PDA

View Full Version : GD image و mysql !!!

sweb
چهارشنبه 20 دی 1385, 22:17 عصر
با سلام من میخوام بدونم چطوری میتونیم یک تابع برای تبدیل فرمت های مختلف (gif, png, bmp) به فرمت jpg داشته باشم. همچنین در تابع پایینی من چطور می تونم خروجی رو به صورت base64 که برای درج در بانک اطلاعاتی کاربرد داره داشته باشم.

تابع تصویر

function image() {
header('Content-type: image/jpeg');
$thumb = imagecreatetruecolor(200, 200);
return imagejpeg($thumb,NULL,100);
}

در ضمن به نظر شما درج تصویر در mysql با در نظر گرفتن اینکه یه سایت پر از عکس را خواستار هستم کاره منطقی هست یا اینکه از ftp استفاده کنم.

از توجه شما ممنون :لبخندساده:

ArtCom
پنج شنبه 21 دی 1385, 10:10 صبح
سلام در مورد ذخیره کردن عکس من فکر میکنم ftp بهتر هست ولی حالا به هر دلیلی اگه شما میخواین خود عکس رو ذخیره کنید توی لینک زیر مرحله به مرحله توضیحات لازم داده شده امیدوارم به دردتون بخوره:
http://www.evolt.org/article/Storage_and_re_use_of_images_using_PHP_GD_Part_1/20/27237/index.html

armin390
دوشنبه 25 دی 1385, 16:37 عصر
با سلام من میخوام بدونم چطوری میتونیم یک تابع برای تبدیل فرمت های مختلف (gif, png, bmp) به فرمت jpg داشته باشم.
از GD استفاده کن مثلاً

imageYYY(imagecreatefromXXX(ZZZ));
//or
XXXtoYYY(ZZZ);

همچنین در تابع پایینی من چطور می تونم خروجی رو به صورت base64 که برای درج در بانک اطلاعاتی کاربرد داره داشته باشم
می تونی عکس رو به صورت باینری هم ذخیره کنی..
ولی برای اینکه base64 کنی می تونی مثلاً عکس رو در یک فایل موقت ذخیره کنی و محتوایتش رو base64 کنی...

در ضمن به نظر شما درج تصویر در mysql با در نظر گرفتن اینکه یه سایت پر از عکس را خواستار هستم کاره منطقی هست
نباید مشکلی پیش بیاد...
البته بستگی به نحوه پیاده سازی داره...