PDA

View Full Version : درست کردن برنامه نصب

wolfstander
جمعه 22 دی 1385, 17:20 عصر
سلام
من یه برنامه دارم که به یه بانک اکسس وصل میشه
وقتی که ازش پکیج درست میکنم
هنوز به آدرسی که برنامه اصلی تو کامپایل شده مراجعه میکنه
برای دسترسی به بانک البته
و حتی اگه رو همون سیستم هم باشم باید حتما مسیر برنامه بدون تغییر مونده باشه
خلاصه
میخواستم ببینم که ایراد کار از کجاست؟
و آیا میتونم از InstallShield کمک بگیرم؟
و اینکه چجوری اینکار رو انجام بدم
ممنون میشم که کمک کنید
با تشکر از همه

googoole
جمعه 22 دی 1385, 21:51 عصر
چند تا سئوال مطرحه :

1- مسیر بانک اطلاعاتی رو چجوری دادی ؟

2- از چه شیئی برای ارتباط با بانک استفاده کردی ؟

3- آیا از DSN استفاده کردی یا نه ؟

sohrab o
شنبه 23 دی 1385, 09:21 صبح
منظورتو متوجه نشدم اما برای ساخت برنامه نصب میتونی از Ino استفاده کنی ، هم سادت هم سریعه و هم کامل کامله

hidensoft
شنبه 23 دی 1385, 09:47 صبح
این DNS که گفتی چیه؟

oVERfLOW
شنبه 23 دی 1385, 11:04 صبح
شما بگو که چه جوری اطلاعات رو از دیتابیس خوندی ؟

benighted.boy
شنبه 23 دی 1385, 11:17 صبح
دوست عزیز شما که سوال مطرح می کنی کامل بپرس تا اینجا دوستان دیگه بتونن کمکت کنن.
شما پایگاه به چه وسیله به فرمات وصل کردی؟
از چه شیعی استفاده کردی ؟ اینرو اگه کامل بگی راحتر میشه کمکت کرد.یه راه من بهت پیشنهاد میکنم که البته کار خودمو خیلی راه انداخته.بیا از شی ADODCاستفاده کن و فرم به وصیله کد به databaseوصل کن.اینطری بد از pakage کردن برنامه دنبال پایگاه تو مسیر نصب برنامه میگرده.

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\databasename.mdb"
Adodc1.CommandType = adCmdText
Adodc1.RecordSource = "select* from tablename"
Adodc1.Refresh]
فکر کنم کارتو را بندازه:لبخند:

googoole
یک شنبه 24 دی 1385, 16:34 عصر
زمان تایپ کردن اشتباها DSN رو DNS نوشتم تصحیح می کنم . DSN مخفف DATA Source Names هست که به سه دسته System DSN ، User DSN , File DSN تقسیم میشه و در واقع مثل Alias توی دلفی می مونه برای بانکهای اطلاعاتی اگر اطلاعات بیشتر و نحوه کار کردن با اون رو می خوای بگو تا بگم ..

در ضمن برای دسترسی به DSN ها می تونی به Control panel\Adminastrative tools\Data Sources(ODBC) مراجعه کنی .

sjj
یک شنبه 24 دی 1385, 23:30 عصر
همونطور که دوستان اشاره کردن توی ConnectionString تون باید آدرس دیتابیس رو به این شکل بنویسید :
App.Path+"FileName"

pezhman_roudkhaneei
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 00:56 صبح
نرم افزار install Shiled خیلی کاملی هست که همه جور امکانات داره ، ولی اگر برنامه ی شما خیلی بزرگ نیست می تونید از سایر نرم افزارها ی ساخت Setup که قوی هم هستن استفاده کنید . مثل Qsetup یا Advanced Installer Professional 3.4 و .....
تو گوگل search کنید پیدا میکنید .

reza1357
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 15:30 عصر
دوست عزیز برای ساخت برنامه نصب از دو روش میتونید استفاده کنید
اولن یا خودت برنامه را طراحی میکنی و تمام فایلهای برنامه و ... و حتی چیزهای که میبایست ریجستر شوند در خود برنامه تعریف کنید و برحسب سلیقه خودت میتونید برنامه نصب بنویسی
ثانین از برنامه های جانبی دیگه ( مانند InstallShield) میتونید استفاده کنید اکثر این برنامه ها، برنامه های کامل و استانداردی هستند و تمامی عملیات نصب را خودشون انجام میدهند.
بنده بیشتر از InstallShield استفاده میکنم.

yourdkhani
شنبه 14 بهمن 1385, 19:17 عصر
خوب به اینجا رسیدم که برنامه را نوشتم حالا میخوام setupبراش بسازم روی بقیه سیستم ها هم 1000تا بازی در نیاره packgeبرنامه هم آخرین تغییرات توش save نشده گیج شدم . به کمک فوری اختیاج دارم

benighted.boy
شنبه 14 بهمن 1385, 22:24 عصر
دوست عزیز من موندم شما چرا گیج شودین راههایی که سایر دوستان هرکدوم لطف کردن و گذاشتن بی نقصو کاملا قابل فهم بود.
من پیشنهاد میکنم در مرحله اول بیا دیتا بیسو طوری واسه فرمت تعیین کن که لاقل مختص به یک درایو نشه (میشه گفت یه حالت نیمه dynamic پیدا کنه یعنی استفاده از همون متدد app.pathاز اون کامل ترشو بخای میتونی با یه مقداری کد نویسی یه فرم بسازی که از طریق اون اول دیتا بیسو برای فرمات تعیین کنی بعد main formeرو loadکنی که اگه کارت کوچیکه اینو بهت پیشنهاد نمی کنم به صرف وقتش منیرزه)بعد برنامتو با Install Shield,پکیج کن.بعد رو یه سیستم دیگه تست کن اگه مشکلی پیش امد سورستو بزار اینجا تا ببینیم چه کارش میشه کرد.ولی با این احوالات اگه درست packegeکنی مشکلی نخواهی داشت:چشمک:

Armin62
یک شنبه 15 بهمن 1385, 01:41 صبح
با InstallShield و کریستال 10 کسی setup ساخته
اگه کمک کنید ممنون میشم

yourdkhani
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 18:45 عصر
آقا من وقتی می خواهم فایل نصب packageرو نصب کنم هم ایراد فایل ocxمی گیرد

benighted.boy
چهارشنبه 18 بهمن 1385, 21:51 عصر
دوست عزیز شما با چی فایل می خواین pakageکنین
من بیشتر با install shield کار می کنم
اگه اشتباه نکنم و درست یادم باشه بعد از تعریف فایل exe برنامه و فایل projectesh یه لیست از فایلایی که درون برنامه استفاده کردی امثال فایلای ocx ,dllو ... برات میاره اونجا فایل ocx که داخل برنامت هستو select کن اگه داخل لیستم نبود به لیست اضافه اینطوری بعد از pakege کردن و در موقع نصب خودش فایلو ریجستر می کنه . در غیر اینصورت بعد از نصب باید خودت دستی فایلو ریجستر کنی که اونو من یاد ندارم اگه کسی یاد داره بگه

vb341
دوشنبه 23 بهمن 1385, 18:39 عصر
با اینستال شیلد 9 DEV STUDIO و کریستال 9 من خیلی راحت ستاپ میسازم و هیچ مشکلی نداره

CodeMasterX
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 02:48 صبح
من به دوستان پیشنهاد میکنم اگر برنامه بزرگ و خیلی حرفه ای ندارید برای ساختن Installer Package برنامتون از Wise Installer System استفاده کنید که توی سایت اگر بگردید لینک و راهنماش رو پیدا می کنید که اگه درست یادم باشه توسط اقای حامد محمدی تهیه شده بود.در ضمن پیشنهاد میکنم در برنامه هایی که به بانک های اطلاعاتی دسترسی دارن در VB6 از کنترل های ActiveX استفاده نکنید تا جایی که امکان داره و برای کارهایی از قبیل مرتب سازی،فیلترسازی،بازکردن و بستن اتصالات از آبجکت ADO استفاده کنید.

موفق باشید.

apo.info
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 15:09 عصر
با سلام
من يك نرم افزار با دلفي و پايگاه داده sql نوشتم ولي برنامه نصب براش نگذاشتم و روي هر client اي كه مي خواهم از اين نرم افزار استفاده كنم بايد حتماً نرم افزار دلفي را هم نصب كنم لطفاً روش درست كردن برنامه نصب (set up ) را برام توضيح بديد تا نياز به نصب دلفي نداشته باشه
با تشكر