PDA

View Full Version : چطور میشه IP ها مجاز رو کنترل کرد؟؟

javad3151
سه شنبه 12 دی 1385, 20:57 عصر
سلام
یه تیبل دارم که IP های مجاز رو داخل ذخیره کردم(فقط سیستم های خاصی در شبکه، مجاز به ورود به سیستم هستند)، به نظر شما بهترین راه برای کنترل IP مجاز کاربر چیه؟؟ من این راه ها رو بلدم :
1- کنترل IP کاربر در زمان ایجاد session
2- ذخیره IP کاربر در یک متغییر یا session و کنترل اون در تمام صفحات

نظر شما چیه ؟ چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟؟
به نظر شما غیر از IP ، چه راهی برای شناسایی سیستم کاربر وجود داره؟میشه شماره کارت شبکه رو خوند؟؟

اَرژنگ
سه شنبه 12 دی 1385, 21:05 عصر
منظورتان از "سیستم های خاص در شبکه، مجاز به ورود به سیستم هستند" چی است؟ چرا؟ دلیل این تصمیم بر چه مبنایی استوار شده؟

javad3151
سه شنبه 12 دی 1385, 22:55 عصر
بخاطر مسائل امنیتی ، علاوه بر اینکه هر کاربر یک یوزر و پسورد خاص خودش رو داره ، سیستم یوزر(که با IP شناسایی میشه) هم باید جزء سیستم های مجاز باشه . و تمامی اعمالی که یوزر انجام میده همراه با نام سیستمش ثبت میشه (مثلا یوزر X از سیستم Y این مطلب را ویرایش/حذف/اضافه کرده است.

عفت بزرگه
سه شنبه 12 دی 1385, 23:09 عصر
پس کار شما سایت نیست یک webapp است درسته؟

javad3151
چهارشنبه 13 دی 1385, 06:39 صبح
پس کار شما سایت نیست یک webapp است درسته؟

درسته؛ ولی نمی خوام از تنظیمات ویندوز و فایروال برای اینکار استفاده کنم

anubis_ir
چهارشنبه 13 دی 1385, 07:35 صبح
خود IIS‌ می‌تونه اینکار رو برای شما انجام بده.
به برگه directory security‌ مراجعه کنید و قسمت محدود سازی IP آدرس ها را تنظیم کنید.

yavari
جمعه 15 دی 1385, 18:07 عصر
به برگه directory security‌ مراجعه کنید و قسمت محدود سازی IP آدرس ها را تنظیم کنید.

سلام

واسه من غیر فعاله ! چجوری فعال میشه ؟ :خجالت:

ممنون

javad3151
جمعه 15 دی 1385, 23:11 عصر

همانطور که قبلا گفتم من میخوام اینکار را توسط نرم افزار انجام بدم (چون مدیر برنامه باید بتونه براحتی و از طریق خود برنمه این کار را انجام بده)
میشه هنگامی که کاربر میخواد Login کنه ، IP سیستمش رو چک کرد و اگر IP مجاز نبود از لاگین جلوگیری کرد