PDA

View Full Version : فایل شاخص دار

shima_r
شنبه 16 دی 1385, 14:40 عصر
دارم روی پروژه که کار با فایل کار می کنم به این شکل که اطلاعات مربوط به خرید رو مثل نام کالا و نام خریدار و ....... رو باید در یک فایل ذخیره کنه در این فایل باید از شاخص استفاده کنم در این زمینه (شاخص) اطلاعاتی ندارم می شه راهنمایی کنید. لطفاً

mzjahromi
شنبه 16 دی 1385, 14:53 عصر
فایل شاخص فایلی هست که به رکوردهای فایل اصلی اشاره میکنه و با فرمت خاصی جهت جستجو و یافتن سریع اطلاعات ذخیره میشه.

shima_r
سه شنبه 19 دی 1385, 18:29 عصر
فایل شاخص فایلی هست که به رکوردهای فایل اصلی اشاره میکنه و با فرمت خاصی جهت جستجو و یافتن سریع اطلاعات ذخیره میشه.

از توجهتون خیلی متشکرم ، می خواستم سوال کنم چطور می تونم اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست بیارم مثل یه نمونه برنامه کوچیک ، لطف می کنین راهنمایی کنین!

mzjahromi
سه شنبه 19 دی 1385, 19:30 عصر
معمولا در کتابهای File Structure اطلاعات در این زمینه بسیار است ولی اگر دقیقا می دانید دنبال چه نوع شاخص هائی هستید بگوئید

حرفه ای
چهارشنبه 20 دی 1385, 07:35 صبح
shima_r عزیز

اگر پروژه شما تجاری است پیشنهاد می کنم از بانکهای اطلاعاتی استفاده کنید تا مشکلات کمتری در طراحی پروژه داشته باشید ولی اگر پروژه شما دانشجویی است پیشنهاد می کنم به کتاب سیستم و ساختار فایلهای آقای رامکوهی نگاهی بندازید دید کلی به شما درباره فایلهای شاخص دار می دهد و در مورد استفاده در کتاب پاسکال آقای جعفرنژاد قمی کمی درباره آنها توضیح داده است .

shima_r
پنج شنبه 21 دی 1385, 08:50 صبح
کار اصلی من بانک اطلاعاتیه اما این یه پروژه دانشجوییه که باید با فایل شاخص کار بشه ، اطلاعات فارسی توی این زمینه زیاد نیست تو اینترنت جستجو کردم ولی فایده ای نداشت .دوستای عزیز کتابهایی که شما معرفی کردینو تهیه می کنم .از راهنماییتون ممنونم . :متفکر:

Saeid59_m
پنج شنبه 21 دی 1385, 10:48 صبح
فایل شاخص همون فایل index است .