PDA

View Full Version : رابطه

reza850101
دوشنبه 04 دی 1385, 09:38 صبح
باسلام دوجدول داریم که یکی حاوی فیلد تاریخ و دیگری ساعت میباشد که ساعت و تاریخ سیستم درآن درج میشو آیامیشود رابطه یک به چند بین این دوجدول برقرار کرد تاریخ یک و ساعت چند
باتشکر

mzjahromi
دوشنبه 04 دی 1385, 09:44 صبح
سوالتون رو یه کم مبهم مطرح کردید.
تاریخ در یک جدول هست و ساعت در جدول دیگه ؟ در این صورت این دوتا نمیتونن با هم رابطه داشه باشند

صبا9841
دوشنبه 04 دی 1385, 12:40 عصر
خوب بعد از این رابطه چه نتیجه ای میخواهید بگیرید؟ در واقع شما چه انتظاری از این رابطه دارید؟

reza850101
دوشنبه 04 دی 1385, 14:49 عصر
شما درست میگید - من این ارتباط را بدین طریق ایجاد کردم یک جدول تاریخ و جدول دیگر دوفیلد تاریخ و ساعت را قرارداده و دوتاریخ را باهم رابطه یک به چند ایجاد کردم اما منظورم اینه بتوانم ازطریق لود شدن فرم اولیه برنامه و خواندن تاریخ و ساعت سیستم امکان یک نوع قفل گذاری راایجاد کنم تا با تعویض تاریخ سیستم امکان راه اندازی برنامه میسر نشود
- حال هرکس تجربه ای داره و راهنمایی بتونه بکنم بسیارممنون میشم

صبا9841
دوشنبه 04 دی 1385, 16:44 عصر
من این قسمت "تا با تعویض تاریخ سیستم امکان راه اندازی برنامه میسر نشود را درست متوجه نشدم . خیلی مبهم است. اگر بتوانید نمونه فرمها را بگذارید فکر میکنم واضحتر بشود نظرداد.

reza850101
سه شنبه 05 دی 1385, 10:29 صبح
این نمونه فرمی است که دراستارت آپ قرارمیگیره و بالودشدن آن تاریخ و ساعت سیستم خوانده شده و ثبت میشود زمانی که لود برنامه را محدود میکنیم یعنی میگوییم که ازاین تاریخ به بعد برنامه کارنکند معمولا با تغییر تاریخ سیستم آنرا راقابل استفاده میکنند میخواهم راهی پیداکنم تابابرگشت تاریخ به عقب وتغییر آن برنامه اجرا نشود - البته این شاید خیلی مبتدی باشد امااگر راه بهترمیشناسید استقبال میکنم ممنون ازحوصله تان