PDA

View Full Version : امکان این هست که تو کنسول فونت خودمونو بزرگ

american_iran2006
یک شنبه 17 دی 1385, 18:24 عصر
سلام دوستان :::

قبل از هر چیز عید غدیر . به همتون تبریک می گم

امکان این هست که تو کنسول فونت خودمونو بزرگ یا کوچیک کنیم

یه سوال دیگه هم داشتم که کاراکترای EOF چی هست

و دستورات تهی به دردی می خوره

در آخر یه سوال در مورد این که

تو کلاس ها با سازنده ها به متغیر های خصوصی یا عمومی خودمون مقدار پیش فرض می دیم::: حالا من موندم که مخرب ها این وسط چی کار می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::مم نون از کمک هاتون :بوس: :::::::::::::::::::::

هر کجا هستم باشم آسمان ماله من است

galaxy.ice
دوشنبه 18 دی 1385, 01:18 صبح
مخرب ها فضای اختصاص یافته به متغییر و... رو آزاد میکنن.EOF که End of File هست و پایان فایل یا یه وقتایی چیزای دیگه رو نشون میده.نول تو آرایه ها و ساختمان داده کاربرد زیادی داره.اگه منظورت چیزه دیگه ای هست متوجه نشدم!
عید شما هم مبارک .

peyman1987
دوشنبه 18 دی 1385, 07:43 صبح
کاراکتر EOF کاراکتر 26 هست.

american_iran2006
دوشنبه 18 دی 1385, 10:29 صبح
با بت جواباتون ممنون :::::::

می خواستم بدونم آیا دستوری هست که بشه اندازه فونت رو تو کنسول تغییر بدی

تغییر رنگ رو می دونم اما تغییر فونت رو نه

::::::::::::::::::::::::::هر کجا هستم باشم آسمان ماله من است:::::::::::::

galaxy.ice
دوشنبه 18 دی 1385, 11:27 صبح
راستش چیزی به ذهنم نمی رسه جز اینکه به مد گرافیکی بری.با initgraph .میتونی با کارکتر ها هم درشت بنویسی.مثلا کد اسکی 203 یا ... .

american_iran2006
دوشنبه 18 دی 1385, 21:46 عصر
سلام دوست من ::

این تغییر فونت دستوره سیستمی نداره

اگه نه میشه در مورده این موضو ع که بالا مطرح کردی بیشتر توضیح بدی

:::::::::::::::::::::::::::::::::::: بابت جواب هاتون ممنون ::::::::::::::::::::

alireza643
سه شنبه 19 دی 1385, 09:12 صبح
من تا جایی که یادمه توی اسمبلی یه سری اینتراپت برای این کار استفاده میکردیم ولی توی سی نمیدونم فقط میدونم اگر توی اسمبلی میشده حتما توی سی هم میشه.اگر نتونستی پیداکنی بگو نمونه اسمبلی بهت بدم بعد همون کد اسمبلی رو توی سی پیاده سازی کن.

american_iran2006
سه شنبه 19 دی 1385, 13:53 عصر
سلام دوست من :::

ممنون می شم کدی که تو اسمبلی استفاده میکردی بزاری :قلب:

:::::::::::::::::::::::::::::::::بابت جواب هاتون ممنون :::::::::::::::::::

user addi
سه شنبه 19 دی 1385, 15:27 عصر
تو c می تونی با استفاده از توابع گرافیکی و چند تا فونت که خود c داره فونت مورد نظر رو انتخاب کنی. تو help دنبال font و graphics بگرد پیدا می کنی.
البته تو محیط text هم این امکان وجود داره ولی من خودم تا حالا کار نکردم. ولی یه چیز رو می دونم که نمی تونی تو txt فونت فقط یه ناحیه رو عوض کنی بلکه فونت تمام صفحه عوض می شه.

اون کارکتر eof هم کارکتر کنترلی انتهای فایل است. که وقتی داری از یه فایل اطلاعات می خونی برای اینکه بفهمی به انتهای فایل رسیدی یا نه میتونی ازش استفاده کنی.

در مورد مخرب ها هم باید بگم گاهی وقت ها مجبور میشی یه لیست پیوندی تو برنامت درست کنی یا حافظه رو خودت مدیریت کنی. حالا فرض کن تو یه تابع یه متغیر از نوع کلاست گرفتی و اون کلاست یه لیست پیوندی درست کرده .اگه مخرب نداشته باشی وقتی می خوای از تابع بیای بیرون باید خودت حواست باشه که بری لیست پیوندی رو حذف کنی. حالا فکرشو بکن اگه تو چند تا تابع متغیر از نوع این کلاس بگیری باید چه کار کنی ؟؟؟؟

اینجاست که توابع مخرب به درد می خوره و هروقت که متغیرت می خواد از حافظه حذف بشه خودش میره تابع مخرب رو صدا می زنه و لیست پیوندیت رو حذف می کنه!!!!!

موفق باشی

sjj
پنج شنبه 21 دی 1385, 19:30 عصر
با استفاده از دستور textmode یه کارهایی می تونید انجام بدید.مثلا این دستور :
textmode(C80);
شیوه نمایش کاراکتر ها در صفحه نمایش عوض میشه.برای آرگومان های بیشتر به help یه سری بزنید.