PDA

View Full Version : بازکردن فایل jpg با دبل کلیک بر روی یک تکست باکس

mmha_85
یک شنبه 03 دی 1385, 00:28 صبح
سلام خدمت دوستان
سوالی که من داشتم این بود که من یک فرم دارم که توی اون کاربرم آدرس یک فایلی رو وارد می کنه. (آدرس فایل، همراه با نام فایل) من می خوام این امکان رو به کاربرم بدم که با دبل کلیک بر روی این path که خودش داده، اون فایل رو باز کنم.
فرمت این فایل معمولا jpg هستش، ولی ممکنه که چیز دیگری هم باشه.
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

sarami
یک شنبه 03 دی 1385, 12:02 عصر
ابتدا یک ماژول جدید ایجاد نمائید سپس کد ذیل را درون آن قرار دهید .

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long
Function fn_ShellExecute(ByVal strFileName As String) As Boolean
fn_ShellExecute = ShellExecute(hWndAccessApp, "Open", strFileName, "", Application.CurrentProject.Path, 1)
End Function
حال با پاس دادن متغیر Strfilename به این فانکشن به صورت ذیل

Fn_shellExecute("C:\test.BMp")
میتوانید هر گونه فایلی را که کامپیوتر شما قادر به نمایش آن باشد (در ریجیستری ثبت گردیده باشد) را به طور مستقیم و مستقل از نرم افزارتان نمایش دهید.
دانلود (http://www.box.net/public/dr9pa5p9q3) نمونه برنامه

mmha_85
یک شنبه 03 دی 1385, 12:11 عصر
سلام؛ ممنون از راهنماییتون
من این کار رو کردم. ولی اکسس ShellExecute رو نمی شناخت. آیا باید توی refrence ها چیزی رو اضافه کنم یا علت ارور چیز دیگس؟
اروری که میده اینه: sub or function not defined

sarami
یک شنبه 03 دی 1385, 12:16 عصر
فراموش کرده بودم خط اول که مربوط به صدا زدن کتابخانه shell بود رو براتون بذارم دوباره کپی کنین در ضمن یه نمونه برنامه هم در انتهای پستم اضافه کردم تا مشکلتون حل بشه. موفق باشید