PDA

View Full Version : دیالوگ ها و اعمال تغیرات

eyelash
پنج شنبه 07 دی 1385, 00:23 صبح
سلام
وقت به خیر
دوستان من در برنامم تمام فرم ها از یک فرم اصلی ارث می برند.
سؤال من اینه که چه جوری وقتی که کاربر فونت یا رنگی را انتخاب می کنه انتخابه اون را به تمام فرم ها اعمال کنم.

rezaei manesh
پنج شنبه 07 دی 1385, 09:54 صبح
تویه settings یه مقدار از نوع system.drawing.color درست کن و بعد اونو رو به رنگ همه فرمات نصبت بده حتی اونو تویه برنامه هم می تونی تغییر بدی.
برای فونت هم همین طور
برای نصبت دادن هم باید تویه پراپرتی ها در قسمت ApplicationSettings مقدار رنگ یا فونت را به کلیدی که درست کردی نصبت بدی

eyelash
پنج شنبه 07 دی 1385, 15:20 عصر
ممنون از راهنمایتون مشکل حل شد.
حالا دو تا سوال دیگه :
1- چه طوری فونت و رنگ فرم های باز را تغیر بدم
2- اگه کاربر سایز فونت را طوری تغیر داد که متن ها از توی کنترل ها بیرون زد چه کار می شه کرد البته راهی که به ذهنم رسید کنترل کردن فونت بود تا اگه فونت زیادی بزرگه یا کاربر را مطلع کنم یا خودم از اعمال اون جلوگیری کنم . ولی می خواستم بدونم راه دیگه ای هم هست یا نه.

Chabok
جمعه 08 دی 1385, 08:10 صبح
پاسخ 1 : اگر خواص را به Settings بایند (Bind) کنید با تغییرات ، خواص هم تغییر می کنند .
پاسخ 2 : فرم یه خاصیتی داره به نام AutoScaleMode که اگر بر روی Font تنظیم شود
خودش نسبت به سایز فونت و ... اندازه رو تغییر میده .

موفق باشید .

eyelash
یک شنبه 10 دی 1385, 00:41 صبح
پاسخ 1 : اگر خواص را به Settings بایند (Bind) کنید با تغییرات ، خواص هم تغییر می کنند .
پاسخ 2 : فرم یه خاصیتی داره به نام AutoScaleMode که اگر بر روی Font تنظیم شود
خودش نسبت به سایز فونت و ... اندازه رو تغییر میده .

موفق باشید .

می شه یک کم بیشتر توضیح بئین.
من نتونستم از راه حل اول استفاده کنم. در مورد دومی هم من فقطتونستم خاصیت AotoScall را پیدا کنم که از نوعBoolean بود. در ضمن من VB.Net 2003 کار می کنم.

eyelash
سه شنبه 12 دی 1385, 01:40 صبح
بابا یکی بیشتر راهنمایی کنه

majid325
سه شنبه 12 دی 1385, 02:37 صبح
. در مورد دومی هم من فقطتونستم خاصیت AotoScall را پیدا کنم که از نوعBoolean بود. در ضمن من VB.Net 2003 کار می کنم.

در 2005 که هستش.

eyelash
چهارشنبه 13 دی 1385, 17:32 عصر
در 2005 که هستش.

خوب معادلش توی 2003 چیه؟

Sub Zero
جمعه 15 دی 1385, 00:41 صبح
ببخشیدا ولی نمی شه خاصیت Auto Size اون کنترلهایی که فونتشون بزرگ میشه رو برابر True کنی ؟ :متفکر:

Chabok
جمعه 15 دی 1385, 07:54 صبح
ببخشیدا ولی نمی شه خاصیت Auto Size اون کنترلهایی که فونتشون بزرگ میشه رو برابر True کنی ؟ :متفکر:

به هر حال برای این بزرگ شدن باید فرم بزرگ بشه (یا از طول و یا از عرض)
مصیبتش هم زیاده که بعد از تغییر سایز اندازه کنترل ها رو گرفته و اندازه فرم رو تغییر داد .

eyelash
جمعه 15 دی 1385, 12:27 عصر
یعنی توی vb 2003 راهی برای تغیر اندازه کنترل ها به طور خودکار وجود ندارد؟!