PDA

View Full Version : برنامه کامپایل شده به کنترلهای کریستال ریپورت احتیاج دارد

shamsoft
چهارشنبه 20 دی 1385, 14:24 عصر
من یه برنامه دارم که چند تا ریپورت هم توسط کریستال ریپورت داره. خب من از Crystal Activex Report Viewer Library 10.0 در قسمت Component و از Crystal Report Activex Designer Run Time Library 10.0 از قسمت References استفاده کردم. حالا بعد از کامپایل برنامه لازمه که فایل DLL یا OCX خاصی در کنار برنامه قرار بدم که برنامه روی کامپیوترهایی که کریستال ریپورت ندارن به درستی اجرا بشه. اگه چیزی لازم داره لطفا اسم فایل لازمه رو هم بگید

shamsoft
چهارشنبه 20 دی 1385, 19:27 عصر
آقا کسی نمی دونه باید چیکار کنم؟
فقط نگید که کریستال ریپورت باید روی سیستم کاربر نصب باشه

vb341
چهارشنبه 20 دی 1385, 23:57 عصر
اگر ستاپ رو با وی بی میسازی باید مسیر DLL های کریستال رو بهش بدی تا به پکیج اضافه کنه

shamsoft
پنج شنبه 21 دی 1385, 07:00 صبح
خب من می خوام با Inno Setup 5 بسازم. به خاطر همین می خواستم بدونم که دقیقا به چه فایلهایی احتیاج دارم که به ستاپ اضافه کنم.

S_VB.max
پنج شنبه 21 دی 1385, 16:53 عصر
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید

sjj
پنج شنبه 21 دی 1385, 18:29 عصر
ایضاً بنده هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید

ashkan209
پنج شنبه 21 دی 1385, 20:11 عصر
به نظرم اگه Setup Package را با نسخه جدید Install Shield Dev Studio بسازید ، خودش Merge madoule های مربوط به کریستال را اضافه میکنه
من با کریستال 8.5 و Install shield dev studio 9 کار میکنم ،مشکلی در این زمینه ندارم

shamsoft
پنج شنبه 21 دی 1385, 23:41 عصر
مثل اینکه همه این مشکل رو دارن
منم دارم به یه نتایجی می رسم که چه فایلهایی برای کریستال لازمه. فقط باید تکمیلش کنم و روی یه سیستم که نه کریستال نه وی بی داره تست کنم.
میگم این اینستال شیلد حجمش چقدره؟ من که هرچی گشتم کمتر از 500 MB پیدا نکردم

saeen
جمعه 22 دی 1385, 00:03 صبح
برنامه کریستال ریپورت برنامه خیلی کاملیه که فایلهای زیادی را در بر میگیره و این دو فایلی که شما ازش اسم بردین فقط برای نمایش گزارش استفاده میشه در صورتی که فایلهای اصلی برای ساخت گزارشه که تعداشون هم زیاده و بسته به نوع گزارشی که تهیه کردین فرق میکنه مثلا اگه نمودار استفاده کنی فایلهای جداگونه ای میخوادیا نوع پایگاه داده ای که استفاده می کنیم هم فایلهاش زیاده. نرم افزارinno setup برای اینکارها به اندازه کافی قوی نیست.اگه از vb6 استفاده می کنی حتما از install shield استفاده کن که تازه توی اون نرم افزار هم تنظیمات متعددی برای کریستال ریپورت وجود داره. شما اگه گزارشاتت زیاد پیچیده نیست از همون گزارش ساز وی بی استفاده کن تا بتونی با inno ستاپش کنی ولی اگه برنامت بزرگه از اون استفاده نکن چون بغیر از کریستال ریپورت توی نصب کامپوننتها و درایوهای نرم افزاریت باز هم inno جواب گو نیست.ضمنا install shield 12 کاملش 4 تا سی دیه .

shamsoft
جمعه 22 دی 1385, 01:53 صبح
install shield 12 کاملش 4 تا سی دی
مگه این اینستال شیلد چیه که حجمش این همه زیاده :عصبانی++:
یعنی اگه من برای ستاپ برنامه از اینستال شیلد استفاده کنم خودش مثل پکیج ساز وی بی تمام فایلهای مورد نیاز رو از روی کامپیوتر پیدا می کنه و به فایل ستاپ اضافه می کنه؟
راستی واسه اینستال شیلد باید 4 تا سی دی رو نصب کنی که کار کنه یا سی دی های دیگه ابزار اضافه هستن :متفکر:

googoole
جمعه 22 دی 1385, 11:55 صبح
برای ساختن setup برای برنامه هایی که با وی بی می نویسی بهتره از Wise install master استفاده کنی چون هم کاملتر از Install shield هم کاربردش راحت تره هم کریستال رپورت رو به راحتی امپورت می کنه .
اما اگر میخوای از هر برنامه ستاپ دیگه ای استفاده کنی و کریستال رپورت رو هم داری . می تونی داخل شاخه ای که کریستال رپورت رو نصب کردی شاخه ای رو با نام Developer پیدا کنی داخل این شاخه یک فایل help هست که توش توضیح داده در صورتی که از هر یک از امکانات crystal report استفاده کردی کدوم فایل رو باید در کجای ویندوز یا شاخه برنامه ات قرار بدی . این روش بهینه تر از استفاده از امپورت است ولی کمی سخت تره .

saeen
جمعه 22 دی 1385, 13:19 عصر
اینستال شیلد 12 برنامه جامعیه که برای ساخت ستاپهای دات نت نیز استفاده میشه . شمامی تونید با همون سی دی شماره یک و دو اکثر کامپوننتهای وی بی 6 را در اختیار داشته باشید.ولی داشتن نسخه کاملش چیزه دیگه ای.البته اگه فقط با وی بی 6 کار می کنی و سرویس پک 5 وی بی را هم نصب نکردی می تونی از اینستال شیلد 7 استفاده کنی که اون هم حجمش کمه هم کار کردن باهاش راحتتره و برای وی بی 6 خیلی مناسبه . برنامه اینستال شیلد می تونه خیلی از فایلهایی را که توی برنامت استفاده شده را تشخیص بده ولی نه همه اونها را. مثلا فونتها، بانکهای اطلاعاتی و فایلهای اجرایی را باید خودت وارد کنی ولی بیشتر فایلهای سیستمی و راه انداز ها را تشخصی میده.
البته Wise install master هم که دوستمون معرفی کردن خوبه و راحتر و سریعتر از اینستال شیلد میشه ستاپ سازی کرد ولی بنظر من اینستال شیلد کاملتره چون یه مجموعه خیلی کاملی از script ها داره که من تو برنامه های مشابه ندیدم.

vb341
سه شنبه 26 دی 1385, 23:05 عصر
خوب شما اول با ویزارد خود وی بی یه پکیج بسازین و بعد تو فولدر ساپورت تمامی فایلهای مورد نیاز رو داره و از اون میتونین در ino و یا هر wise استفاده کنین . ولی پیشنهاد میکنم که از اینستال شیلد 9 دولوپر استفاده کنید