PDA

View Full Version : استفاده از ASP و PHP در یک صفحه

Rambod
یک شنبه 03 اسفند 1382, 17:52 عصر
با سلام
می‌خواستم بدونم آیا میشه از ASP و PHP در یک Page با هم استفاده کرد؟ من این کار رو کردم و پسوند فایل رو ASP گذاشتم ولی فقط کد ASP اجرا شد. پسوند فایل رو PHP کردم این دفعه فقط کد PHP اجرا شد. پسوند فایل رو htm گذاشتم هیچکدوم اجرا نشدند. دیگه نمی‌دونم چیکار کنم!

اگه همچین چیزی امکان داره لطفاً کمکم کنید.

Farhad.B.S
یک شنبه 03 اسفند 1382, 18:06 عصر
فکر نمیکنم امکان داشته باشه ، به این دلیل که این قاعده برای وب سرور شما تعریف شده که در صورت گرفتن درخواستی با پسوند php. ، مفسر پی اچ پی رو اجرا کنه و فایل درخواست شده رو به مفسر پی اچ پی بفرسته و در صورت گرفتن درخواستی با پسوند asp. مفسر ای اس پی رو اجرا کنه (اچ تی ام ال جزو درخواست های استاتیک هست و از این قواعد مستثناست ).
تنها امکانی که میتونه وجود داشته باشه اینه که شما یه مفسر asp-php پیدا کنی و بعد اون رو روی وب سرور نصب کنی (هر چند بعید میدونم چنین مفسری وجود داشته باشه) در این صورت خود این مفسر تگ های شناسایی شده asp رو مانند یه مفسر ای اس پی و تگ های مربوط به php رو مانند یه مفسر پی اچ پی ترجمه میکنه .

mostafa612003
شنبه 09 اسفند 1382, 08:02 صبح
سلام
اصلا برای چی می خواهی در یک صفحه هم کد asp و هم کد php داشته باشی
می توانی یا asp را به php یا برعکس تبدیل کنی

فکر نمی کنم زیاد سخت باشد برای اینکه یک بار من یک پروژه asp را به کل به php تبدیل کردم

موفق باشید.

Rambod
شنبه 09 اسفند 1382, 09:05 صبح
بعضی جاها نمیشه تبدیلشون کرد. مثلاً من یه Mail Sender با PHP نوشتم می‌خوام تبدیلش کنم به ASP! هاست من هم از شیءای که بتونه تو ASP ایمیل بفرسته پشتیبانی نمیکنه. حالا من چجوری می‌تونم این دو رو به هم تبدیل کنم؟! تازه این یکیش بود :wink:

mostafa612003
یک شنبه 10 اسفند 1382, 08:06 صبح
خوب همه را با php بنویس

کدی هست که نتوانی آن را به php تبدیل کنی؟

Rambod
یک شنبه 10 اسفند 1382, 08:25 صبح
خوب من تو ASP واردترم. البته یه زمان یه پروژة بزرگ PHP و MYSQL داشتم که PHP ایم خوب شده بود!‌ ولی خوب خیلی وقته باهاش کار نکردم یادم رفته!

حالا از این حرفا که بگذریم بلاخره نشد که ASP و PHP رو با هم داشته باشیم!