PDA

View Full Version : کمک در بالا بردن امنیت اکسس

jaberaghidat
جمعه 08 دی 1385, 22:24 عصر
سلام دوستان من رو اکسس 2003 پاسورد میزارم اما با نرم افزار cain راحت می تونم

پاسورد رو ببینم آیا راهی برای بالا بردن وجود داره ؟ چون من یک دکشنری ساختم

دیتابس دیکشنری ام اکسس است می خوام کسی به اون نتونه دسترسی پیدا کنه آیا راهی

است اگه راهی است خواهشا راهنمایی کنید

mohsenna30ri
شنبه 09 دی 1385, 07:42 صبح
شما می توانید کلا جهت بالا بردن امنیت از کاراکتر فاصله در داخل پسورد خود استفاده کنید و همچنین از حروف فارسی استفاده کنید تا زودتر پسورد لو نرود و به قولی شکستن اون مشکل تر می شه
اما راه حل اساسی نیست و جهت رفع مشکل شما باید از اس کیو ال سرور استفاده کنید یا با فرمت ای دی پی که فرمت اکسس پروجکت بوده و مشکلتان حل شود
البته دیتابیس دیکشنری رو دیگه همه دارند و لازم نیست زیاد فکرش کنی!!

Ghanian
شنبه 09 دی 1385, 08:35 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما
من فکر میکنم شاید بتوانی با کد کردن داده های درون جدول به نحوی به آنچه که مطلوبت است برسی.

jaberaghidat
شنبه 09 دی 1385, 11:50 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما
من فکر میکنم شاید بتوانی با کد کردن داده های درون جدول به نحوی به آنچه که مطلوبت است برسی.

سلام دوست عزیز چطور میتونم اطلاعات رو به کد تبدیل کنم ؟

jaberaghidat
شنبه 09 دی 1385, 21:29 عصر
شما می توانید کلا جهت بالا بردن امنیت از کاراکتر فاصله در داخل پسورد خود استفاده کنید و همچنین از حروف فارسی استفاده کنید تا زودتر پسورد لو نرود و به قولی شکستن اون مشکل تر می شه
اما راه حل اساسی نیست و جهت رفع مشکل شما باید از اس کیو ال سرور استفاده کنید یا با فرمت ای دی پی که فرمت اکسس پروجکت بوده و مشکلتان حل شود
البته دیتابیس دیکشنری رو دیگه همه دارند و لازم نیست زیاد فکرش کنی!!

حالا دوست عزیز همینجوری گفتم دیکشنری یه چیزی تو مایه های دیکشنری هست
اما دیکشنری نیست حالا میشه تبدیل به یک فایل دیگه اش کرد که ado تو vb هم روش
ساپورت کنه ؟

mohsenna30ri
دوشنبه 11 دی 1385, 07:03 صبح
به اسکیو ال سرور می تونی تبدیل کنی اما چگونگی استفاده اش رو نمی دونم
وی بی هم اونو ساپورت می کنه و مشکلی نداره

jaberaghidat
سه شنبه 12 دی 1385, 01:30 صبح
حالا نمی شه فایل اکسس رو طوری encript اش کرد که کسی نتونه به این راحتی کرک کنه

البته طوری باشه که ado تو vb هم ساپورت کنه

mohsenna30ri
سه شنبه 12 دی 1385, 07:06 صبح
یکی از راه هایی که برنامه نویسان جهت محافظت از دیتای خود انجام می دهند تغییر پسوند فایل می باشد مثلا می تونید پسوند فایل اکسس که MDB است رو به JPG یا DAT تغییر دهی اما نمی دونم تو وی بی این مسئله قابل انجام است که پسوند فایل برای اون مهم نباشه و بتونه اونو حتی با پسوند عکس هم بخونه!

mohsenna30ri
سه شنبه 12 دی 1385, 07:11 صبح
این هم یک سری کارها جهت غیر ممکن ساختن کشف رمز عبور توسط برنامه های پسورد یاب
1- برای ایجاد کلمه عبور، از حروف بزرگ و کوچک و به صورت یک در میان یا هر جوری که دوست دارید

iDoLdEsIgN یا IdoLDEsiGN

۲ - حروف اول کلمات یک جمله را به عنوان رمز عبور خود انتخاب کنید.

مثلاًدر جمله:"If sentence is longer password would be safer " که رمز عبور آن به این صورت تبدیل

می شود: " Isilpwbs "

3 - عدد یا شماره تلفنی را برای خود در نظر بگیرید و آن را با دکمه Alt تایپ کنید.

مثلاً : شماره تلفن : ۹۷۱۲۲۳۳ را با دکمه Alt به صورت تک تک و جدا به این صورت تبدیل می شود:

البته این الان برعکس به نمایش در میاد.

○•☺☻☻♥♥

4 - لغتی را در نظر بگیرید و سپس حروف سمت راست آن را که بر روی صفحه کلید قرار دارد، بنویسید:

مثال: Hardware تبدیل می شود به: Jstfestr ، البته شاید این روش براتون کمی سخت باشه.

5 - لغت یا ترکیبی را برای خود در نظر بگیرید مانند “24Oktober” و بعد آن را بهم بریزید به این صورت که

حروف اول آن را با حرف آخر، حرف دوم را با حرف ماقبل آخر و به همین ترتیب بقیه را بنویسید:

24r4eObkot

6 - لغات یک جمله را به اختصار بنویسید این اختصارات را خود شما تعیین می کنید و از قاعده خاصی پیروی

نمی کنند.
مثلاً عبارت White meat with cabbage تبدیل می شود به:

“whtmtwtcabge”

۷ - در رمز عبور از علائم ویژه استفاده کنید.

مثال: “c/Om%u\t§E~r

MM_Mofidi
سه شنبه 12 دی 1385, 14:34 عصر
تمام داده ها را به صورت Hash یا Encrypt شده ذخیره کنید هنگام بازیابی هم Dycript کنید.

jaberaghidat
چهارشنبه 13 دی 1385, 23:00 عصر
تمام داده ها را به صورت Hash یا Encrypt شده ذخیره کنید هنگام بازیابی هم Dycript کنید.

دوست عزیز چطور می تونم از hash و Encrypt استفاده کنم آیا نرم افزار خاصی داره

Neeloofar
پنج شنبه 14 دی 1385, 18:38 عصر
سلام
خب راههای زیادی وجود داره اینم دو نمونه. من خودم از نمونه EncryptPass استفاده میکردم. مطمئن نیست ولی بهتر از هیچی هست.
دارم روی انکودر قوی تر کار میکنم. این یک رو خودتون هم نمیتونید باز کنید. اگر عجله ندارید هفته بعد براتون میفرستم.:چشمک:

صبا9841
جمعه 15 دی 1385, 10:25 صبح
از دو تا فولدری که فرستادید فقط در یکی از اینها یک فایل اجرایی هست که بعد از اجرای آن پیغامی می دهد و دیگرهیچ. لطفا اگر ممکن توضیح هم بدهید. متشکرم