PDA

View Full Version : بحث در مورد Dataset

amir.NET2
یک شنبه 03 دی 1385, 10:01 صبح
سلام دوستان

به نظر شما Dataset به چه دردی می خوره فوایدش چیه و معایبش چیه ؟؟

hdv212
یک شنبه 03 دی 1385, 21:42 عصر
سلام به شما ..
دیتابیس ظرفی هست که داخلش پر از جدول و دیاگرام هست ...
برنامه از طریق آداپتر به دیتابیس متصل میشه و اطلاعات رو از دیتابیس میخونه و درون دیتاست قرار میده ..
یکی هم اینکه از طریق دیتاست میتونی به صورت آفلاین با داده ها کار کنی.
موفق باشید .

عفت بزرگه
یک شنبه 03 دی 1385, 21:54 عصر
من تا بشه ازش دوری میکنم یکم سنگینه

سار
دوشنبه 04 دی 1385, 09:10 صبح
سلام دوستان

به نظر شما Dataset به چه دردی می خوره فوایدش چیه و معایبش چیه ؟؟

نقل قول از : http://www.codersource.net/dataset_dot_net.html

What is DataSet:
A Dataset is a in memory representation of a collection of Database objects including tables of a relational database scheme. The dataset contains a collection of Tables, Relations, constraints etc.,

It can be used for manipulating the data remotely and finally updating the database with the modified data. This way it enables disconnected means of working with data. This improves performance in terms of reducing the number of times a database is accessed for data manipulations.

The dataset contains all the objects as a Collection of objects. For example it contains the Database Tables as DataTable objects. The data from the database is filled into the dataset by using the DataAdapter.

SabaSabouhi
سه شنبه 05 دی 1385, 15:17 عصر
با سلام
این طورى در نظر بگیر که DataSet یک Cache از بخشى انتخاب شده از Database شما در حافظه هست.
بسیار چیز خوبیه، شما تمام اطلاعات مورد نیاز رو در Dataset جمع‌آورى مى‌کنین و تمام کارها رو اونجا انجام مىدین و هر وقت که لازم دونستید Database رو Update مى‌کنید.

فقط یه کمبودى داره که اگه این رو داشت خیلى معرکه بود و اون هم امکان تعریف یه چیزى شبیه به View هست. البته DataView داره که معنى و مفهومش با اون View که ما تو SQL داریم خیلى تفاوت داره. خلاصه اگه این رو داشت دیگه هیچ کم و کسرى نداشت.

صبا صبوحى

پ.ن: من با Framework 1.1 کار مى‌کنم هنوز با 2 کار نکردم امیدوارم این رو تو نسخه جدید حل کرده باشن.

amir.NET2
سه شنبه 05 دی 1385, 17:40 عصر
ولی من اصلا از دیتا ست چنین استفاده ای نمی کنم :بامزه:

خیلی استفاده های بهتری هم داره :بامزه:

SalarSoft
سه شنبه 05 دی 1385, 19:29 عصر
DataSet یک چاقوی دو لبه است که اگه ازش درست استفاده نکنی و مدیریت صحیح بر روی اون نداشته باشی برنامه از لحاظ کارایی افت خواهد کرد.

علاوه بر این به این علت که مقدار حافظه اشغالی توسط Dataset زیاد است برای برنامه های ASP.NET گزینه نامناسبی است.