PDA

View Full Version : استفاده از کامپونت های موجود در دیگر صفحات

net_ved
جمعه 15 دی 1385, 13:48 عصر
برای مثال یه کامپوننت SqlDataSource و یه Gridview تو صفحه Default1.aspx و یه DetailsView تو صفحه Default2.aspx می خوام تو propertie SelectetIndexCheng مربوط به Gview کدی بنویسم که DetailsView.pageIndex برابر GridView.SelectedIndex قرار بگیره و صفحه Default2 نمایش داده بشه...
و در کل چطوری از کامپوننت ها تو صفحات دیگر استفاده کنم .لطفا اگه می شه تو C# توضیح بدین .ممنون

amir.NET2
جمعه 15 دی 1385, 14:19 عصر
برای دسترسی به Object ها در صفحات دیگر باید آنها را به صورت Public تعریف کنی

یا مقادیرت رو به صفحه مورد نظر پاس بدی بعد تو اون صفحه مقادیر رو بگیری و ازشون

استفاده کنی

net_ved
جمعه 15 دی 1385, 21:53 عصر
اگه می شه رو مثالی که زدم توضیح بدین ... یعنی اگه ممکنه همین مثالو حل کنید ... در ضمن من کامپوننت ها رو نمی سازم که تایین کنم public باشن یا نه و فقط اضافه می کنم ... اگرم جایی کد ساخته شدنش مو جوده من نمی دونم کجاس ...
مدیر عزیز بخش اگه می بینید سوال هام بچه گانس و بی معنی دلیلش اینه که تازه از دلفی به C# و کلا محیط VS.net 2 نقل مکان کردم ... نا واردم .. ببخشید

amir.NET2
شنبه 16 دی 1385, 09:21 صبح
عزیزم Public کردن کنترل ربطی به ساختن اون نداره

البته در Asp .Net این روش به کارت نمی یاد

چون در صفحات شی ء از صفحه aspx ساخته نمی شه

شما دقیقا بگو چی می خوای و هدفت چیه تا کمکت کنم

net_ved
یک شنبه 17 دی 1385, 10:47 صبح
amir عزیز ممنون که پیگیری و جواب منو میدی ...
من تو سوال اولم یه مثال زدم که اگه همون حل بشه تمام مشکلا تم حل می شه
من کدم دارم با C# می نویسم دو صفحه دارم تو اولی یه کلید میزارم تو دومی یه label می خوام اگه کلید صفحه اول رو فشار دادم صفحه 2 باز بشه و متن label به یه اسم دلخواه تغیییر کنه
مثلا اگه تو دلفی می خواستم همچین کاری بکنم اینجوری می نوشتم
procedure button1.onclick();
begin
form2.label1.text := form1.edit1.text;
end;
ولی خب اینجا یه مشکلی هست اونم اینه که تو دلفی وقتی برنامه اجرا شد تمام فرم ها تو حافظه ساخته می شه پس می شه به اجزاش دسترسی داشت ولی برنامه های تحت وب فرمها رو هر زمان که بخوایم نشون بدیم ساخته می شن پس form2 , label1 هم هنوز به وجود نیو مدن ... پس راه حل کجاست
یعنی واسه مثال اولم بهترین راه چیه ؟ آیا می شه مقدار GridView.SelectedIndex رو یه جوری به صفحه دوم انتقال داد تا خاصیت DetailsView.pageIndex رو باهاش مقدار دهی کرد ؟اگه می شه کد این کارو واسم بنویسید ؟ PLZ

amir.NET2
یک شنبه 17 دی 1385, 10:53 صبح
تو صفحه اول برای دکمه ای که وقتی می زنیش و می خوای به صفحه بعد بری این کد رو بنویس

Response.Redirect("YourPage.aspx?text=" + TextBox1.Text);

بعد تو Page_Load صفحه بعد این کد رو بنویس

TextBox2.Text = Request["text"];

موفق باشی