PDA

View Full Version : دسترسی به table در زمان استفاده از runtime

ishafaaty
دوشنبه 18 دی 1385, 21:37 عصر
با سلام به همه دوستان
سوال : در زمانی که برنامه بصورت RUNTIME اجرا می کنم فقط دسترسی به FORM دارم ،چطور میشه در این حالت به TABLE هم دسترسی داشته باشم ؟

با تشکر – ایمان 18 دی

Ghanian
پنج شنبه 21 دی 1385, 10:14 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما
اگر منظور شما را درست درک کرده باشم، راه حل استفاده از رکوردست است.
مثلا فرض کنیم که یک جدول داریم که نامش Customer است و میخواهیم در حین نمایش فرم، در صورت کلیک شدن روی یک دکمه یک رکورد به آن اضافه شود. یک راه حل میتواند شبیه به کد ذیل باشد که شما آن را در رویداد کلیک آن دکمه مینویسید:
Dim rs as dao.recordset
set rs = currentdb.openrecordset("Customer", dbopendynaset)
rs.addnew
rs.fields("Field Name") = value meghdar field morede nazar ra vared mekonid
rs.fields("Field Name") = value meghdar field morede nazar ra vared mekonid
.
.
.
rs.update
البته کارهای دیگری مثل جستجو، حذف اطلاعات و .... را میتوان با استفاده از رکوردست ها انجام داد.
در صورت نیاز بازهم در خدمت خواهم بود.
موفق باشید.

ishafaaty
پنج شنبه 21 دی 1385, 21:28 عصر
سلام Ghanian
مشکلی برای ایجاد رکورد جدید نیست ،
در زمان وارد کردن اطلاعات استفاده از table باعث تسریع می شود برای همین می خواهم در موقع استفاده از runtime به table هم دسترسی داشته باشم !

کسی میتونه منو کمک کنه؟

سنبله کار
یک شنبه 24 دی 1385, 18:59 عصر
یکی از دلایل استفاده از runtime جلوگیری از دستیابی کاربران به جداول و دیگر اشیاء برنامه است اگر نیاز به جدول دارید از runtime استفاده نکنید.

ishafaaty
یک شنبه 24 دی 1385, 19:11 عصر
یکی از دلایل استفاده از runtime جلوگیری از دستیابی کاربران به جداول و دیگر اشیاء برنامه است اگر نیاز به جدول دارید از runtime استفاده نکنید.

سلام
بعضی از اطلاعات من در فرم ثابت هست مثل تاریخ شروع دوره (که برای همه دانش آموزان ثابته)و ...
در این حالت چطور میتونم از نوشتن مجدد رکوردهایی که در فرم ثابت هستند جلوگیری کنم ،
ضمناً نمی خوام مثلاً تاریخ شروع دوره بصورت لیبل باشه !!

سنبله کار
یک شنبه 24 دی 1385, 19:43 عصر
راههای مختلفی هست بهتره یک جستجوی مختصر بکنید اگه پیدا نشد تو یک تاپیک جدید سوال را عنوان کنید دوستان کمک می کنند ، من هم در خدمتم .