PDA

View Full Version : نرم افزارهای جاسوس

sayana
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 01:22 صبح
هزار بار گفتم الکی از اینترنت نرم افزار دانلود نکنین مگه شماها گوش میکنین :wink: مثلا آیا میدونیستین BonziBody معروف هم جزو نرم افزار های جاسوسه نه تنها BonziBody بلکه مثلا نرم افزار های دیگه ScreenSaver یا Wallpaper هایی که مدام تصویرشون عوض میشه فکر میکنین Programmerهای این نرم افزار ها فکر من و شما هستن که واسه خوشحالی ما مجانی اینا رو در اختیار ما قرار بدن و حتی برامون میل بزنن و خواهش کنن نرم افزارشون رو دانلود کنیم :?
محض اطلاع نرم افزار های جاسوس به اون دسه از برنامه ها میگن که خیلی تر و تمیز !!!!! رو hard سیستم ما جا خوش میکنن و کلیه فعالیت های ما رو برای صاحباشون میفرستن از محتویات hard گرفته تا حتی هر فایلی که بازش کنیم ! در واقع یه ابرهکر SuperHacker !!!! واقعی :x :? :(

Afshinpour
جمعه 02 خرداد 1382, 16:52 عصر
سایانا جان چرا راه دور میری عزیز من

همین ویندوز XP رو نمیگی که با دست خورش آدم نصبش میکنه ؟ :lol: هزار و یک سوراخ داره که با میکروسافت در ارتباط هستند. دیروز یکی از دوستان اینها رو جمع بندی کرده بود و برام فرستاد اگه پاکش نکرده باشم اینجا مینویسم.

Afshinpour
جمعه 02 خرداد 1382, 17:28 عصر
ویندوز و در راس اون ویندوز ایکس پی این بلاها رو به سر ما در میارن :

Windows Update اطلاعاتی رو به یکی از سرور های میکروسافت میفرسته تا معلوم بشه که ویندوز روی کامپیوتر ما به چه آپدیتی احتیاج داره..... چه چیزی دقیقا فرستاده میشه معلوم نیست ....

حتما شما هم با این پیغام که فلان ایراد روی داده. ایراد به میکروسافت گزارش بشه؟ برخورد کردین. اینجا هم معلوم نیست چه چیزهایی پروتکل میشه و به میکروسافت گزارش میشه....

تنظیم ساعت سیستم : به وسیله این آپشن آدم میتونه ساعت سیستمش رو همیشه اکتوئل نگه داره . در اینجا هم ویندوز اطلاعاتی رو به یکی از سرور ها میکروسافت میفرسته تا ساعت دقیق رو سوال کنه. ولی چه چبزی دقیقا فرستاده میشه معلوم نیست.

ویندوز مدیا پلایر هم که همه میدونین که به طور علنی آپشن هایی داره که ارتباطش رو با میکروسافت تایید میکنه. اگر کسی از اونها خبر نداشته باشه و اونها اکتیو باشن باز هم معلوم نیست که چی فرستاده میشه یا گرفته میشه !!

مسنجری که وین ایکس پی داره باید حتما پاک بشه چون حتی اگر استفاده هم نشه کار خودش رو میکنه

هر بار که ما به اینترنت وصل میشیم سیستم ما توسط یک به اصطلاح ROBOTER از طرف میکروسافت چک میشه . تا زمانی که در رجیستری مقدار RegDone روی 1 نباشه این کار تکرار میشه. چه اطلاعاتی از سیستم پرسیده میشه و به اونجا ارسال میشه باز هم معلوم نیست. (این کار معمولا بعد از اولین آپدیت سیستم صورت میگیره)

مو قع چک کردن اکتیو بودن یا نبودن ویندوز سعی کنید آنلاین نباشید چون باز هم به میکروسافت چیزی فرستاده میشه !!

موقعی که روی یک فیلم کلیک میکنید و ویندوز کودک (CODEC) مخصوص به اون رو نداره مدیا پلایر سعی میکنه به یکی از سرورهای کودک میکروسافت وصل بشه و کودک رو از اونجا داون لود کنه. اینجا هم باز معلوم نیست که چه اطلاعاتی همراه با اون داون لود میشه. یا برعکس.

و ....

به قول معروف :

به پایان آمد این توپیک (چون دیگه حال و حوصله ترجمه ندارم :? )
حکایت همچنان باقی است.

mahmoodreza
جمعه 02 خرداد 1382, 21:29 عصر
سلام
xp که خیلی حرفه ای عمل میکنه...
همش داره اطلاعات میفرسته و مگیره...
در هر صورت
برای اینکه این مشکل را نداشته باشید
میتونیددر گوگل دنبال
antispy
بگردید و دانلود کنید...
و این برنامه بشتر سوراخ سمبه هار و میبنده...

Afshinpour
شنبه 03 خرداد 1382, 03:02 صبح
خوب که ابن رو گفتی محمود رضا جان

میدونستی وقتی سرویس پک1 رو نصب کنی یکی از کارهایی که میکنه همین برنامه رو غیر فعال میکنه ؟

تو که همولایتی هستی بیا این رو من گذاشتم برات تو سایتم. داون لود کن و بخون که چطوری میتونی بعضی از آپشن های ایکس پی رو که لازم نداری غیر فعال کنی:

www.afshinpour.de/winxp.pdf

mahmoodreza
شنبه 03 خرداد 1382, 13:19 عصر
دست شما درد نکنه قربان
یغنی اگه بعد از نصب سرویس پک هم اونو اجرا کنم باز هم همین جوری هست؟
بعد درسته که همولایتی شدیم.. ولی هنوز انقدرها هم یاد نگرفتم که بتونم انقدر مقاله بخونم..
ولی زورمو میرنم...فقط ممکنه 1 سعتی طول بکشه :lol:
:roll:
مممنون

sayana
یک شنبه 11 خرداد 1382, 01:44 صبح
پس تنها راه حل ممکن اینه که از DOS به عنوان سیستم عامل استفاده کنیم :? راستی اون که دیگه نمیتونه جاسوسی کنه :(

Hidarneh
یک شنبه 11 خرداد 1382, 11:57 صبح
جاسوسی رو نمی دونم ولی اونم چیزهای مخفی ( و به اصطلاح undocumented ) زیاد داره !!!

Hidarneh
یک شنبه 11 خرداد 1382, 12:10 عصر
و یه چیز دیگه :
بهترین راه فکر کنم روش من باشه 8) یعنی اینکه کام÷یوتر اصلی تون با اونی که به اینترنت وصل میشین فرق کنه . مثلا با یه هارد ÷ایین به اینترنت وصل بشین و بزارین بیلی جون هر چی رو که دلش خواست از روی اون ک÷ی کنه و یا خیلی سایتها هستن که ظاهرا به خاطر تبلیغ محصول ضد هک خودشون لیست فایلهای هاردتون رو نشون می دن و ...
راستی علی آقا همین شما نبودی که از میکروسافت طرفداری می کردی؟ تغییر عقیده دادی یا جو گرفتت؟ :wink:

Afshinpour
یک شنبه 11 خرداد 1382, 15:56 عصر
نه عزیزم من هنوزم از میکروسافت طرفداری میکنم. ولی من از همون اول هم گفتم که من توی همکارهام و توی کل شرکت کسی رو نمیشناسم که ویندوز ایکس پی داشته باشه.

توی شبکه ما اگر کسی از دوستان با نوت بوک بخواد وارد بشه و ویندوز ایکس پی داشته باشه سرش کنده میشه.

راستش رو بخوای من همچین دوست ندارم ببینم ویندوز هر کاری دلش بخواد میکنه. ایکس پی از همون اول کارش گندش درآمد. حالا هر کی دوست داره اینستال میکنه! من میگم که ایکس پی خوب نیست. با این حرفم ولی کل میکروسافت رو نمیبرم زیر سوال. اصلا من کی باشم که بخوام میکروسافت رو ببرم زیر سوال ؟

میدونی اگر محصولات میکروسافت نبود الان چه وضعی دنیای کامپیوتر داشت ؟

خداییش نباید بد قضاوت کرد. کسی میتونه بگه که میکروسافت بده که از هیچ کدوم از محصولاتش استفاده نکنه.

اگر منی که برنامه مینویسم بخوام فقط و فقط از همین ویندوز صرف نظر کنم و توی یکی از شرکتهایی که برنامم داره کار میکنه مثلا لینوکس رو اینستال کنم میدونی چی میشه؟

1 روزه بیکار میشم.

چون هیج یوزری نمیاد ویندوز رو ول کنه و با لیتوکس کار کنه .

میکروسافت 2 تا چیز داره که شرکتهای دیگه بیچاره کنن خودشون رو به اون نمیرسن:

یک : اسم !!

دو : برنامه های میکروسافت جوری هستن که هر کور و کری و آدم مبتدی 4 تا کلیک این ور و اون ورش کنه میتونه باهاش کار کنه .

ولی با این حساب من هیچ وقت به چشم تعصبی به موضوع نگاه نمیکنم . هر چی ببینم خوب باشه استفاده میکنم. حالا ماله میکروسافت باشه با مال مش تقی !! :lol: