PDA

View Full Version : مشکل منطقی در پیام خصوصی

greenway
یک شنبه 10 دی 1385, 18:11 عصر
فرض کنید که من توی پروفایلم ، هیچ آدرس Email ای رو به صورت عمومی نگذاشتم ، امکان دریافت پیام توسط پست الکترونیکی و یا قسمت پیام های خصوصی سایت رو هم غیر فعال کردم. این یعنی کسی امکان ارسال چیزی برای من رو نداشته باشد. اشکال منطقی اینجاست که میتونم به صورت یکطرفه برای دیگران پیام ارسال کنم و گیرنده هیچ جوابی از هیچ راهی نمی تونه برام بفرسته . فکر میکنم درستش این باشه که اگر کاربران نمی توانند برای کاربر A پیامی ارسال کنند ( به یکی از دو روشی که هست ) ، کاربر A هم نباید حق ارسال مطلبی برای سایرین را داشته باشد.

امیدوارم مطلب رو درست بیان کرده باشم.
ممنونم

M-Gheibi
یک شنبه 10 دی 1385, 19:50 عصر
اتفاقاً برعکس ، من دلیلی نمی‌بینم که ارتباط از دو طرف قطع بشه . فرض کن 1000 نفر قصد دارند برای یک فرد خاص پیامی رو ارسال کنند ( از طریق PM ) ، به نظرت آیا عدم تمایل فرد به دریافت 1000 پیام ! میتونه دلیل خوبی برای برای منع او از ارسال پیام به دیگران باشه ؟!

greenway
یک شنبه 10 دی 1385, 20:51 عصر
فرض کن 1000 نفر قصد دارند برای یک فرد خاص پیامی رو ارسال کنند ( از طریق PM ) ، به نظرت آیا عدم تمایل فرد به دریافت 1000 پیام ! میتونه دلیل خوبی برای برای منع او از ارسال پیام به دیگران باشه ؟!

این فرض در چه حالتی ممکن هست که پیش بیاد ؟ ( پیش داوری من اینه که چنین فردی موضوعی رو مطرح کرده که اصلا نباید وجود داشته باشه که این همه مخالف داره ) و همین جور که شما برعکس مثال زدید، من بر عکس می پرسم ، آیا دلیل خوبی وجود داره که کسی که پیامی رو قبول نمیکنه ( نه به صورت Email و نه به صورت پیام خصوصی ) ، امکان ارسال پیام خصوصی داشته باشه ؟

از توجه شما ممنونم

Behrouz_Rad
یک شنبه 10 دی 1385, 23:09 عصر
پیش داوری من اینه که چنین فردی موضوعی رو مطرح کرده که اصلا نباید وجود داشته باشه که این همه مخالف داره
چرا برداشت منفی می کنی؟!
شاید اون موضوع، مثبت باشه و قصد از ارسال پیغام، تشکر شخصی باشه.

تو می تونی پریز تلفن رو بکشی تا کسی باهات تماس نگیره اما کسی نمی تونه تو رو مجبور کنه که با دیگران تماس نگیری!

موفق باشی.

greenway
یک شنبه 10 دی 1385, 23:28 عصر
بسیار خوب ، اگر منطق این موضوع از نظر مدیران سایت فاقد اشکال است ، من آن را از پروفایلم حذف می کنم. ( اما موافق نیستم )

joker
یک شنبه 10 دی 1385, 23:57 عصر
یه کم بحث فلسفی قاطی برنامه نویسی :)

ببین شما اختیار کیبورد خودت را داری ولی اختیار دیگران را نداری برای همین سیستم به شما کمک میکنه در مواقعی که چیزی دست شما نیست ، کمکتون کنه ( اینجا ندیدن نامه های دیگران هست ) ولی اگه اختیار کیبورد خودتون را ندارین مطمئنن هیچ سیستمی نمیتونه کمکی بکنه :لبخند:

greenway
دوشنبه 11 دی 1385, 00:08 صبح
ببین شما اختیار کیبورد خودت را داری ولی اختیار دیگران را نداری برای همین سیستم به شما کمک میکنه در مواقعی که چیزی دست شما نیست ، کمکتون کنه ( اینجا ندیدن نامه های دیگران هست ) ولی اگه اختیار کیبورد خودتون را ندارین مطمئنن هیچ سیستمی نمیتونه کمکی بکنه :لبخند:

این جمله خیلی PolyMorphic بود ، به روشهای مختلفی میشه تفسیرش کرد. طبق تفسیری که من ازش ساختم ، برای رهایی از مزاحم تلفنی که Caller ID نداره ، باید پریز تلفن رو کشید. چون حتی مرکز مخابرات منطقه هم نمیتونه کمکی بکنه ...