PDA

View Full Version : ارتباط اکسل با اکسس

rayman
چهارشنبه 20 دی 1385, 11:05 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.

خیلی سریع میرم سر اصل مطلب.

من یک فایل اکسل دارم با تقریبا 500 رکورد ، مشکل من اینه که میخام توسط اکسس از این فایل استفاده کنم ، بدین صورت که از طریق یک سیستم دیگه که به صورت lan هست میخام امکان جستجوی تقریبا پیشرفته بر اساس نام و .... داشته باشه ، بشه سرچ رو فیلتر کرد ، همچنین غیر قابل ویرایش باشه.

به طور مثال اگر شماره تلفن رو سرچ کردن کل مشخصات از داخل فایل اکسل خوانده بشه و نمایش داده بشه.

اگر لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

پیشاپیش از کمک و نظرات شما دوستان و اساتید محترم کمال تشکر را دارم.

شاپرک
چهارشنبه 20 دی 1385, 11:38 صبح
میتونید فایل اکسل رو به فایل اکسس لینک کنید.و سپس جستجو کنید.

rayman
چهارشنبه 20 دی 1385, 11:49 صبح
با سلام مجدد.

دوست عزیز ممنون از راهنمائیتون ، ولی من گفتم یکم بیشتر توضیح بدید، چون چیز زیادی از اکسس بلد نیستم.

مثلا چطور لینک کنم ؟ چطور جستجو رو توش قرار بدم. میخام یکم تروتمیز باشه.

مثل یک برنامه ولی خیلی ساده.

باز هم ممنون.

شاپرک
چهارشنبه 20 دی 1385, 11:56 صبح
اگر اکسس خوب بلد نیستید صدرد صد جستجو بلدید ..
در این مورد قبلا بحث شده .

صبا9841
چهارشنبه 20 دی 1385, 14:09 عصر
ببینید موضوعی که مطرح میکنید خیلی کلی و از طرفی تفکیک نشده است. بعبارتی چند موضوع را در یک نیاز کلی طرح میکنید ضمن اینکه متاسفانه با اکسس هم آشنا نیستید.
بگذریم . اگر میخواهید فایلی را در اکسس لینک کنید از منوی File و زیرمنوی Get External Data و بعد از آن Link Tables فایل اکسل را (فرمت اکسل در File of typeرا انتخاب کن) انتخاب و اوپن میکنی.
ولی جستجوی پیشرفته از این بماند برای بعد از یادگیری اکسس و جستجو در تالار. موفق باشید.

rayman
شنبه 23 دی 1385, 12:25 عصر
با سلام مجدد.

من یک مثال از کاری رو که میخوام انجام بدم رو اینجا قرار دادم ، هم فایل اکسل هم اکسس که فایل اکسل لینک شده تو فایل اکسس.

یه برنامه خیلی خیلی معمولی هست. یک شیت اکسل هست که میخوام توسط اکسس یه فرم باشه با یک دکمه ی جستجو که داخل فایل اکسل رو جستجو کنه و توی اون فرم نمایش بده.

و غیر قابل ادیت هم باشه. فقط و فقط نمایشی.

ممنون میشم کمک کنید.

فایل ضمیمه را که باز کنید دقیقا متوجه ی منظورم میشوید. اگر هم نظری در بهتر شدن یا تکمیل شدنش دارید در اون مورد هم لطفا راهنماییم کنید.
یا اگه فایل نمنونه دارید همینجا قرار بدید تا دیگران هم استفاده کنند.

ممنون و متشکرم.

صبا9841
شنبه 23 دی 1385, 14:07 عصر
فرم مثال را بازکنید و در باکس زرد رنگ هر عددی را که تایپ کردید جستجو میکند.

rayman
شنبه 23 دی 1385, 14:17 عصر
خیلی ممنون از پاسخ و فایلی که گذاشتید.

مثل اینکه نتونستم منظورم رو درست بیان کنم.

من میخوام از داده ها هیچی معلوم نباشه ، و فقط وقتی که سرچ میکنیم تو باکسهایی که گذاشتیم اون اطلاعاتی رو که میخایم نمایش بدیم.

یجورایی مثل فرم.

تو فایل ضمیمه هم توضیح دادم.

بازهم از جواب ، راهنمایی و وقتی که گذاشتید ممنونم .

صبا9841
یک شنبه 24 دی 1385, 10:16 صبح
منظور شما این است که همان رکوردی که اگر پیدا شد نمایش بدهد؟ یا چیز دیگری مد نظرتان است؟

rayman
یک شنبه 24 دی 1385, 11:21 صبح
اگر فایلی رو که ضمیمه کردم با دقت ببینید متوجه خواهید شد.

ولی اگر رکوردی را پیدا کرد که مشخصات اون رکورد رو به صورت فرم و فقط نمایشی در کادرهای قرار داده شده نمایش بدهد و اگر رکوردی را پیدا نکرد با پیغامی مشخص شود که اون رکورد موجود نیست.

من میخوام وقتی user name یا پسورد سرچ میشه در صورت وجود اون اطلاعات مربوطه اش داخل
فرم یا کادری که خودمون گذاشتیم نمایش داده بشه.

نمونه فرم رو ضمیمه کردم.

از کمکتون متشکرم.

rafatielham
یک شنبه 19 آبان 1392, 11:19 صبح
سلام. من یه بانک توی اکسس دارم که میخام به اکسل لینک بدم. چطوری باید این کارو بکنم؟ میشه راهنمایی بفرمایید؟ ممنون