام و سپاس فراوان خدمت دوست عزیزم جناب eb_1345 (https://barnamenevis.org/member.php?424036-eb_1345)
خیلی عالی بود فقط من فرم خودم از نوع Continuous Forms هست و عکس های متنوعی رو ذخیره می کنم
من روی هر کدام از تصاویر که کلیک کنم فقط یک تصویر رو به من نشون میده چیکار کنم که تصویر مربوط به هر id رو نشون بده ؟
2: وقتی روی دکمه رفتن به فولدر تصاویر رو میزنم پوشه رو میاره آیا راهی هست که تصویر مورد نظر من (کلیک شده ) رو در حالت انتخاب به من نشون بده ؟
3: من یک کد نوشتم روی دکمه افزودن تصویر که کلیک می کنم از پوشه ای که بنام pic دارم تصویر رو انتخاب میکنه و داخل فرم نشون میده . آیا راهی هست که از یک درایو یا پوشه دیگه ای تصویری رو انتخاب کنم و یک کپی از اون تصویر رو برای من در پوشه pic قرار بده ( نکته فقط فرم من از نوع Continuous Forms هست )
4: خیلی مهمه اینکه من میخوام مثل تصویر در فرمم از یک فایل صوتی رو به هر id باند کنم یعنی به صورت اتچمنت نباشه و در محل ذخیره فایل بانک باشه (مثلا پوشه Mp3)
ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید .

eb_1345
چهارشنبه 02 اسفند 1402, 16:49 عصر
سلام
فایل نمونه رو ضمیمه کن

Nader700
چهارشنبه 02 اسفند 1402, 22:51 عصر
سلام
فایل نمونه رو ضمیمه کن

سلام بر شما دوست عزیز
من نمونه فایل رو پیوست می کنم
و راجب سوال 4 سوالم این بود من میخوام به هر id فایل صوتی اختصاص بدم که باند باشه به بانک وقتی روی اون کلیک کردم توسط پلیر ویندوز برای من پخش بشه

eb_1345
پنج شنبه 03 اسفند 1402, 16:31 عصر
خیلی عالی بود فقط من فرم خودم از نوع Continuous Forms هست و عکس های متنوعی رو ذخیره می کنم
من روی هر کدام از تصاویر که کلیک کنم فقط یک تصویر رو به من نشون میده چیکار کنم که تصویر مربوط به هر id رو نشون بده ؟

سلام
با توجه به اینکه رویدادهای کلیک یا دابل کلیک و همچنین رویدادهای MouseDown و MouseDown کنترل ایمیج قادر به نمایش رکورد جاری در فرم های Continuous Forms نمی باشند ناچاراً باید از یک کمند باتن در حالت Transparent و بدون کپشن که بر روی کنترل ایمیج قرار گیرد استفاده کرد
در نمونه اصلاح شده ضمیمه چنین کاری صورت گرفته
ضمناً برای مورد 4 (فایل صوتی ) باید تاپیک جداگانه ایجاد کنی چون مورد فوق ارتباطی با عنوان این تاپیک نداره

Nader700
جمعه 04 اسفند 1402, 12:44 عصر
سلام
با توجه به اینکه رویدادهای کلیک یا دابل کلیک و همچنین رویدادهای MouseDown و MouseDown کنترل ایمیج قادر به نمایش رکورد جاری در فرم های Continuous Forms نمی باشند ناچاراً باید از یک کمند باتن در حالت Transparent و بدون کپشن که بر روی کنترل ایمیج قرار گیرد استفاده کرد
در نمونه اصلاح شده ضمیمه چنین کاری صورت گرفته
ضمناً برای مورد 4 (فایل صوتی ) باید تاپیک جداگانه ایجاد کنی چون مورد فوق ارتباطی با عنوان این تاپیک نداره

با عرض سلام و تشکر فراوان
شرمنده ببخشید من 2 تا سوال دیگه هم پرسیده بودم فکر کنم فراموش کردین جواب منو بدین اگه یه لطفی کنید جواب بدین ممنون می شم .

1: من یک کد نوشتم روی دکمه افزودن تصویر نوشتم وقتی که کلیک می کنم از پوشه ای که بنام pic دارم تصویر رو انتخاب میکنه و داخل جای تصویر فرم نشون میده . آیا کدی هست که از یک درایو یا پوشه دیگه ای تصویری رو انتخاب کنم و یک کپی از اون تصویر رو برای من در پوشه pic قرار بده ( نکته فقط فرم من از نوع Continuous Forms هست )

2: وقتی روی دکمه رفتن به فولدر تصاویر رو میزنم پوشه pic رو میاره آیا راهی هست که تصویر مورد نظر من (که روی اون کلیک شده ) رو در حالت انتخاب به من نشون بده ؟

Dim FD As FileDialog

Set FD = Application.FileDialog(msoFileDialogOpen)
With FD
.AllowMultiSelect = True
.Title = "انتخاب کنيد"
.Filters.Add "Images", "*.gif; *.jpg; *.jpeg"
If .Show = True Then
Selectfile = .SelectedItems(1)
Me.pic = Selectfile

End If
End With