PDA

View Full Version : کنترل شبکه

Amir Oveisi
شنبه 02 دی 1385, 12:09 عصر
سلام
من تونستم که کامپیوترهای تحت شبکه رو پیدا کنم
حالا میخوام بدونم چجوری میشه به عنوان سرور اونارم کنترل کنم؟:متفکر:
ممنون میشم راهنمایی کنین

Amir Oveisi
یک شنبه 03 دی 1385, 00:27 صبح
am waiting ..... sooot

mehrzad007
یک شنبه 03 دی 1385, 13:27 عصر
معمولا توی این گونه برنامه ها از روش کلاینت سرور استفاده میشه . یعنی یه نسخه از برنامه روی کامپیوتر راه دور نصب میشه و بعد به اون دستور میدین اون به نیابات از شما وان کار رو انجام میده . به این راحتی نیست که شما هر ای پی رو که پیدا کردین برین داخل سیستم و ....

Inprise
یک شنبه 03 دی 1385, 13:56 عصر
اگر Domain Controller ای داری که ادمینش هستی ، یا اگر پسورد تک تک کامپیوترها رو میدونی ، میتونی براحتی و با WMI همه چیز رو کنترل و مدیریت کنی ، و نیازی به نوشتن نرم افزار سمت کلاینت نیست . مستندات دات نت برای WMI را بخوان .

Amir Oveisi
دوشنبه 11 دی 1385, 02:21 صبح
میشه بگین تو کدوم کلاس WMI هستش من پیدا نکردم
یا اینکه Query شو لطف کنین
ممنون

Amir Oveisi
یک شنبه 17 دی 1385, 18:30 عصر
من منتظرم ممنون

Behrouz_Rad
دوشنبه 18 دی 1385, 16:26 عصر
برای استفاده از WMI در دات نت، باید نیم اسپیس System.Management رو به پروژت اضافه کنی.
این نیم اسپیس به طور پیش فرض در دات نت وجود نداره و باید از طریق گزینه ی Add Reference منوی Project، اون رو به پروژت اضافه کنی.
برای اینکه بتونی وارد یک سیستم بشی و به منابع اون دسترسی و کنترل داشته باشی، ابتدا باید با استفاده از کلاس ConnectionOptions، یک اتصال معتبر که شامل نام کاربری و کلمه ی عبور هست ایجاد کنی.
سپس با استفاده از کلاس ManagementScope، به سیستم مقصد متصل بشی.
مسیری که WMI به طور پیش فرض از اون استفاده می کنه، "root\cimv2\" هست که زمانی که بخوای به یک سیستم دیگه متصل بشی، باید نام اون سیستم رو در ابتدای این مسیر ذکر کنی:
از Overload چهارم کلاس ManagementScope استفاده کن و به پارامتر اول اون، مسیر بالا (که نام سیستم مقصد نیز در ابتدای اون وجود داره) و به پارامتر دوم اون نیز شیء ایجاد شده از کلاس ConnectionOptions رو نسبت بده.
در نهایت، با استفاده از متد Connect شیء ایجاد شده از کلاس ManagementScope می تونی به سیستم مقصد متصل بشی.

WMI کوئری های مختلفی رو می پذیره که می تونی در مستندات MSDN اونها رو پیدا کنی.
کوئری ها رو به کلاس ManagementObjectSearcher پاس میدی و نتیجه رو به صورت یک کلاس ManagementObjectCollection دریافت می کنی.
به عنوان مثال، برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد سیستم عامل:

ManagementObjectSearcher OBJ_OS_INFO = new ManagementObjectSearcher("SELECT * FROM Win32_OperatingSystem");
ManagementObjectCollection OBJ_OS_COLLECTION;
OBJ_OS_COLLECTION = OBJ_OS_INFO.Get();

موفق باشید.

Amir Oveisi
پنج شنبه 21 دی 1385, 22:11 عصر
ممنون از توضیحات شما ولی من همه اینارو میدونم
منظورم این بود که کنترل شبکه رو با کدوم کلاس WMI میشه انجام داد؟