PDA

View Full Version : در هم ریختگی فونت فارسی

rtech
چهارشنبه 20 دی 1385, 23:28 عصر
سلام دوستان
من در یکی از صفحات سایتم چند Label قرار دادم که محتویاتشان را از دیتابیس میخوانند وقتی پروژه را روی کامپیوتر خودم اجرا میکنم فونت ها درست نمایش داده میشوند ولی وقتی آپلودشان کردم تمام فونت ها به هم ریخته میشوند و هر Encode را که برای صفحه انتخاب میکنم درست نمیشود . باید جه کاری انجام بدم ؟

arshia_
پنج شنبه 21 دی 1385, 07:52 صبح
1.قبل از اینکه اونو آپلود کنی یه بار دیگه فرمان save as‌رو برای هر صفحه بزن و اینبار اونا رو با 1encodng‌ ذخیره کن یعنی همون فلش کوچکی که کنار دکمه save هست رو کلیک کن و save with encoding‌...بعد نوع utf 8 with signator ‌یا همچین عبارتی رو انتخاب کن
2.حالا به راحتی می تونی اونا رو دوباره کامپایل کنی
3. و بعد آپلود کنی

rtech
پنج شنبه 21 دی 1385, 09:11 صبح
این کار رو هم کردم نشد .

rtech
پنج شنبه 21 دی 1385, 15:15 عصر
کسی فکر دیگه ای به نظرش نمیرسه ؟

mehdi58
جمعه 22 دی 1385, 11:51 صبح
شما یه نگاهی هم به تنظیمات جداولت توی دیتا بیس بنداز .
ببین مشکلت حل میشه
موفق باشین .

arshia_
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:36 صبح
یه صفحه استاتیک تنظیم شده رو روی فضای وب خودت بفرست ببین درست نشون می ده یا نه
اگر مشکلی نداشت حتما مقادیر ذخیره شده در بانک مشکل داره
از چه بانکی استفاده می کنی؟؟اگر اس کیو ال است بهتره در نحوه ذخیره سازی و خواندن اطلاعات تغییراتی بدی تا مشکل حل بشه
می تونی یه جستجو در سایت کنی برای پیدا کردن حل مشکل فارسی در اس کیو ال

rtech
چهارشنبه 27 دی 1385, 10:11 صبح
2 روز پیش مشکلم حل شد !!! مرسی از جوابی که دادید . اشتباهی که من کرده بودم این بود که در ذخیره مقادیر فارسی از نوع داده varchar استفاده کرده بودم و وقتی اونو به nvarchar تغییر دادم مشکلم حل شد .

c#_web
جمعه 29 دی 1385, 01:50 صبح
من یه مشکل دیگه در مورد بهم ریختگی فونت فارسی دارم.
و آن اینکه من برنامه را به صورت unicode utf8 ذخیره کرده ام . درسیستم هم موقع اجرا مشکلی نداره اما اگه مدت زمانی برنامه در حال اجرا باشه بعد از مثلاً 5 دقیقه که در یک فرم باشم و کارخاصی انجام ندهم ، همه فونتها بهم ریخته و باید دوباره کلیک راست کرده و unicode ذخیره کنم . برای رفع مشکل چه راهی هست؟

mehdi58
جمعه 29 دی 1385, 06:35 صبح
یه اشکال بزرگ توی VS.NET 2003 هست و اون هم اینه که وقتی داری کدنویسی یه فرم رو تغییر می دی اگه تغییرات رو بر حسب UTF8 تنظیم نکنی ( البته With Signature) اون وقت هنگام اجرای اون فونتها به هم می خوره .
موفق باشین .

c#_web
دوشنبه 02 بهمن 1385, 01:13 صبح
حالا به نظر شما بگردم ببینم کدوم فرمهایم اینطوری است و کنترلهای آن را حذف و از نو ایجادکنم ؟؟؟