PDA

View Full Version : بهینه ترین راه فرستادن email به تعداد زیاد؟

mehdi_394
یک شنبه 17 دی 1385, 01:06 صبح
بهینه ترین راه فرستادن email به تعداد زیاد(بالای 1000 تا )؟

خودم تا حالا از این روش ها استفاده کردم:
1- یک حلقه که نام و email کاربران را از دیتابیس بخواند و در یک حلقه به تک تک آنها email ارسال کند.

2 - استفاده از فیلد BCC در آبجکت mailmessage

روش اول که باعث می شه که mailserver زیر فشار قرار بگیره و...در یک لحظه کوتاه فرستادن هزاران email یه کم برای سرور سنگینه

روش دوم هم که من برای حجم بالای email ها (بالای 1000 تا ) جواب نگرفتم

اگه از روش و یا کامپوننتی برای ارسال email به تعداد زیاد استفاده می کنید لطفا در این تاپیک عنوان کنید تا ما هم استفاده کنیم

منظورم کد فرستادن email نیست مشکل تعداد زیاد email است !!!

greenway
یک شنبه 17 دی 1385, 08:22 صبح
سلام
من از Mailing List خود سرور برای اینکار استفاده می کنم . یک کاربر مجازی Admin براش تعریف کردم که از همون برای ارسال Email ها استفاده می کنم. وقتی یک کاربر جدید عضو میشه ، به طور اتوماتیک یک Email برای عضویت کاربر جدید در لیست ارسال می کنم. زمانی که می خوام ایمیل تبلیغاتی بفرستم ، همه کارها رو به لیست واگذار میکنم و فقط یک نمونه اش رو به سر لیست میدم ، باقی مشکلات اینجوریش به عهده خودش .

iekrang
یک شنبه 17 دی 1385, 08:44 صبح
بهینه ترین راه فرستادن email به تعداد زیاد(بالای 1000 تا )؟

1- یک حلقه که نام و email کاربران را از دیتابیس بخواند و در یک حلقه به تک تک آنها email ارسال کند.

2 - استفاده از فیلد BCC در آبجکت mailmessage

میتونید از هردوی این روشها استفاده کنید!یعنی فرضاً 100 تا یا هر رقمی که به نظر شما مناسب تر هست رو از دیتابیس بخونید و با Bcc ارسال کنید.

ali1381
یک شنبه 17 دی 1385, 11:21 صبح
در مورد mailing list یه سوالی از greenway داشتم آیا شما لیست گروه بندی شده برای ارسال ایمیل ایجاد کردید. شما در مورد تاپیک ذیل می تونید منو راهنمایی کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=58636

morteza57
چهارشنبه 20 دی 1385, 17:19 عصر
اگر از ASPNET 2.0 استفاده می کنی ، یه متد به نام Add داره که می تونی اول تمام ایمیل ها رو به اون اضافه کنی و سپس دستور Send رو بدی. مثلا :

;()System.Net.Mail.MailMessage obj = new System.Net.Mail.MailMessage
("obj.To.Add("Email1
("obj.To.Add("Email2

ali1381
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 14:26 عصر
من از net 2003 استفاده می کنم و متد بالا را توش نداره ممکنه بگید از چی استفاده کنم لطفا منو راهنمایی کنید.خیلی خیلی ممنون.