PDA

View Full Version : تعیین موقیت موس بر روی یک عکس

مهدی رحیم زاده
شنبه 23 دی 1385, 17:34 عصر
سلام بچه ها
ببینید من یه Picture Box دارم . توش یه عکس دارم که اندازش خیلی از Picture Box بزرگتره و ...
حالا من می خوام بدونم که هر لحظه موس دقیقا روی چه پیکسلی ( موقعیتی ) از عکس قرار داره .
مثلا موس وقتی روی گوشه سمت چپ و بالای عکسه ( 0 و 0 ) رو نمایش بده وقتی وسط عکسه ( 1200 و 1560 ) رو نمایش بده و وقتی که به گوشه سمت راست و پایین صفحه اشاره می کنه ( 2400 و 3120 ) رو نشون بده . همه این نشون دادن موقیت ها نباید به اسکرول صفحه ربطی داشته باشه . یعنی من با هر میزان اسکرول که روی عکی کلیک کردم تو هر موقعیتی موس همیشه یه عدد خاص رو نشون بده .
دقیق تر که بگم می شه این :
موس روی یه نقطه رو عکس عدد ( 180و250 ) رو نشون میده ، حالا اگر ما صفحه رو اسکرول کردیم ( بالا یا پایین بردیم ) و دوباره بعد از اسکرول روی همون نقطه روی عکس اما تو یه موقیت دیگه تو صفحه نمایش کلیک کردیم همون عدد ( 180و250 ) رو نشون بده

ali_kolahdoozan
شنبه 23 دی 1385, 17:39 عصر
منظور از (روی همون نقطه روی عکس اما تو یه موقیت دیگه تو صفحه نمایش کلیک کردیم همون عدد ( 180و250 ) رو نشون بده) چیه ؟ اگر همون نقطه باشه که همون رو نشون میده نباشه خوب نه

مهدی رحیم زاده
شنبه 23 دی 1385, 20:48 عصر
من منظورم اینه که ببینید بعد از اسکرول صفحه اون نقطه قبلی که موس به اون اشاره می کرد روی صفحه جابه جا می شه دیگه درسته بالاتر،پایین تر ، چپ و یا راست میره . ولی اون نقطه روی عکس موقیعت خاص خودش رو داره ( 250و180) و هرگز جا به جا نمیشه .
من می خوام که موس بدون توجه باینکه عکس هر لحظه کجای صفحه نمایشه موقیت نقطه روی عکس رو دقیق و بدون تغییر نشون بده ...
برای اینکه منظورمو بهتر متوجه بشین این عکسا رو نگاه کنین ....
ممنونم

Amir Oveisi
شنبه 23 دی 1385, 22:11 عصر
منظورت اینه که موقعیت موس رو نسبت به خود عکس پیدا کنه و نه نسبت به فرم درسته؟

ali_kolahdoozan
شنبه 23 دی 1385, 22:21 عصر
ببین فکر کنم اگر توی mousedown ‌خود picturebox‌ کد بنویسی . درست بشه . یعنی
e.x رو توی موس داون خود picturebox بردار

Amir Oveisi
شنبه 23 دی 1385, 22:28 عصر
اینجوری نسبت به pictureBox پیدا میکنه ولی من نمیدونم دقیقا منظور ایشون چیه!!؟؟

ghafoori
شنبه 23 دی 1385, 22:35 عصر
دوست عزیز من هرچه امتحان کردم دیدم خود رویداد کلیک موس picturebox هیچ ارتباطی با اسکرول فرم ندارد و یک نقطه را هم علامت گذاشتم و صفحه رو اسکرول کردم همان مختصات رو به من داد البته مختصات نسبت به خود picturebox نه به فرم

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 24 دی 1385, 07:03 صبح
آره دوستای عزیز من منظورم دقیقا اینه که موقعیت موس را نسبت به خود عکس پیدا کنه ، بدون توجه به فرم و یا اسکرول شدن صفحه و این چیزا ...

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 24 دی 1385, 17:04 عصر
من اینو خیلی لازمش دارم ...
اگر میشه زودی جواب بدین ...
ممنونم