PDA

View Full Version : محدود کردن منو

انگوران
یک شنبه 03 دی 1385, 06:50 صبح
دوستان سلام - لطفاً بفرمائید در صورتی که یک منو داشته باشیم و بخواهیم هر فرم آیتمهای خاص خودش را از همین یک منو نمایش بده چکار باید بکنیم .
مثلاً منوی « فرم » دارای 4 آیتم باشد می خوام فرم 1 آیتم 1 و 2 رو از منوی « فرم » نمایش بده و فرم 2 آیتم 3 و 4 رو از منوی « فرم » نمایش بده .

mmha_85
یک شنبه 03 دی 1385, 16:23 عصر
میشه لطفا بیشتر توضیح بدی یا یک نمونه بذاری؟

انگوران
یک شنبه 03 دی 1385, 17:20 عصر
خودم دنبال نمونه ام .
در ضمن چیزی که می خوام فکر کنم از طریق ماکرو امکانپذیر باشه ولی روش اونو بلد نیستم .

mmha_85
یک شنبه 03 دی 1385, 18:33 عصر
بله با ماکرو میشه بر روی منو کنترل داشت. اگر روی منوتون کلیک راست کنید و گزینه customize رو انتخاب کنبن، وارد properties شوید و در قسمت on action می تونین ماکرویی رو که می خواین اجرا بشه انتخاب کنین.
ولی من اصلا صورت مسئلتون رو متوجه نشدم. اگه توضیح بیشتری بدین شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم

انگوران
دوشنبه 04 دی 1385, 08:11 صبح
دوست من لطفاً فایل ضمیمه رو ببینید من می خوام زمانی که form1 باز می شه از منوی امکانات ، زیر منوی آیتم اول و آیتم دوم قابل دسترسی بوده و آیتم سوم و آیتم چهارم قابل دسترسی نباشد و زمانی که form2 باز می شه از منوی امکانات ، زیر منوی آیتم سوم و آیتم چهارم قابل دسترسی بوده و آیتم اول و آیتم دوم قابل دسترسی نباشد .

مهدی قربانی
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 23:25 عصر
دوست من لطفاً فایل ضمیمه رو ببینید من می خوام زمانی که form1 باز می شه از منوی امکانات ، زیر منوی آیتم اول و آیتم دوم قابل دسترسی بوده و آیتم سوم و آیتم چهارم قابل دسترسی نباشد و زمانی که form2 باز می شه از منوی امکانات ، زیر منوی آیتم سوم و آیتم چهارم قابل دسترسی بوده و آیتم اول و آیتم دوم قابل دسترسی نباشد .سلام
انگوران عزیز نمی دونم به جوابت رسیدی یا نه در هر صورت روی نمونه خودت یه مقدار کار کردم و ترتیب مورد نظر اجرا شد فقط نمی دونم چرا عنوان منو یا زیرمنوها با فارسی error میده نهایتاً مجبور شدم نام منو ها رو با حروف انگلیسی بازنویسی کنم .

انگوران
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 06:46 صبح
دوست عزیز ممنونم جالب بود .

مهدی قربانی
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 15:41 عصر
مشکل فارسی در یه دستگاه دیگه حل شد اما دیدم که بهتره کار کاملتری روی این نمونه انجام بشه بنابراین چند تا ترفند دیگه روی فایل پیاده کردم که روند قبلی رو یه مقدار کاملتر می کنه .
1 . گرفتن index منو بار ، منو و زیرمنوی مربوط به منوی امکانات 1 . این حالت می تونه مشکلات فارسی رو حل کنه یعنی شما مجبور نیستید نام منو رو به برنامه معرفی کنی بلکه فقط با استفاده از index براحتی میشه مانورهای لازم رو روی منوها انجام داد . فرم 1 ، index های مربوط به منوی امکانات1 رو نشون میده .
2 . اضافه کردن فرم 3 که بعنوان سوئیچ برد مورد استفاده قرار میگیره و در موقع باز شدن این فرم هردو منوی امکانات1 و منو غیر فعال (Enabled = False) هستند و با کلیک کردن کامندهای مربوط به فرمهای 1 و 2 دو منوی مذکور فعال میشن . بنابراین هر فرم زیر منوهای مربوط به خودش رو داره و زیر منوهای غیر مرتبط هم غیر فعال میشن .
یه نکته دیگه هم اینکه ایندکس استفاده شده در نمونه احتمالاً در دستگاه دوستان ممکنه تغییر پیدا کنه که لازمه ایندکس commandbars در کدها تغییر داده بشه معمولاً یک واحد کمتر از ایندکس موجود در فرم 1 مثلاً اگر ایندکس منو بار "امکانات 1" 21 بود ایندکس commandbars در کدها باید 20 باشه.