PDA

View Full Version : sql در delphi

bahar_2006
چهارشنبه 06 دی 1385, 11:10 صبح
اگه برای ارتباط با پایگاه داده از برگه ی ADO استفاده کنیم دستورات sql چگونه باید استفاده شوند؟ برای مثال می خواهیم از طریق کد خاصیت command text مربوط به adodataset را برابر دستور رو به رو شود:
:متفکر: select * from TabelName where ColName=Edit1.text

Touska
چهارشنبه 06 دی 1385, 11:23 صبح
اگه برای ارتباط با پایگاه داده از برگه ی ADO استفاده کنیم دستورات sql چگونه باید استفاده شوند؟ برای مثال می خواهیم از طریق کد خاصیت command text مربوط به adodataset را برابر دستور رو به رو شود:

شما باید با استفاده از یک Dataset و یک Adoquery این Query را اجرا نموده و خروجی را در یک

DBgrid مشاهده نمایید.

قبل از مطرح نمودن پرسش در سایت جستجو کنید :)

shobair
چهارشنبه 06 دی 1385, 16:17 عصر

میتونید از این کد استفاده کنید:

ADOTable1.Filtered:=False;
ADOTable1.filter:='ColeName = '''+Edit1.Text+'''';
ADOTable1.Filtered:=True;

شبیر

soroush_vs
چهارشنبه 06 دی 1385, 16:48 عصر
ADODataSet1.CommandText:='Select * From Table_Name Where Column_Name='+''''+Edit1.Text+''''D
البته اون D آخرش جزوش نبود.:بامزه:
شما برای یادگیری این مطالب ساده باید ابتدا اقدام به خرید یک کتاب آموزشی دلفی نمایید مانند کتاب برنامه نویسی با دلفی آقای مهندس قمی و مهندس عباس نژاد

bahar_2006
چهارشنبه 06 دی 1385, 17:10 عصر
سلام
:متفکر: اگه برای ارتباط با پایگاه داده از ADO استفاده کنیم دستورات sql در دلفی به چه صورت استفاده شوند؟ برای مثال می خواهیم از طریق کد،خاصیت command text مربوط به adodataset را برابر دستور رو به رو کنیم :
select * from TabelName where ColName=Edit1.text
با تشکر.

مهدی کرامتی
چهارشنبه 06 دی 1385, 22:01 عصر
من ترجیح میدم همه کدهای SQL را در Stored Procedure ها بنویسم.

bahar_2006
پنج شنبه 07 دی 1385, 03:27 صبح
ADODataSet1.CommandText:='Select * From Table_Name Where Column_Name='+''''+Edit1.Text+''''D
البته اون D آخرش جزوش نبود.:بامزه:
شما برای یادگیری این مطالب ساده باید ابتدا اقدام به خرید یک کتاب آموزشی دلفی نمایید مانند کتاب برنامه نویسی با دلفی آقای مهندس قمی و مهندس عباس نژاد
کتاب آقای نژاد قمی رو دارم ولی فقط کد های مربوط به برگه ی BDE رو ایشان توضیح دادن و
برگه ی ADO رو فقط معرفی کردن(البته تا اونجایی که من اطلاع دارم ) این کدی رو هم که شما نوشتین امتحان کردم اما متاسفانه جواب نداد.به حر حال منت بر سر من گذاشتین و جواب این مبتدی رو دادین.
با تشکر

bahar_2006
پنج شنبه 07 دی 1385, 03:46 صبح
سلام
اگه لطف کنید نحوه ی کار با Stored Procedure رو به طور کامل توضیح بدین ممنون می شم
البته اگه امکانش هست.
با تشکر

حرفه ای
پنج شنبه 07 دی 1385, 08:07 صبح

سلام
اگه لطف کنید نحوه ی کار با Stored Procedure رو به طور کامل توضیح بدین ممنون می شم
البته اگه امکانش هست.
با تشکر

Stored Procedure توابع برنامه نویسی در بانکهای اطلاعاتی است که می توان آنها را در زبانهای برنامه نویسی استفاده نمود که در موارد Insert ، Update و یا Delete به صورت Triger نیز نامیده می شوند
خصوصیت اصلی آنها رزدینت شدن نتیجه Stored Procedure در حافظه در اولین اجراست و در سرعت برنامه در پرس و جوهایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد تاثیر به سزا دارد
اما به نظر بنده در مواردی که می خواهید داینامیک کار کنید و یا پرس و جوی شما فقط ممکن است یکبار در برنامه اجرا شود از Stored Procedure استفاده ننمایید .
کد نویسی در Stored Procedure نیز از قابلیتهای بسیار خوب آن می باشد که امکان داینامیک کارکردن را بسیار سهل و آسان می کند .

Result این توابع نتیجه پرس و جوی شما است و بزرگترین ویژگی ان امکان تعریف پارامتر در ورودی Stored Procedure می باشد

توضیحاتی کلی و خلاصه که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد ::لبخندساده:

soroush_vs
پنج شنبه 07 دی 1385, 12:53 عصر
کتاب آقای نژاد قمی رو دارم ولی فقط کد های مربوط به برگه ی BDE رو ایشان توضیح دادن و
برگه ی ADO رو فقط معرفی کردن(البته تا اونجایی که من اطلاع دارم ) این کدی رو هم که شما نوشتین امتحان کردم اما متاسفانه جواب نداد.به حر حال منت بر سر من گذاشتین و جواب این مبتدی رو دادین.
با تشکر
درسته که . شاید ConnectionString رو خراب گذاشتی
باADOQuery هم اینطوریه

ADOQuery1.SQL.Clear;
ADOQuery1.SQL.Text:='SELECT * FROM Table_Name WHERE Column_Name='+''''+Edit1.Text+'''';
ADOQuery1.ExecSQL;

soroush_vs
پنج شنبه 07 دی 1385, 12:55 عصر
چرا این راه رو ترجیح میدید؟
وقت گیر نیست؟

bahar_2006
شنبه 09 دی 1385, 12:31 عصر
درسته که . شاید ConnectionString رو خراب گذاشتی
باADOQuery هم اینطوریه

ADOQuery1.SQL.Clear;
ADOQuery1.SQL.Text:='SELECT * FROM Table_Name WHERE Column_Name='+''''+Edit1.Text+'''';
ADOQuery1.ExecSQL;
اول از AdoDataSet,Datasource استفاده کرده بودم ولی بعد درستش کردم.به هر حال خیلی ممنون که کمک کردین.

bahar_2006
شنبه 09 دی 1385, 12:34 عصر
شما باید با استفاده از یک Dataset و یک Adoquery این Query را اجرا نموده و خروجی را در یک

DBgrid مشاهده نمایید.

قبل از مطرح نمودن پرسش در سایت جستجو کنید :)
خیلی ممنون مشکل حل شد.