PDA

View Full Version : برای پروژه کارشناسی مهندسی نرم افزار پیشنهاد بدین...

icmaster
یک شنبه 03 دی 1385, 10:44 صبح
سلام بر دوستان
از کسانی که این راه رو رفتن و تجربه دارن لطف کنن موضوعاتی که به نظرشون میرسه بدرد بخوره و بعدا برای ورود به بازار کار خوب باشه و همچنین توی 6 ماه بشه انجامش داد و اینجا بنویسن که بدرد خیلیها منجمله خودم میخوره.

من خودم به فکرم رسیده که در زمینه J2EE کار کنم و یه پروژه با J2EE بنویسم(جاوارو تقریبا بلدم)
ولی بغیر از مقدمات J2EE با اون آشنایی زیادی ندارم و میترسم 6 ماه برای یادگیری و انجام یک پروژه با J2EE کم باشه و نتونم پروژه رو بخوبی انجام بدم...نظر شما چیه؟؟
اگه موضوع دیگه ای به ذهنتون میرسه بگین.

delphi developer
یک شنبه 03 دی 1385, 11:25 صبح
اساسا برای پروژه های کارشناسی محیطی که پروژه با اون پیاده سازی شده چندان مهم نیست(البته این بستگی به دانشگاهتون داره). بیشتر از هر چیزی تحلیل سیستم مهمه و طراحی که باید درست و اصولی انجام بشه،بعد از اون پیاده سازی کار چندان سختی نیست.
برای انجام پروژه، دنبال پروژه هایی بگرد که فرایندهای پیچیده و زیادی داشته باشه(منظورم سیستم کنترل ترافیک فرودگاه نیست). حتما در مورد سیستمی که پیدا میکنی یه آشنای کاملا مسلط به سیستم(Business expert) هم جور کن تا گیر نکنی.
نمی شه پروژه ای را پیشنهاد داد چون بستگی داره به خودت که تو چه سیستمهایی چه آشناهایی داشته باشی تا بهت اطلاعات بدهند.به طور کلی سیستم های اطلاعات (5 مولفه سیستم های اطلاعاتی را دارا باشند) بهتر به نظر می رسند.

icmaster
یک شنبه 03 دی 1385, 12:25 عصر
اساسا برای پروژه های کارشناسی محیطی که پروژه با اون پیاده سازی شده چندان مهم نیست(البته این بستگی به دانشگاهتون داره). بیشتر از هر چیزی تحلیل سیستم مهمه و طراحی که باید درست و اصولی انجام بشه،بعد از اون پیاده سازی کار چندان سختی نیست.
برای انجام پروژه، دنبال پروژه هایی بگرد که فرایندهای پیچیده و زیادی داشته باشه(منظورم سیستم کنترل ترافیک فرودگاه نیست). حتما در مورد سیستمی که پیدا میکنی یه آشنای کاملا مسلط به سیستم(Business expert) هم جور کن تا گیر نکنی.
نمی شه پروژه ای را پیشنهاد داد چون بستگی داره به خودت که تو چه سیستمهایی چه آشناهایی داشته باشی تا بهت اطلاعات بدهند.به طور کلی سیستم های اطلاعات (5 مولفه سیستم های اطلاعاتی را دارا باشند) بهتر به نظر می رسند.

ممنون از اینکه جواب دادین
میدونم که محیط مهم نیست منم حرفی از محیط نزدم
منظورم این بود که پروژه ای که مینویسم مبتنی بر معماری J2EE باشه ... من تو این ترم برای سمینار درس مهندسی نرمافزار J2EE ارائه دادم (البته بسیار مقدماتی) و بنظرم جالب اومد...در مورد بازار کارشم پرس جو کردم و بازار کار J2EE بد نیست ...حالا من نگرانیم اینه که در چه مدتی میشه J2ee رو در حدی یاد گرفت که باهاش پروژه نوشت وآیا من میتونم توی وقتی که دارم هم یادش بگیرم و هم یک پروژه باهاش بنویسم؟

manager
یک شنبه 03 دی 1385, 12:43 عصر
دوست من شما پروژه برای درس مهندسی نرم افزار می خوای یا چیز دیگه ؟ اگر برای مهندسی نرم افزار می خوای باید بگم شما خیلی تلاش کنید می تونید تو مدت 5 ماه فقط پروژه رو تحلیل کنید حتی به فاز طراحی هم ممکنه نرسید چه برسه پیاده سازی بکنید.
ولی در کل با این که من خودم اصلا بلد نیستم ولی J2EE معماری بسیار زیبائی داره و حالا حالا ها در دنیا نقش کلیدی ایفا خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به بخش مربوطش مراجعه کنید.

icmaster
دوشنبه 04 دی 1385, 10:15 صبح
دوست من شما پروژه برای درس مهندسی نرم افزار می خوای یا چیز دیگه ؟ اگر برای مهندسی نرم افزار می خوای باید بگم شما خیلی تلاش کنید می تونید تو مدت 5 ماه فقط پروژه رو تحلیل کنید حتی به فاز طراحی هم ممکنه نرسید چه برسه پیاده سازی بکنید.
ولی در کل با این که من خودم اصلا بلد نیستم ولی J2EE معماری بسیار زیبائی داره و حالا حالا ها در دنیا نقش کلیدی ایفا خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به بخش مربوطش مراجعه کنید.
سلام
منظور من پروژه پایانی رشته مهندسی نرم افزار است.