PDA

View Full Version : تنظیمات در نصب sql server

free
سه شنبه 05 دی 1385, 09:16 صبح
سلام
من جستجو کردم اما جوابم را نیافتم . کلاینت ها با سرور نمی توانند ارتباط برقرار کنند تا زمانی که یکبار آی پی سرور از کلاینت ها به سیستم داده شود و پروتکل share مربوط به سرور فعال شود. بعد از ان ارتباط با بانک برقرار میشود. در ضمن این برنامه بصورت آزمایشی روی 10 سیستم نصب شده که روی 2 سیستم از 10 سیستم مشکلی ندارد اما بقیه سیستم ها باید حتما روش بیان شده را به کار برد تا برنامه با بانک ارتباط برقرار کند. قبلا هم پرسیده ام اما نتوانسته ام مشکل را رفع نمایم. بنابراین از دوستان خواهشمند است در رابطه با موارد زیر من را راهنمایی نمایند:
1. به نظر شما مشکل چیست؟ از sql server ؟از ویندوز ؟از برنامه؟
2. تنظیمات دقیق در هنگام نصب sql server به چه صورت است؟
3.چه سرویس هایی از ویندوز میتونه فعال یا غیر فعال شده باشد که این مشکل را بوجود آورده است؟
4. تنظیمات security مربوطه به sql server و ویندوز چگونه است؟

zman123456
پنج شنبه 07 دی 1385, 17:57 عصر
سلام
من جستجو کردم اما جوابم را نیافتم . کلاینت ها با سرور نمی توانند ارتباط برقرار کنند تا زمانی که یکبار آی پی سرور از کلاینت ها به سیستم داده شود و پروتکل share مربوط به سرور فعال شود.
شبکه از چه نوعی است و روی admin سرور حتما Pass هست؟

dkhatibi
پنج شنبه 07 دی 1385, 20:11 عصر
Firewall ?

free
دوشنبه 11 دی 1385, 08:33 صبح
admin سرور پسورد دارد. firewall هم ندارد!!!

alpha2006
دوشنبه 11 دی 1385, 09:47 صبح
سلام
شبکه شما AD هست یا WorkStation؟
اگر شبکه شما AD باشد ( همان Active Directory) نیاز به این است که کاربران مراحل خاصی را جهت ورود به جلسات کاری ویندوز سرور را طی کنند و برای کاربرانی که به دامین Domain وارد نشده اند ممکن است نتوانند از سیستمها و سرویسها استفاده کنند.
شما در GP یا همان گروپ پالیسی خود ببینید که آیا Guest Session شما فعال است یا خیر

جهت تست ارتباط خود و عیب یابی مراحل زیر را انجام دهید. ( به طور مثال آی پی سرور شما 192.168.0.1 است.

1- از منوی start گزینه Run را انتخاب کنید و تایپ کنید Cmd و اینتر بزنید.
2- تایپ کنید
telnet 192.168.0.1 1433
به فاصله ها توجه داشته باشید.
اگر یک صفحه سیاه رنگ آمد و هر چی تایپ کردید چیزی ندیدید پس مشکل از ارتباط شما نیست.
اگر Error یا Timeout مشاهده کردید بگردید دنبال خطا اتصال چون از کامپیوتر کلاینت شما قابلیت دسترسی به سرور شما و پورت 1433 که مربوط به اس کیو ال سرور می باشد وجود ندارد.
حالا یا فایروال آن را بسته یا تنظیمات سکیوریتی ویندوز
موفق باشید

free
دوشنبه 11 دی 1385, 11:53 صبح
مراحل گفته شده انجام شد. پیغام connect failed را نشان داد.
ممنون ولی حالا از کجا بدونم مشکل از چه سرویسی است؟ در ضمن اثری از فایروال وجود ندارد.

zman123456
سه شنبه 12 دی 1385, 12:59 عصر
اگر از نوع WorkGroup‌استفاده میشه یک بار به سرور که می خواهید وصل شوید در هنگام درج پسورد تیک ذخیره را بزنید.

free
چهارشنبه 13 دی 1385, 10:55 صبح
ممنون از همه دوستان. با تیک ذخیره پسورد درست شد. متشکرم zman123456 !