PDA

View Full Version : search در اکسس پروجکت

ITST-1
شنبه 23 دی 1385, 10:43 صبح
با سلام

من درحال کار بروری سیستمی در اکسس پروجکت هستم .مسکلی که دارم اینه که در اکسس به راحتی مثلا در زمان ایجاد کمبو باکس اگر گزینه سوم یا همان find record را انتخاب می کردید

می توانستید مثلا با تایپ نام فارسی فامیل شخصی اطلاعات ان را نمایش دهید . ولی ای اتفاق در اکسس پروجکت نمی افتد و جستجویی انجام نمی شود . من یک بار این مسئله را مطرح کردم ولی پاسخی مشکل گشا در یافت نشد . به طور کلی چگونه می توان در اکسس پروجکت بر روی نام و فامیل جستجو انجام داد .

با سپاس از همه دوستان

سنبله کار
یک شنبه 24 دی 1385, 09:20 صبح
لطفا کمی در مورد Find record توضیح بدهید من متوجه منظورتون نشدم .

ITST-1
یک شنبه 24 دی 1385, 09:39 صبح
با سپاس از توجه شما

وقتی یک کمبو باکس را ایجاد می کنید سه گزینه جهت انتخاب وجود دارد که منظور من گزینه آخر است find a record on my form based on on thevaluei select inmy combo box
در اکسس در فرمی من جهت پیدا کردن نام خانوادگی ار یک کمبو باکس با شرایط بالا استفاده کردم وبا تایپ فامیل اون فامیا مشخص می شد ام در adp این اتفاق نمی افتد .البته به نظر من چون دیتا بیس اس کیو ال است فکر می کنم کدهای متفاوتی می خواهد . در هر صورت چگونه می توانم در adp بر روی فامیل سرچ کنم

با تشکر

سنبله کار
یک شنبه 24 دی 1385, 09:43 صبح
اگه ممکنه نمونه فایل اکسس را اینجا قرار بدهید تا مطابق اون نمونه اکسس پروجکت تهیه بشه .

ITST-1
یک شنبه 24 دی 1385, 13:31 عصر
با سلام

در فرم برنامه ارسالی شما در تکست باکس جستجو می توانید عددی را وارد کنید و اگر موجود بود ان را نمایش می دهد و اگر نبود که اجازه اضافه شدن را می دهد .

حال من می خواهم همچین جستجوی بر روی فامل انجانم دهم در adp امیدوارم مطلب را بیان کرده باشم

سنبله کار
یک شنبه 24 دی 1385, 17:50 عصر
یک تغییراتی تو کد ایجاد کردم جواب داد البته خیلی حرفه ای نیست .

ITST-1
دوشنبه 25 دی 1385, 11:20 صبح
با سلام

دوست عزیز فایلهای دیتا بیس ارسالی قابل restore کردن نیستند و زمان restor پیغام the file on device is not valid microsoft tape backup set . شما backup با sql گرفتید .چون فرمت را اس کیو ال نمی شناسد. در ضمن من می خواهم بر روی فامیل جستجو کنم . مرسی از لطف شما

سنبله کار
دوشنبه 25 دی 1385, 12:07 عصر
نه من backup نگرفتم اصل فایلها گذاشته شده اند که باید Attach شوند . برای فامیل هم همینطور جواب میدهد .
البته فکر می کنم به اینجا http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50952 هم بد نیست نگاهی بیاندازید .

ITST-1
دوشنبه 25 دی 1385, 12:39 عصر
دوست عزیز نام دیتا بیس شما چی بوده

ITST-1
دوشنبه 25 دی 1385, 12:47 عصر
من attach کردم توانستم کانکت بشم شمادر کجا(تعقیرات را انجام دادید) را انجام دادید . من درکدام قسمت می توانم کدها یا اعمالی را انجام دادید ببینم . من می خواهم مانند تکست باکس روبرو که جستجو بر اساس شماره فرم است جستجویی بر اساس فامیل داشته باشم .
این خیلی برای من مهم است .
با سپاس ازشما ببخشید اگر شما را در زحمت انداختم

سنبله کار
سه شنبه 26 دی 1385, 08:47 صبح
خواهش می کنم .
در رویداد Text23 تغییرات انجام شده لطفا اونجا دیده بشه .
چیزی مشابه همون برای جستجوی فامیل جواب می ده .

ITST-1
سه شنبه 26 دی 1385, 10:46 صبح
با سلام

دوست عزیز روی این خط ارور If numform = Int(Text32) Then می دهد که TYPE MISMATCH