PDA

View Full Version : راهنمایی : Motion Detection

Sabeghi
پنج شنبه 14 دی 1385, 10:59 صبح
با سلام
من با دوربین دیجیتال از یک صحنه عکس میگیرم و برنامه ای جهت مقایسه دو تصویر دارم
اما بدون اینکه دوربین حرکت کنه عکس بعدی گرفته میشه.

میخواستم بدونم ایا کامپوننت خاصی وجود داره که بتونه تصاویر رو با دقت بیشتری مقایسه کنه
با تشکر

Behzad_Asharkhan
پنج شنبه 14 دی 1385, 11:50 صبح
سلام

اینجا رو ببین

یه کامپوننت خوب برای Capture هست که قابلیتهای زیادی داره. Motion Detection هم یکی از تواناییهاشه

البته نمیدونم با دو تا عکس کار میکنه یا نه. بطور زنده روی فیلم Capture شده که جواب میده

http://www.datastead.com/vidgrab/

فرزاد دلفی باز
پنج شنبه 14 دی 1385, 12:02 عصر
قویترین کامپوننت موجود برای کار با تصاویر با قابلیت زیاد .....
Video Grabber

abdali
یک شنبه 22 دی 1387, 23:42 عصر
سلام من تازه شروع کردم به کار با دلفی - میخوام پردازش تصویر انجام بدم. چند تا سوال
- من کامپوننت Video Grabber رو نصب کردم . یه وب کم usb هم گذاشتم . این کامپوننت دمو هست . دموشو که بیرون محیط دلفی باز میکنم با کلیک رو استارت نمایش میده ولی تو دلفی نمیدونم چه دستوری برای شروع شدن یا play بنویسم .؟؟

- اگه بتونید بگید من دستورات این Video Grabber از کجا گیر بیارم ممنون میشم ؟
مثلا نوشتم VideoGrabber1.paly یا موارد دیگه که ارور گرفت...

abdali
دوشنبه 23 دی 1387, 12:40 عصر
آقا من اینو پیدا کردم . مشکلم حل شد . فقط یه سئوال دیگه برای پردازش تصویر میشه مسقیم از وبکم عکس دریافت کرد یا نه اینکه باید اول فیلم رو فریم فریم به صورت عکس ذخیره کرد و بعد عکس ها رو فراخوانی کرد به صورت فیلم درآورد ؟؟

mossaferin
دوشنبه 30 دی 1387, 14:15 عصر
میخواستم بدونم ایا کامپوننت خاصی وجود داره که بتونه تصاویر رو با دقت بیشتری مقایسه کنه;

دقت بیشتر یعنی چی ؟
کمی بیشتر توضیح بده
imageen یه سری کامپوننت داره برای مقایسه دوتا تصویر که یه عدد از نوع double برمیگردونه که هرچه کوچک تر از یک باشه به معنی اختلاف بیشتره ، اینطوری اختلافات جزئی هم مشخص میشن ولی اینکه کجای تصویر اختلاف داره نه

فقط یه سئوال دیگه برای پردازش تصویر میشه مسقیم از وبکم عکس دریافت کرد یا نه اینکه باید اول فیلم رو فریم فریم به صورت عکس ذخیره کرد و بعد عکس ها رو فراخوانی کرد به صورت فیلم درآورد

بله ، ساده ترین راهش اینه که هر زمان که خواستید از خروجی وبکم عکس بگیرید ، فریم جاری را از محل نمایش تصویر ذخیره کنید

موفق باشید

abdali
سه شنبه 01 بهمن 1387, 23:20 عصر
سلام ممنونم . کسی در مورد مشتق گیری از تصویر یا ایم جور چیزا میدونه ؟؟
اگه قرار باشه روی هر عکسی پردازش کرد و تگ تگ گترت رو انجام داد که کلی وقت میگیره !! کاری نمیشه کرد ؟