PDA

View Full Version : فرمت فایلهای زرنگار

hr110
دوشنبه 04 دی 1385, 13:26 عصر
سلام
کسی در مورد فرمت فایلهای زرنگار اطلاعاتی دارد؟
محتوای صفحات به همراه شماره صفحه مورد نظرم است.

با تشکر

Inprise
دوشنبه 04 دی 1385, 13:38 عصر
من چیزی در باره ساختار این فرمت نمیدونم ، اما نرم افزارهای زیادی رو دیدم که به نوعی زرنگار رو میشناسن ، که یعنی یا یک فرمت شناخته شده هست ، یا اگر نیست ساختار پیچیده ای نداره :چشمک:

فکر میکنم فرمت زرنگار قدیمی تحت داس باید چیزی مبتنی بر RTF باشه . برای شروع میتونی یک کلمه و یک عدد رو با فرمت زرنگار ذخیره کنی ، و بعد همونها رو به همان شکل در قالب RTF با کدپیجهای مختلف ذخیره کنی و خروجی ها رو با یک هگز ادیتور مقایسه کنی و دنبال Pattern مشابه بگردی . Hexcmp مفیده .

Saeid59_m
سه شنبه 05 دی 1385, 09:10 صبح
سلام
من قبلها توی پاسکال برای فارسی نویسی در محیط گرافیکی از فونتهای زرنگار استفاده می کردم ولی فکر می کنم فایلهای زرنگار رو با Text بتونی باز کنی . (فایل متنی معمولی)

hr110
جمعه 08 دی 1385, 15:57 عصر
از توجهاتتان متشکرم.

همانطور که جناب اینپرایز گفتند، فرمت بسیار ساده‌ایی دارد:
کاراکتر 14 شامل تعداد قلمهای موجود در فایل میباشد. در ادامه یکسری اطلاعات در مورد فایل، زمان ثبت شده و .. وجو دارد.
از کاراکتر 1024 مشخصات کلی قلمها(نام مستعار، نازک/ایتالیک/سیاه و پوینت که همان سایز قلم میباشد، فارسی/لاتین و ...) به ترتیب در 32 کاراکتر خواهند آمد. در ادامه نیز مشخصات کامل قلمها در 450 کاراکتر توضیح داده شده است. در پایان نیز محتوای فایل به این ترتیب که ابتدا ایندکس قلم(براساس قلمهای موجود در فایل) و سپس رشته فارسی یا لاتین خواهد آمد .....

البته زرنگار تحت داس به چند فرمت دیگر نیز خروجیهایی میدهد که در اینجا منظور این فرمتها نبوده و فایل اصلی زرنگار مورد نظر است. در هنگام ذخیره سازی میتوان فرمت را به همراه علائم یا بدون علائم ذخیره نمود.

موفق باشید