PDA

View Full Version : ساخت صفحه جدید در asp.net

عفت بزرگه
چهارشنبه 20 دی 1385, 12:30 عصر
سلام

من چطوری میتونم به ازای مثلا هر رکورد توی دیتابیسم یک tag جدید بسازم . و مجموع تگها خودشون بشن یک صفحه آیا این امکان داره .

مثال : بعضی سایتها برای قسمت فروش و .... باید به صورت استاتیک براشون یک کد و مبلغ و ... به صورت html فرستاده بشه بقیه داستان میره توی اون سایت بر اساس آن مقدارها انجام میشه . نمیشه که من بیام برای همشون ( داره از دیتابیس میاد ) این کار رو بکنم . وب سرویس و اینها هم در کار نیست . آیا همچین چیزی امکان داره ؟‌ یا راه دیگه ای داره ؟‌

Arakhsh
چهارشنبه 20 دی 1385, 12:55 عصر
سلام از ماست
به جان شما کلی درجهIQ مو تغییر دادم درست نفهمیدم
اون کاری که تو وب سایتها انجام میشه با وب سرویسه که اگه نمیخوایی میتونی یه user controlبسازی و اونو به اشتراک بزاری.
اگه تو web application خودت این کار رو میخوایی انجام بدی خیلی ساده با استفاده از کش می تونی کل اطلاعاتت رو انتقال بدی .
ولی یه سوال برام پیش اومد میشه یه فیلد دیتا بیس رو از طریق تگ از بانک اطلاعاتی فرا خوانی کرد؟

SabaSabouhi
چهارشنبه 20 دی 1385, 22:37 عصر
با سلام
این شکل که شما گفتید نمى‌دونم، اما یه کار دیگه مى‌شه کرد.
یه صفحه‌ى خالى در پروژه ایجاد کن و بعد با استفاده از همون پارامترها صفحه رو پر کن از کنترل‌ها و ...
اولش شاید سخت به نظر برسه ولى کاملاً عملى هست.

صبا صبوحى

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 20 دی 1385, 22:54 عصر
این کار خیلی سختی است . اما خوب یعنی من میتونم توی سرس html اون صفحه کد اضافه کنم . چطوری؟

Y2K
پنج شنبه 21 دی 1385, 11:01 صبح
شاید از تکنیک زیر استفاده کرده اند
URL Rewriting with ASP.NET (http://www.codeproject.com/aspnet/URLRewriter.asp)
ASP.NET URL Rewriting and Caching Engine (http://www.asp101.com/articles/matteo/urlrewriting/default.asp)

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 21 دی 1385, 11:09 صبح
ولی اینکه صدا زدن یک صفحه دیگر با پارامتر در URL ‌است ولی من باید یک بدنه جدید بسازم

SabaSabouhi
پنج شنبه 21 دی 1385, 23:17 عصر
با سلام
1. یک صفحه‌ى خالى به پروژه اضافه کنید.
2. در رویداد Load کنترل Form مربوط به صفحه را پیدا کنید (از جنس System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm)
3. کنترل‌هاى مورد نظر خودتون رو با توجه به پارامترها و شرایط مورد نظر رو به کلکسیون Controls اضافه کنید.

صبا صبوحى

ali_kolahdoozan
جمعه 22 دی 1385, 01:47 صبح
مشکلم حل شد با تشکر .