PDA

View Full Version : کسی روشی برای قفل گذاری نرم افزاری روی برنامه بلده

b_mohammadpoor
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 20:48 عصر
با احترام
اگر کسی روشی برای قفل گذاری نرم افزاری روی برنامه بلده لطف کنه به من هم یاد بده که خیلی بهش نیاز دارم :wink:

قبلا از همگی شما دوستان دلفی کار کمال تشکر را دارم .

---------------------------------------------------------
محمدپور

مهدی کرامتی
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 21:00 عصر
سلام.

ما در نوین رسانه یک قفل خیلی عالی بنام ProLock نوشته‌ایم که امکانات فوق‌العاده‌ای برای برنامه نویسان دلفی داره.

همین روزها در سایت رسمی نوین رسانه جزئیاتش رو خواهید دید (سایت آماده است، اما هنوز در دسترس همگان نیست).

اما اگر میخواهید زودتر اطلاعات کسب کنید میتوانید مستقیما با من تماس بگیرید:

تلفن: 4707653
موبایل: 1466281-0912

said ali
دوشنبه 04 اسفند 1382, 18:09 عصر
با سلام
اقا من یه قفل نوشتم که فکر نکنم راحت بشکنه (ان شا الله)
مشخصاتشم اینه که هر جا نرم افزار نصب شد قطعا باید به شرکت سازنده زنگ بزنه و کدی که برنامه بهش میده رو بده شرکت و از اونا کد اصلی برنامه رو بگیره. خیلی راحته ولی قطعا باید زنگ بزنه. همشم تو یه DLL جا شده.
کافی به من ایمیل بزنی.

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 اسفند 1382, 18:52 عصر
قفل نرم‌افزاری ما آماده ارائه شد: http://www.novinmedia.com

reza69
یک شنبه 09 تیر 1392, 14:48 عصر
با سلام
اقا من یه قفل نوشتم که فکر نکنم راحت بشکنه (ان شا الله)
مشخصاتشم اینه که هر جا نرم افزار نصب شد قطعا باید به شرکت سازنده زنگ بزنه و کدی که برنامه بهش میده رو بده شرکت و از اونا کد اصلی برنامه رو بگیره. خیلی راحته ولی قطعا باید زنگ بزنه. همشم تو یه DLL جا شده.
کافی به من ایمیل بزنی.
فایلای dll به راحتی قابل کرک شدن با smart assembly و هزارتا برنامه ی دیگه
بزاریدش تو تالار امنیت بچه ها کرکر 3سوت کرکش میکنن

idehrayan
شنبه 15 شهریور 1393, 21:22 عصر
سلام
من يه قفل نوشتم كه اصول كارش اينه كه با استفاده از شماره cpu يه كد توليد ميكنه مثلا اگه شماره cpu اين باشه 3215487854132 حلا بجاي هرچي 2 كاركتر a وبجاي 5 كاكتر x و ادامه كار به همين شكل براي پيچيده تر شدن رمز ميتونيد از روشهاي ديگه مثلا جمع كاركترهارو بدست بياريد بعد باضافه يك عددي بكنيد و جواب رو با روش بالا به كاركتر حروف انگليسي تبديل كنيد .
حالا كاربر براي فعال كردن برنامه اين كد رو براي شما ارسال ميكنه و شما با نرم افزار ديكودر (كه خودتون با روش بالا نوشتين) انرو تبديل ميكنيد به يه رمز ديگه كه نرم افزار هم از همين كد ديكودر در ابتداي اجرا براي ديكد كردن استفاده ميكنه و كدها رو مقايسه ميكنه در صورتي كه كدهاي ديكدشده برابر هم باشن نرم افزار از حالت قفل خارج ميشه.درضمن كد فعال سازي بايد در يك فايل ذخيره بشه و برنامه در ابتداي اجرا از اين كد فعال سازي جهت بررسي مجوز استفاده كنه و كد رو مقايسه كنه (ببخشيد خيلي خلاصه نوشتم هركدام از اين مراحل كلي توضيحات داره)

BORHAN TEC
سه شنبه 18 شهریور 1393, 18:50 عصر
من يه قفل نوشتم كه اصول كارش اينه كه با استفاده از شماره cpu يه كد توليد ميكنه
به نظرم اصلاً کار درستی نکرده اید. کد ماشین باید از روی سریال دیسک سخت تولید بشه و نه cpu. چرا که اکثراً برای ارتقا دادن سیستم cpu رو عوض می کنند ولی معمولاً هارد دیسک عوض نمیشه.

mohammad_alikhani
چهارشنبه 07 آبان 1393, 20:41 عصر
می تونید از مجموعه TurboPowerOnGuard هم استفاده کنید، به نظرم قفل نرم افزاریه خوبیه. منبع آزاد هم هست :)
اینجا (http://sourceforge.net/projects/tponguard/)

idehrayan
سه شنبه 25 آذر 1393, 07:58 صبح
سلام استاد عزیز BORHAN TEC (http://barnamenevis.org/member.php?75214-BORHAN-TEC)
از راهنمایی شما متشکرم
ولی به نظرم درصد امکان تغییر هارد دیسک با cpu یکی هستش (امکان داره هارد بسوزه یا تعویض بشه و...)
برای حل مشکل میتونم هر دو مشخصه رو هنگام تولید کلید فعال سازی از کاربر بخواهیم هم شماره cpu و هم شماره سریال هارددیسک اگه کاربر تماس بگیره و بگه cpu سیستمش سوخته شما چیکار میکنید؟

golbafan
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 11:25 صبح
تاپیک مال یک قرن پیشه
حالا جواب میدین؟؟؟

BORHAN TEC
یک شنبه 24 اسفند 1393, 23:40 عصر
با سلام،

برای حل مشکل میتونم هر دو مشخصه رو هنگام تولید کلید فعال سازی از کاربر بخواهیم هم شماره cpu و هم شماره سریال هارددیسک اگه کاربر تماس بگیره و بگه cpu سیستمش سوخته شما چیکار میکنید؟

نمیدونم چرا یادم رفت که به این پست پاسخ بدم! :اشتباه:

در دنیای نرم افزار هر چیزی راه حلی داره. شما خیلی راحت میتونید سریال CPU رو با سریال هارد دیسک ترکیب کنید به طوری که اگر یکی از آنها تعویض بشه باز هم نرم افزار کار کنه و از کار نیفته. در زیر یک مثال ساده رو خدمت شما عرض میکنم:

فرض کن با الگوریتم خاصی با توجه به سریال cpu کد CCCCC و با توجه به سریال هارد دیسک کد HHHHH تولید شده.حال به عنوان کد ماشین میتونیم دو کد ایجاد شده رو با ترتیبی خاص با هم ترکیب کنیم مثلاً به صورت HCCHCHHCHC این دو کد رو با هم ترکیب میکنیم. در این صورت اگر کاربر کد ماشین رو برای ما ارسال کنه میدونیم که کد تولید شده برای CPU و هارد دیسک چیه، چونکه این دو کد رو با ترتیب خاصی با هم ترکیب کردیم.
در اینجا من دوست دارم که مثلاً کد فعال سازی ای که تولید میکنم 16 رقمی باشه. خوب حالا از الگوریتمی استفاده میکنیم که بعد از استخراج کد مربوط به cpu یک عدد 8 رقمی به شکل AAAAAAAA و بعد از استخراج کد هارد دیسک هم یک کد 8 رقمی به شکل BBBBBBBB تولید کنه. دوباره این دو کد رو با ترتیب خاصی مثلاً BBBAABAABBBAABAA با هم ترکیب می کنیم و در اختیار کاربر میزاریم. حالا چون کد تولید شده برای cpu و هارد دیسک به ترتیب خاصی توی کد فعال سازی ترکیب شده، برنامه میتونه کد تولید شده برای CPU و هارد دیسک رو به صورت جداگانه استخراج کنه و مورد بررسی قرار بده و اگه یکی از اونها درست بود (چه برای cpu و چه برای هارد) بگه که کد وارد شده صحیحه و برنامه به کار خودش ادامه بده. با این کار حتی اگه یکی از این قطعات تعویض بشه برنامه از کار نمیفته. :لبخند:
حالا شما میتونید این الگوریم رو پیچیده تر هم کنید و ازش استفاده کنید ولی در هر صورت روش پایه همینه که توضیح دادم. :چشمک:

موفق باشید...

idehrayan
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 09:40 صبح
BORHAN TEC عزیز از شمام تشکرم بخاطر راهنمایی خوبتانببینید یه مشکلی که هست اینه که (حالا شاید من اینطور متوجه شدم) برای گرفتن سریال قطعات سخت افزاری باید نرم افزار با مجوز ادمین اجرا بشه ایا راهی هست این مشکل برطرف بشه.

golbafan
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 13:12 عصر
BORHAN TEC عزیز از شمام تشکرم بخاطر راهنمایی خوبتان

ببینید یه مشکلی که هست اینه که (حالا شاید من اینطور متوجه شدم) برای گرفتن سریال قطعات سخت افزاری باید نرم افزار با مجوز ادمین اجرا بشه ایا راهی هست این مشکل برطرف بشه.

هیچ نیازی به مجوز ادمین ندارید
کامپوننت های زیادی در دلفی این کار رو میکنن

برای مثال jvcl این ابزار رو داره فک کنم sysInfo باشه
کتابخانه magwmi هم گزینه بهتری در این زمینه در اختیار میزاره

Saeid59_m
یک شنبه 09 خرداد 1395, 00:54 صبح
برای حل مشکل دسترسی به ادمین از manifest استفاده کن

به نظر من بهترین قفل اونیه که خودت طراحی می کنی .... قفلهای عمومی ، عمومی هم شکسته می شن :لبخند:

stn-it
چهارشنبه 03 آبان 1396, 11:17 صبح
سلام
ایا برنامه ای برای مشاهده سورس کد برنامه اجرایی هست من ازش استفاده کنم

meysam_212
جمعه 03 آذر 1396, 01:02 صبح
اگه نمیخوایی از قفل سخت افزاری استفاده کنی، خودت بسازی بهتره، میتونی از سرویس ها هم استفاده کنی طوری که بین برنامه اصلی و سرویس بصورت کدگذاری شده اطلاعت رد و بدل بشه و هر سیستم سرویس خودش رو داشته باشه، یا بصورت انلاین لایسنس رو چک کنی

phdhonar
چهارشنبه 06 آذر 1398, 14:38 عصر
از کد MD5 استفاده کنید