PDA

View Full Version : کتاب آموزش لینوکس( red hat (fedora core

نغمه
یک شنبه 10 دی 1385, 15:22 عصر
میشه یک کتاب یا یک e-book فارسی که هم تقریبا جامع باشه و هم حجیم نباشه برای آموزش لینوکس( red hat (fedora core معرفی کنید

whitehat
یک شنبه 10 دی 1385, 15:50 عصر
کتاب آموزش لینوکس رد هت 9 از انتشارات نص و تالیف و ترجمه آقای باغومیان کتاب مفیدی برای شروع هست.

نغمه
یک شنبه 10 دی 1385, 17:51 عصر
کتاب آموزش لینوکس رد هت 9 از انتشارات نص و تالیف و ترجمه آقای باغومیان کتاب مفیدی برای شروع هست.

برای نصب لینوکس ردهت 9 سی دی هم در بازار هست یا فقط دی وی دی هست؟
این کتاب برای رد هت فدورا کور 4 مناسب نیست؟

نغمه
یک شنبه 10 دی 1385, 18:12 عصر
ردهت 9 آخرین نسخه ردهت هست؟

tux-world
یک شنبه 10 دی 1385, 18:14 عصر
سلام بلی سی دی هستش من کتاب معرفی نمی کنم بهتره از مستندات اینترنتی استفاده کنین که همه جا تو اینترنت ریخته

whitehat
دوشنبه 11 دی 1385, 11:19 صبح
برای نصب لینوکس ردهت 9 سی دی هم در بازار هست یا فقط دی وی دی هست؟
هم DVD و هم CDهای آن موجود است، در صورتی که خواستید می توانم برای تهیه آنها آدرس وب سایت بدهم.

این کتاب برای رد هت فدورا کور 4 مناسب نیست؟
همانطور که گفتم این کتاب برای شروع مفید است ، و از آن جائیکه فدورا در ادامه لینوکس ردهت تولید شده بسیاری از Feature های ردهت را دارا است و شما می توانید از آن استفاده کنید، اما لازم به ذکر است موارد جدیدی که به فدورا اضافه شده را باید خودتان فرا بگیرید ولی برای شروع این کتاب مناسب است.

ردهت 9 آخرین نسخه ردهت هست؟
این سوال کمی کلی است و باید اشاره کنید با پشتیبانی یا بدون پشتیبانی!
اگر برای End User ها و با پشتیبانی منظور شما است بله (البته ردهت 9.0.2 هم موجود است که بازهم به نام رد هت 9 شناخته می شود)، ردهت نسخه اینترپرایز نیز دارد که فکر کنم آخرین نسخه آن 4 باشد.
در بازار CD هایی با نام ردهت 10 و 11 فروخته می شود که همان پروژه فدورا (نسخه 2 و 3) است :)
این نکته را هم بگم شما فقط به همین کتاب اکتفا نکنید ؛ کتب ، وبلاگ و وب سایتهای دیگری در اینترنت موجودند که می توانند به شما کمک کنند.
موفق باشید

نغمه
چهارشنبه 20 دی 1385, 16:10 عصر
من با هزار سختی کتاب آقای باغومیان را پیدا کردم ولی هیچ جا سی دی نصب ردهت 9 را ندارند باید چی کار کنم؟

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 20 دی 1385, 16:30 عصر
من RedHat 9 که 3 سی‌دی است رو پیدا کردم ( 1.64GB ) اگه کسی نداره بگین تا من شروع کنم به دان‌لود

tux-world
چهارشنبه 20 دی 1385, 16:54 عصر
یه فضای حدودا10 گیگی رو کاملا بدون اینکه فرمت کنی ایجاد کن free space بعد 500 مگ بده به boot/ و حدودا 8 تا بده به / و بقیش رو بده به swap . همین بقیه مراحل هم خیلی آسونه
قبلش توجه کن که پارتیشنت نباید ایرادی داشته باشه وگرنه رد هت پارتیشنت رو صفر کیلومتر می کنه با نرم افزارهای خاص ویندوزی اول پارتیشن هات رو تست کن بعد نصبش کن . موفق باشی

whitehat
چهارشنبه 20 دی 1385, 20:25 عصر
من با هزار سختی کتاب آقای باغومیان را پیدا کردم ولی هیچ جا سی دی نصب ردهت 9 را ندارند باید چی کار کنم؟
اگر تهران هستید، می توانید سری به کتاب فروشیهای انقلاب بزنید. من خودم از اونجا تهیه کردم.
شما می توانید از توزیعهای دیگه هم استفاده کنید ، شما باید سعی کنید اصول کار با لینوکس را یاد بگیرید.

من RedHat 9 که 3 سی‌دی است رو پیدا کردم ( 1.64GB ) اگه کسی نداره بگین تا من شروع کنم به دان‌لود
پیشنهاد نمی کنم این کار را بکنید چون این توزیع هم قدیمی شده و هم نسخه های بهتری بر مبنای آن مانند فدورا آمده است.

شخصا برای تهیه CD توزیع های لینوکس از سایت زیر سفارش خود را انجام می دهم و تا حالا مشکلی نداشتم
http://www.technotux.org/html/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=68

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 20 دی 1385, 22:52 عصر
ایشون رد.هت 9 را می خوان. من در جریان چرایی‌اش نیستم !

rezaTavak
پنج شنبه 21 دی 1385, 07:51 صبح
لینوکس حداقل هر ۶ ماه یک چیزهایی بهش اضافه میشه که کلی تغییرات بهش داده.

مثلا همینکه یک سخت افزار جدید بیاد درایورهای اون را شروع به نوشتن می کنند. مثلا CUP 64Bit که اومد لینوکس دو نسخه شد و قبل از ویندوز کاربرد اون شروع شد.

نغمه
پنج شنبه 21 دی 1385, 09:48 صبح
شما می توانید از توزیعهای دیگه هم استفاده کنید ، شما باید سعی کنید اصول کار با لینوکس را یاد بگیرید.

شخصا برای تهیه CD توزیع های لینوکس از سایت زیر سفارش خود را انجام می دهم و تا حالا مشکلی نداشتم
http://www.technotux.org/html/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=68

من خودر فدورا کور 4 را دارم این کتاب به درد آموزشش می خوره؟

rezaTavak
پنج شنبه 21 دی 1385, 10:01 صبح
طبیعتا خیلی بهم نزدیک هستد fedora نگارش آزاد (رایگان) redHat است و RHEL هم نگارش حرفه ای آن بعد از نگارش ۹ نگارش یک فدرا آمد. centOS هم بر اساس RHEL است.

البته ممکن است تفاوتهایی هم داشته باشد اما خیلی نباید مهم باشد. اصل قضیه یکی است.