PDA

View Full Version : browser های مجهز به جاوا

sahar_2008
سه شنبه 19 دی 1385, 22:32 عصر
با سلام خدمت دوستان
1.کدوم browserها مجهز به جاوا هستند؟
2.و وقتی یک appletو فایل htmlانو نوشتم و خواستم تو وب بذارم از کدوم web serverها میتونم استفاده کنم؟
با تشکر از دوستان:لبخند:

mehranFX
سه شنبه 19 دی 1385, 22:43 عصر
1- به طور کلی ماشین مجازی جاوا اگر بر روی سیستم عامل مورد استفاده ات وجود داشته باشه قابلیت رویت اپلت های جاوا را توسط بروزر های متدوال خواهی داشت .
2- برای مشاهده اپلت های جاوا نیازی به وب سرور نداری ! خوش باشی !

Inprise
چهارشنبه 20 دی 1385, 06:55 صبح
اجرای اپلت به قابلیت ویژه ای روی سرور نیاز نداره . برای ارائهء اپلتت کافیه آپلودش کنی . اپلت یک نرم افزار سمت کلاینت هست و حمایت مرورگر کاربرانت از جاوا کفایت میکنه . برای اجرای سرولت های جاوا به حمایت سرور نیاز داری...

sahar_2008
یک شنبه 08 بهمن 1385, 00:56 صبح
سلام
من که اپلتم اجرا نشد.
یعنی کلاس داخل اپلت اجرا نمیشه و فقطکدهای htmlان اجرا میشود.(با mirosoft internet explorer)میشه لطف کنید و بگید چرا؟

Mamdos
یک شنبه 08 بهمن 1385, 01:30 صبح
*دقیقا* چه کار کردید و چه اتفاقی افتاد؟

یعنی مطمئنید که تگ applet در HTML را درست استفاده کرده‌اید؟ فایل کلاستان را کجا گذاشته‌اید؟ آدرسش را در تگ درست داده‌اید؟ JRE را درست نصب کرده‌اید؟ (این مورد آخری را بروید اینجا (http://lessonplans.btskinner.com/applet.html) و ببینید اپلتش اجرا می‌شود یا نه)

rezaTavak
یک شنبه 08 بهمن 1385, 07:45 صبح
آیا در مرورگر اجازه اجرای اپلت را داده اید؟

مثلا در firefox در لینوکسی: /edit/preference/content/Enable Java و در ویندوزی: /tools/option//content/enable java
در /script of java applettools/internet options/security /custom level/script/

توجه کنید میکروسافت jvm داخلی دارد اما برای بقیه باید ببینید چکار باید کرد. مثلا در فایر فاکس جاوا نصب شده و برای آن فعال گردد:
http://kb.mozillazine.org/Java

sahar_2008
یک شنبه 08 بهمن 1385, 19:45 عصر
کد html و کلاس اپلت در یک دایرکتوری هستند و من هم از صفت کد استفاده کردم و فقط نام کلاس رو بهش دادم.فکر نکنم در این مورد مشکلی داشته باشه.
اگر میشه rezaTavakبیشتر توضیح بدین چون من خیلی تازه کارم و نفهمیدم چی کار باید بکنم

rezaTavak
یک شنبه 08 بهمن 1385, 21:06 عصر
اول بگید سیستم عاملتون چیه و browser شما چیه؟

مثلا ms jvm بر روی سیستمهای بعد از windows xp ۲۰۰۱ به بعد نیستند.

من چون مرورگر محبوبم فایرفاکس است و سیستم عاملم لینوکس خودم همیشه این کار را دستی انجام می دهم. (البته لینوکس خودش ممکنه جاوا داشته باشه و توی مرورگرش ازش استفاده کنه اما من از اون استفاده نمیکنم و مرورگرم را همیشه به روز نگه می دارم.)

sahar_2008
یک شنبه 08 بهمن 1385, 22:49 عصر
سیستم عامل windows xp -sp2

sahar_2008
سه شنبه 10 بهمن 1385, 22:39 عصر
سلام
خواهشا یکی جواب منو بده.همونطوی که گفتم سیستم عامل windows xp
, browser همmicrosoft internet explorerکه برای سال 2004 هست

rezaTavak
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 07:57 صبح
من داشتم جواب میدادم حتی تایپ هم کرده بودم که اکانتم تموم شد و ...

اما براتون دوباره تایپ میکنم

اصولا چون اپلتها هم یک برنامه هستند بایستی jre نصب یاشه. میکروسافت تا سال ۲۰۰۳ توی ویندوزهاش یک msjvm داشت که ظاهرا با سان مشکل پیدا میکنه و از windows sp1a به بعد دیگه توی ویندوز اون را نمیگذاره. اگر می خواهید بدونید که msjvm را دارید باید در یک پنجره داس تایپ کنید jview اگر بود که جواب مبده اگر نبود خطا میده.

خب اگر هم داشته باشه زیاد بدرد نمیخوره چون قدیمی و مشکل زیاد داره. راه حلش نصب jre از خود سان است. بعد از نصب یک آیکن روی COntrol Panel ظاهر میشه که با انتخاب اون و رفتن به advenced و Java Applet را توی Browser هایی که نصب کرده اید فعال کنید.

توجه کنید که msjvm دیگه از آخر امسال ۲۰۰۷ به بعد دیگه از سوی میکروسافت پشتیبانی نمیشه.

در ضمن اگر برنامه شما که html هست و دارای اپلت در openOffice اگر باز بشه کار خواهد کرد! (دلیل openOffice از شرکت سان بوده و از جاوا حمایت میکند.)
http://www.microsoft.com/mscorp/java/
http://www.java.com/en/download/windows_ie.jsp

sahar_2008
چهارشنبه 11 بهمن 1385, 23:43 عصر
خیلی ممنون
اما منjre1.6.0_01 وj2re1.4.2_04
رو دارم و توضیحات شما رو اجرا کردم اما فایدهای نداشت/
اگر میشه چند تاbrowser مجهز به جاوا رومعرفی کنید تا من دانلود کنم
مرسی

rezaTavak
پنج شنبه 12 بهمن 1385, 07:41 صبح
اگر آیکن java در کنترل پنل دارید مسئله حله.

روی اون کلیک کنید و برای Ie اون را فعال کنید.
بعدش هم Internet Option را برای اجرای Applet تنظیم کنید.

sahar_2008
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 23:02 عصر
با تشکر از شما
البته با microsoft internet explorerاجرا نشد.اما با یک browserدیگه تونستم اجرا کنم.
به هر حال خیلی ممنون هستم که وقت گذاشتید.

rezaTavak
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 23:12 عصر
نام آن browser چیست؟

البته من فقط همین کارها را برای ie انجام می دهم.

sahar_2008
پنج شنبه 19 بهمن 1385, 23:31 عصر
netscape
با تشکر