PDA

View Full Version : چه زمانی باید به طور رسمی به sql2005 کوچ کنیم

rezaei manesh
یک شنبه 24 دی 1385, 10:14 صبح
سلام
من هنوز از sql2000 در برنامه های کاربردی خودم استفاده می کنم و هنوز تردید دارم که به 2005 کوچ کنم بخاطر باگ ها ی احتمالی و یا مشکلاتی رو که احتمالا پیش خواهد آمد طرفیت سیستم های کاربران که گاها خیلی جالب نیست و...
و در کل زمانی که همه به 2005 کوچ کنند من هم به 2005 سوییچ می کنم
اما می خوام اساتید که اطلاعات بیشتری دارند و همه جوانب کار رو در نظر می گیرند هر زمان که وقت آن رسید که به صورت رسمی به سمت 2005 حرکت کنیم به همه بگن تا با هم از امکانات خیلی عالی 2005( با توجه به مقاله خوب آقای راد )استفاده کنیم .

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 24 دی 1385, 10:56 صبح
سلام
من هنوز از sql2000 در برنامه های کاربردی خودم استفاده می کنم و هنوز تردید دارم که به 2005 کوچ کنم بخاطر باگ ها ی احتمالی و یا مشکلاتی رو که احتمالا پیش خواهد آمد طرفیت سیستم های کاربران که گاها خیلی جالب نیست و...
و در کل زمانی که همه به 2005 کوچ کنند من هم به 2005 سوییچ می کنم
اما می خوام اساتید که اطلاعات بیشتری دارند و همه جوانب کار رو در نظر می گیرند هر زمان که وقت آن رسید که به صورت رسمی به سمت 2005 حرکت کنیم به همه بگن تا با هم از امکانات خیلی عالی 2005( با توجه به مقاله خوب آقای راد )استفاده کنیم .

دوست عزیز شما با توجه به نیازهای خودتون در برنامه ها باید تصمیم بگیرین که به SQL SERVER 2005 سوییچ کنین یا نه. (مثلا" اگر در برنامه هاتون از XML استفاده میکنید حتما" به SQL SERVER 2005 سویچ کنین)

MM_Mofidi
یک شنبه 24 دی 1385, 11:25 صبح
bug های احتمالی؟؟؟
نسخه 2005 release شده فکر میکنم این مسئله ....
صد البته علاوه بر امکانات جدید که در 2005 میتواند باعث ترغیب شما برای مهاجرت به آن شود همیشه میزان کدی که شما برای نسخه های قبلی نوشتید کمی هول انگیز است. اما دراین مطلب به خصوص تقریبا هیچ مشکلی برای اجرای کد های 2000 در 2005 نیست.

rezaei manesh
یک شنبه 24 دی 1385, 11:39 صبح
درسته حق با شماست اما
من با خواندن این تاپیک از طرفی بیشتر ذهنم به 2005 معطوف شد از طرفی گفتم فعلا باز هم دست نگه دارم

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=158334&postcount=10
برای نمونه این پست برای جناب آقای زواره ای هست که من خیلی به ایشان ایمان دارم و معتقدم اگه یک حرفی می زنند حتما دلیلی قانع کننده ای هم برای حرفشون دارن.
و مشکلاتی رو که احساس می کنم وقتی قرار برنامه من به صورت پکیج در بیاد و همه جا بخوان ازش استفاد ه کنند و فعلا اکثر سرور ادارات 2000 دارن و اگه بخوام باید 2005 رو هم نصب کنند که نمی دونم چه مشکلاتی رو در پی خواهد داشت و...

ali_kolahdoozan
یک شنبه 24 دی 1385, 11:47 صبح
2000 اصولا ایرادی نداره . اما 2005 یک محیط فوق العاده قوی تر است . بستگی به برنامه داره برای کارهای کوچیک من هنوز 2000 رو ترجیح میدم

AminSobati
دوشنبه 25 دی 1385, 20:57 عصر
عقلا همیشه بین "خوب" و "خوبتر"، خوبتر رو انتخاب میکنیم. اما من به آقای رضایی منش در این خصوص حق میدم که با حتیاط چنین کاری رو انجام میدن و ایرادی وارد نیست. چون دنیای نرم افزار قوائد خودش رو داره و از قوانین عمومی تبعیت نمیکنه!
نظر شخصیه من که تا الان دیتابیسهای زیادی رو به 2005 ارتقاء دادم اینه:
در حال حاضر SP1 ارائه شده و SP2 در وضعیت Beta بسر میبره. وجود SP1 یعنی بسیاری از "باگهای احتمالی" حل شده و موارد جزئی هست که بزودی در SP2 برطرف میشه. اما تا به امروز جز یک مورد، هیچ دیتابیسی نبوده که از ارتقاء دادنش منصرف بشم، اون هم بنابر یک دلیل بسیار فنی و پیچیده بود که هنوز پرونده اش در مایکروسافت بازه و در حال بررسیه این مورد.
ولی یک مطلب رو به خاطر داشته باشید و اون اینکه حتما باید برنامه شما روی 2005 به دقت تست بشه. بعد از اینکه تستها رو پاس کرد، بدون هیچ نگرانیی سوئیچ کنید. البته دلیل تست هم اینه که همیشه نرم افزار ما دارای اشکال هستش، نه اینکه SQL Server از قابلیتهای نسخه قبلیش پشتیبانی نکنه!

DonetKarvb
دوشنبه 25 دی 1385, 23:21 عصر
ولی یک مطلب رو به خاطر داشته باشید و اون اینکه حتما باید برنامه شما روی 2005 به دقت تست بشه. بعد از اینکه تستها رو پاس کرد، بدون هیچ نگرانیی سوئیچ کنید. البته دلیل تست هم اینه که همیشه نرم افزار ما دارای اشکال هستش، نه اینکه SQL Server از قابلیتهای نسخه قبلیش پشتیبانی نکنه!
میشه لطف کنید منظورتون از تست کامل چیه؟ آیا همین که یه مدت دیتابیس با نرم افزار کار کنه کافیه یا استاندارد های خاصی رو باید رعایت کنیم؟
با تشکر

rezaei manesh
سه شنبه 26 دی 1385, 08:04 صبح
از همه دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم
اما می خوام نظر شما رو هم بدونم اگه شما بودین در این مورد چه کار می کردید؟
من در حال طراحی یک نرم افزار هوشمند در زمینه حضور و غیاب هستم که همه ی امکانات نرم افزارهای مشابه رو یک جا داره و در ضمن دارای شرایط خاص خودش هم هست که اونو از بقیه متمایز می کنه .تا الان هم یک سوم کار رو تموم کردم .با vb.net2005 و sql2000
همون طور که می دونید این چنین نرم افزار هایی پیچیدگی فوق الاده بالایی رو دارند و محاسبات خیلی سنگینی رو می طلبند و این رو هم داشته باشید که قرار است این نرم افزار با نرم افزارهای دیگری از جمله حقوق و دستمزد لینک بشه که نوشته شده توسط شرکت های دیگر هست و معلوم نیست که از چه بانکی هم اصلا استفاده شده (احتمال اینکه sql2000 باشه خیلی زیاده)
در ضمن این نرم افزار از سال آینده قرار وارد بازار بشه.
حال اگه شما بودین به sql 2005 سوئیچ می کردید؟

ali_kolahdoozan
سه شنبه 26 دی 1385, 08:15 صبح
نه دیگه اگر اونها 2000 هستن خودت رو گرفتار نکن . هیچ چیز غیر ممکن نیست . ممکنه یکی الان بیاد بگه آقا 2005 بهتره و فلان و بهمان ولی من بودم خودم رو درگیر نمیکردم . میتونی بعد با اونها ارتباط برقرار کنی اما با 2000 راحت تره چون من هم یکبار همینطور شدم . از یک مجموعه کاری 20% داشتن با فاکس تحت داس کار میکردن . باید برنامه من اونها رو تا زمان آپدیت (حد اقل 2 سال بعد ) ساپورت میکرد . یک گروه اطلاعات رو توی excel فقط وارد میکردن . باز باید برنامه من ساپورت میکرد . و00000 پس بهتره فعلا روی همون 2000 بمونی تا بعد

AminSobati
سه شنبه 26 دی 1385, 12:21 عصر
میشه لطف کنید منظورتون از تست کامل چیه؟ آیا همین که یه مدت دیتابیس با نرم افزار کار کنه کافیه یا استاندارد های خاصی رو باید رعایت کنیم؟
با تشکر
تست نرم افزار که البته دارای روالهای خاصی هستش اما در مورد "تست" که عرض کردم، بله همینقدر که تمام فرمها رو استفاده کنید و از تعامل نرم افزارتون با SQL Server اطمینان حاصل کنید خوبه

AminSobati
سه شنبه 26 دی 1385, 12:25 عصر
از همه دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم
اما می خوام نظر شما رو هم بدونم اگه شما بودین در این مورد چه کار می کردید؟
من در حال طراحی یک نرم افزار هوشمند در زمینه حضور و غیاب هستم که همه ی امکانات نرم افزارهای مشابه رو یک جا داره و در ضمن دارای شرایط خاص خودش هم هست که اونو از بقیه متمایز می کنه .تا الان هم یک سوم کار رو تموم کردم .با vb.net2005 و sql2000
همون طور که می دونید این چنین نرم افزار هایی پیچیدگی فوق الاده بالایی رو دارند و محاسبات خیلی سنگینی رو می طلبند و این رو هم داشته باشید که قرار است این نرم افزار با نرم افزارهای دیگری از جمله حقوق و دستمزد لینک بشه که نوشته شده توسط شرکت های دیگر هست و معلوم نیست که از چه بانکی هم اصلا استفاده شده (احتمال اینکه sql2000 باشه خیلی زیاده)
در ضمن این نرم افزار از سال آینده قرار وارد بازار بشه.
حال اگه شما بودین به sql 2005 سوئیچ می کردید؟

اگر در حال طراحی نرم افزار از پایه هستید که اصلا در استفاده از 2005 شک نکنید! تمام بحث ما در اینه که سوئیچ کردن از 2000 به 2005 چه تاثیراتی ممکنه داشته باشه...
در خصوص تعامل با سایر نرم افزارها، این برمیگرده به نحوه ارتباط بین اونها، و اینکه سایر برنامه نویسها چه دسته گلهایی به آب داده باشند که شما رو با مشکل مواجه کنه! در این خصوص نظری ندارم! (ریسک داره)

rezaei manesh
سه شنبه 26 دی 1385, 13:57 عصر
خوب فکر کنم با توجه به محاسباتی که در پیش دارم و شرایط موجود می خوام این ریسک رو بکنم و همچنین این که دیر یا زود باید به 2005 برم پس هر چی زودتر شروع کنم بهتره.
خوب من تصمیم گرفتم که به 2005 سوئیج کنم و اونجا ادامه بدم
خوب حالا چه ورژنی رو باید بگیرم که مطمئن تر و اگه لینکی هم دارین که بشه دانلود کنم خوبه
من چندتا مثاله هم دارم و خودم هم cd اس کیوال 2005 رو دارم اما هنوز تصب نکردم (البته این سی دی رو مثل این که نتونستند نصب کنند من هنوز امتحان نکردم
از هفته دیگه می رم آخه دوشنبه یک کمیته کارشناسی هست که می خوام با همین باشه (میترسم بهم بریزه) بعد از اون می رم سراق 2005
از همه دوستان هم ممنون هستم که منو راهنمایی کردند.
در مورد خروجی هم برای سایر نرم افزارها به اونا خروجی رو به صورت فایل Text می دم اگر هم خواستند باید برند سراغ نرم افزارهای 2005

AminSobati
سه شنبه 26 دی 1385, 15:42 عصر
در مورد خروجی هم برای سایر نرم افزارها به اونا خروجی رو به صورت فایل Text می دم

به XML فکر کنید!

rezaei manesh
سه شنبه 26 دی 1385, 17:15 عصر
اتفاقا تو فکر اون هم بودم اما نمی دونم که نرم افزارهای دیگه تا چه حد امکان دریافت اطلاعات به صورت xml رو دارند.

MM_Mofidi
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:50 صبح
اتفاقا تو فکر اون هم بودم اما نمی دونم که نرم افزارهای دیگه تا چه حد امکان دریافت اطلاعات به صورت xml رو دارند.
مشکلات دیگران را به دیگران واگذارید.
خیلی هم دلتون سوخت 2 یا 3 تا فرمت استاندارد بدید.

rezaei manesh
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:56 صبح
درسته حق با شماست اما مشکل دیگران در نهایت باعت مشکل درفروش من هم می شه
اما با این که در چند فرمت خروجی داشته باشم رو موافقم هستم