PDA

View Full Version : multi threading in vb

D32.00110
چهارشنبه 13 دی 1385, 15:26 عصر
با سلام

من می خواستم در مورد multi threading و چگونگی پیاده سازی اون تو وی بی یکی توضیح بده لطفا ...
البته خودم چند تا سورس و مقاله پیدا کردم ولی سر در نیاوردم ممنون می شم اگه توضیح بدید ...

piter1355
چهارشنبه 13 دی 1385, 19:07 عصر
فکر میکنم منظورت از وی بی , vBulletin باشه .
اگر اینطوره باید بگم اینجا بخش visual Basicــــه .

googoole
شنبه 16 دی 1385, 14:41 عصر
چند نخی اصولا در ویژوال بیسیک استفاده نمی شود و بیشتر در دلفی و سی استفاده میشه اما مفهوم اون به این معنی است در یک لحظه چند پروسه متفاوت برای یک منظور ایجاد کنیم تا سرعت اجرای آن بیشتر بشه . این معنی خیلی ساده است اما پیاده سازی اون خیلی سخته . به عنوان مثال ما میخواهیم مقدار 1000! فاکتوریل رو بدست بیاریم خوب برای اینکار کافیه که اعداد 1تا 1000 رو در هم ضرب کنیم ، چند نخی به ما این امکان رو میده که زمان سیستم رو تقسیم بندی کنیم و این فعالیت زمانبر رو در اسلایس های زمانی کوچکتر بین سی پی یو تقسیم کنیم . امیدوارم مفهوم چند نخی و فعالیتهای نخ کشی شده رو فهمیده باشی حالا اگه راغب هستی بگو تا برات یک پروژه نمونه ارسال کنم . چون این مفهوم خیلی پیچیده است باید اطلاعات کافی درباره سیستم عامل و مفاهیم نحوه زمان بندی سی پی یو در لینوکس و ویندوز داشته باشی تا بهتر مفهوم رو درک کنی .

D32.00110
یک شنبه 17 دی 1385, 12:28 عصر
چند نخی اصولا در ویژوال بیسیک استفاده نمی شود و بیشتر در دلفی و سی استفاده میشه اما مفهوم اون به این معنی است در یک لحظه چند پروسه متفاوت برای یک منظور ایجاد کنیم تا سرعت اجرای آن بیشتر بشه . این معنی خیلی ساده است اما پیاده سازی اون خیلی سخته . به عنوان مثال ما میخواهیم مقدار 1000! فاکتوریل رو بدست بیاریم خوب برای اینکار کافیه که اعداد 1تا 1000 رو در هم ضرب کنیم ، چند نخی به ما این امکان رو میده که زمان سیستم رو تقسیم بندی کنیم و این فعالیت زمانبر رو در اسلایس های زمانی کوچکتر بین سی پی یو تقسیم کنیم . امیدوارم مفهوم چند نخی و فعالیتهای نخ کشی شده رو فهمیده باشی حالا اگه راغب هستی بگو تا برات یک پروژه نمونه ارسال کنم . چون این مفهوم خیلی پیچیده است باید اطلاعات کافی درباره سیستم عامل و مفاهیم نحوه زمان بندی سی پی یو در لینوکس و ویندوز داشته باشی تا بهتر مفهوم رو درک کنی .

ممنون عزیز

اره یه چیزایی فهمیدم من چند واحد سیستم عامل رو هم پاس کردم و اگه یه مثال هم بزاری عالی میشه البته خودم چند تا پیدا کردم ولی سر در نیاوردم ...

ممنون میشم اگه کمک کنی ...

D32.00110
یک شنبه 08 بهمن 1385, 23:08 عصر
ممنون عزیز

اره یه چیزایی فهمیدم من چند واحد سیستم عامل رو هم پاس کردم و اگه یه مثال هم بزاری عالی میشه البته خودم چند تا پیدا کردم ولی سر در نیاوردم ...

ممنون میشم اگه کمک کنی ...

من هنوز منتظرم ها ... :افسرده:

oVERfLOW
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 11:58 صبح
چند رشته‌ای یعنی اینکه شما یه برنامه داشته باشی و همزمان دو تا کار رو برنامه‌ی شما انجام بده
مثلا یه رشته از برنامه‌ی شما در حال جستجوی یه فایل باشه
و یه رشته‌ی دیگه در حال Index کردن فایل‌های سیستم باشه تا جستجو سریع‌تر انجام بشه...
و این دو کار هیچ تداخلی با هم نداشته باشن یعنی انجام یه کار باعث توقف اون یکی نشه.