PDA

View Full Version : استفاده از ASP و PHP در یک صفحه

Rambod
یک شنبه 03 اسفند 1382, 17:53 عصر
با سلام
می‌خواستم بدونم آیا میشه از ASP و PHP در یک Page با هم استفاده کرد؟ من این کار رو کردم و پسوند فایل رو ASP گذاشتم ولی فقط کد ASP اجرا شد. پسوند فایل رو PHP کردم این دفعه فقط کد PHP اجرا شد. پسوند فایل رو htm گذاشتم هیچکدوم اجرا نشدند. دیگه نمی‌دونم چیکار کنم!

اگه همچین چیزی امکان داره لطفاً کمکم کنید.

oxygenws
یک شنبه 03 اسفند 1382, 18:17 عصر
سلام،
نه، غیر ممکنه.
مگر اینکه یه نفر بیاد و یه همچین برنامه ای بنویسه که تحت سرور نصب بشه (مثل همین asp و php) با مثلا توسعهء ahp یا psp یا ... که اون خودش جدا زحمت پردازش مقادیر داخلی فایل رو بکشه و به کامپایلر های مختلف بفرسته! و ...

البته این کار برای اون نفر که می خواد این برنامه رو بنویسه بسیار زیاد دردسر خواهد داشت و وقتی یک کم روی دردسر هاش فکر کنه.... کلا بی خیال نوشتنش می شه :)

موفق باشید، امید

Inprise
سه شنبه 05 اسفند 1382, 16:45 عصر
فی الواقع ASP فقط روش پردازش صفحات رو مشخص میکنه نه زبون رو . طبیعتا" کار معقولی نیست اما در محیط IIS میتونی انجین مورد نظرت رو برای پردازش صفحات ASP تعریف کنی . اگر مترجم PHP رو به عنوان انجین ASP تعریف کنی ، میتونی صفحات ASP ات رو با PHP بنویسی و بین صفحه با تغییر زبان ، مثلا" با JScript هم کار کنی . شاید بشه اسم این رو گذاشت کاربری همزمان از ASP (؟) و PHP . بهر حال کار جالبی نیست :roll: