PDA

View Full Version : مقایسه 3 آنتی ویروس : Norton , McAfee , ZoneAlarm

حرفه ای
یک شنبه 24 دی 1385, 18:20 عصر
شرکت های کوچکی که کارمند IT استخدام نمی کنند باید به نحوی امنیت لازم برای کامپیوتر هایشان را تامین کنند . این شرکت ها می توانند با خریداری یک بسته نرم افزاری امنیتی , کامپیوترهای خود را دربرابر انواع ویروس ها و spyware ها محافظت کنند .
در یک بسته امنیتی هم آنتی ویروس و هم فایروال وجود دارد که نیاز امنیتی کامپیوترهای یک شرکت کوچک را برطرف می کند . این نرم افزارهای امنیتی امکانات اضافه ای را همچون بلوکه کردن سابت هایی که نباید دیده شوند و همچنین حفظ امنیت خصوصی در اینترنت را نیز به کاربران ارائه می دهند . در حال حاضر سه بسته نرم افزاری امنیتی McAfee Internet Security 2005 , Norton Internet Secuity 5.5 و ZoneAlarm Internet Security 5.5 در صدر توجه کارشناسان حوزه امنیت قرار دارد .
ما این نرم افزار ر با هم مقایسه کردیم و همانطور که در جدول مقایسه ای زیر مشاهده می کنید نرم افزار zonealarm توانسته بهترین امتیاز را کسب کند زیرا این نرم افزار علاوه بر اینکه امکانات کاملی را ارائه کرده است , سرعت سیستم شما را پایین نمی اورد . نسخه کامل Zonealarm نسبت به سه نرم افزار امنیتی دیگر قیمت پایین تری هم دارد . این آنتی ویروس یک نسخه رایگان هم دارد که تمام امکانات نسخه کامل در آن گنجانده نشده است . برای دسترسی به این نسخه رایگان می توانید به سایت : www.zonelab.com مراجعه کنید .

MM_Mofidi
دوشنبه 25 دی 1385, 11:51 صبح
منبع ؟ نتایج بررسی؟ ...... آخرش خوب یعنی چی؟
این نرم افزارها بدون نیاز به متخصص IT کلیه نیازهای امنیتی یک شرکت کوچک را میپوشانند؟

بمب منطقی
سه شنبه 26 دی 1385, 16:34 عصر
ما این نرم افزارها را با هم مقایسه کردیم و همانطور که در جدول مقایسه ای زیر مشاهده می کنید

کدوم جدول؟!

ali_kolahdoozan
سه شنبه 26 دی 1385, 23:05 عصر
هر کسی با یکیش راحته . چرا هی تلاش میکنید یکیش را از بقیه متمایز کنید . حالا به فرض هم که یکیش رو از بقیه جدا کنید بقید بهترینه خوب بعدش . ما که اکثر اینها را بدون لایسنس در اختیار داریم و درست برامون کار نمی کنن یا آْپدیت نمیشن این همه بحث برای چیه

ninja_pro
چهارشنبه 27 دی 1385, 06:23 صبح
به طور تجربی من دیدم در جایی که mcafee می گفت سیستم بدون ویروسه norton تقریبا 123 تا ویروس پیدا کرد و سیتمم رو نجات داد مخصوصا ویروس winfile و.... که همشونو norton پاک کرد

حرفه ای
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:39 صبح
به طور تجربی من دیدم در جایی که mcafee می گفت سیستم بدون ویروسه norton تقریبا 123 تا ویروس پیدا کرد و سیتمم رو نجات داد مخصوصا ویروس winfile و.... که همشونو norton پاک کرد

دوست خوبم !
نسخه انتی ویروس Macafee شما بی شک از نسخه داخل بازار و Licence نشده است من هم صحبت شما را قبول دارم . من نسخه اصلی این ویروس کش را دارم . خواستی برات ارسال می کنم .
اما تجربه شخصی من :
یک روز یک پروژه ساده با پاسکال نوشته و چون نوت بوکم فلاپی درایو نداشتم می خواستم از طریق شبکه بر روی کامپیوتر دیگر بریزم که کامپیوتر مذکور دارای انتی ویروس مک افی بود و انتی ویروس برنامه ساده من رو که یک For ساده بود را به عنوان ویروس می شناخت و پاک می کرد
خلاصه ویروس کش را disable کردم تا فایل رو روی فلاپی ریختم و بعد بیشتر به این فکر می کردم که چرا ویروس کش برنامه من رو ویروس می شناخت پس بررسی فهمیدم من یک استیک از حافظه را بیشتر اشغال کرده ام و چون از حافظه اختصاصی خارج شده ام ( کاری که ویروس می کند ) برنامه من رو ویروس تصور کرده و پاک می کند
به این خاطر به MacAfee ایمان آوردم آنهم نسخه Licence شده

Mahyaa
چهارشنبه 27 دی 1385, 09:11 صبح
جدول مقایسه ای زیر مشاهده می کنید

جدول نمیبینم من !!

این مقایسه رو خودتون انجام دادید ؟ بیشتر توضیح میدید ؟

rezaTavak
چهارشنبه 27 دی 1385, 09:44 صبح
دوست خوبم !
نسخه انتی ویروس Macafee شما بی شک از نسخه داخل بازار و Licence نشده است من هم صحبت شما را قبول دارم . من نسخه اصلی این ویروس کش را دارم . خواستی برات ارسال می کنم .
اما تجربه شخصی من :
یک روز یک پروژه ساده با پاسکال نوشته و چون نوت بوکم فلاپی درایو نداشتم می خواستم از طریق شبکه بر روی کامپیوتر دیگر بریزم که کامپیوتر مذکور دارای انتی ویروس مک افی بود و انتی ویروس برنامه ساده من رو که یک For ساده بود را به عنوان ویروس می شناخت و پاک می کرد
خلاصه ویروس کش را disable کردم تا فایل رو روی فلاپی ریختم و بعد بیشتر به این فکر می کردم که چرا ویروس کش برنامه من رو ویروس می شناخت پس بررسی فهمیدم من یک استیک از حافظه را بیشتر اشغال کرده ام و چون از حافظه اختصاصی خارج شده ام ( کاری که ویروس می کند ) برنامه من رو ویروس تصور کرده و پاک می کند
به این خاطر به MacAfee ایمان آوردم آنهم نسخه Licence شده
سلام
اینکه چه ویروس کشی خوب است و چه ویروس کشی بد است حتما باید با دلایل مستدل باشد. یک ویروس کش خوب باید:
۱ - دارای دیتابیس قوی و بروز از انواع ویروسها باشد. و بتوان آن را همواره بروز نگه داشت
۲ - میزان باری که بر سیستم اعمال می کند زیاد نباشد. بطور مثال ویروس کش Norton بقدری سیستم شما را کند میکند که کار را بر شما سخت خواهد کرد و خودش از ویروس بدتر است. (یکی از خرابکاری های ویروس استفاده نادرست از منابع سیستم است)
۳ - نسخه سرور و ایستگاه داشته باشد
۴ - به طور اتوماتیک ویروسهایی که از رسانه های جدید انتقال می یابد را شناسایی و منهدم کند.
۵ - اوپن سورس باشد.
۶ - بتواند جلوی تمام انواع برنامه های مخرب دیگر را بگیرد (تروجان کرم و...)
۷ - بر روی سیستم عاملهای مختلف اجرا شود.
و...

که از میان تمام ویروس کشها هیچ یک کاملا خوب نیستند اما ویروس کش Symantec Antivirus server/client از همه بهتر کار کرده حتی نسخه یونیکس آن توسط سایت معتبری چون یاهو استفاده میشود. حتی ClamAv هم که برروی لینوکس ویندوز و.. است به نظر من خیلی خوب است. البته من در لینوکس از ClamAv
استفاده میکنم (پیشنهاد دوستان تکنو تاکس)

حرفه ای
چهارشنبه 27 دی 1385, 11:47 صبح
دوست خوبم

من به عقیده همه دوستان احترام می گذارم اما MacAfee که من دارم تمامی نکات مطرح شده توسط شما را در برمی گیرد .

رضا جان من برایت این نسخه رو e_mail می کنم و بعد منتظر نظر شما هستم

حرفه ای
چهارشنبه 27 دی 1385, 11:56 صبح
جدول نمیبینم من !!

مهیای عزیز

جدول را می توانی در فایل الحاقی زیر دریافت کنید

فایل الحاقی (http://www.ictnews.ir/files/Articles/5945f7596087498.pdf)

حرفه ای
چهارشنبه 27 دی 1385, 11:57 صبح
جدول نمیبینم من !!

مهیای عزیز :چشمک:

جدول را می توانی در فایل الحاقی زیر دریافت کنید

فایل الحاقی (http://www.ictnews.ir/files/Articles/5945f7596087498.pdf)

Mamdos
چهارشنبه 27 دی 1385, 21:02 عصر
به نظر می‌آید که ضدویروس‌های معروف در تشخیص ویروس واقعا فرق زیادی نداشته باشند. من چند ماه پیش دنبال یک ضدویروس به جای ضدویروس به‌روزنشونده‌ی McAfee ام می‌گشتم. چیزهایی که در اینترنت پیدا می‌شد خیلی گیج‌کننده بودند. هر جایی یک ضدویروس مختلف را به عنوان بهترین ضدویروس معرفی می‌کرد. مثلا بعضی‌ها می‌گفتند من Norton داشتم و ویروسی را شناسایی نکرد و فلان ضدویروس حتی گمنام مثل NOD32 آن را شناسایی کرد. بعد یکی دیگر پیدا می‌شد و مثلا می‌گفت که NOD32 فلان ویروس را شناسایی نکرد و McAfee شناسایی کرد. بعد باز هم یکی دیگر می‌آمد و می‌گفت McAfee یک ویروس را شناسایی نکرد و Norton شناسایی کرد!

اگر دقت کرده باشید حتی سازمان‌های معتبری که ضدویروس‌ها را آزمایش می‌کنند نتایج یکسانی ندارند. من خبرهای مختلفی را به یاد می‌آورم (که البته منابعشان الآن یادم نیست) که Bitdefender، Trend Micro، Kaspersky، NOD32، Norton، McAfee، Symantec، Panda و حتی ضدویروس‌های دیگری را به عنوان بهترین معرفی می‌کردند. ضمنا احتمالا کیفیت ضدویروس‌ها به خاطر ماهیت دائما در حال تغییر ویروس‌ها در طول زمان تغییر می‌کند. مثلا ممکن است الان آنتی ویروسی که خوب کار می‌کند یک سال دیگر به این خوبی نباشد.

من خودم به خاطر تعریف‌های زیادی که از NOD32 دیدم و کم‌حجم و سریع بودنش آن را انتخاب کردم ولی فکر می‌کنم در خود تشخیص و حذف تهدیدات، همه‌ی این ده پانزده تای برتر انتخاب‌های خوبی باشند و تفاوت آن‌ها در چیزهایی مثل مجانی بودن، سریع بودن، کم‌مصرف بودن، متن‌باز بودن، راحتی استفاده و عوامل دیگری که آقای rezaTavak گفته‌اند باشد.

حرفه ای
پنج شنبه 28 دی 1385, 10:04 صبح
دوست بسیار خوبم !

یکی دو ماه پیش در همایش مدیریت امنیت اطلاعات بودم و یکی از نکات جالب برای من این بود که اکثر کارشناسان ایرانی و خارجی بر روی سیستم شخصی خود آنتی ویروس MacAfee نسخه 8i Enterprise داشتند .

دوست خوبم . آنتی ویروس رایگان می خواهی ویروس کش مورد نظر شما بد نیست اما اگر امنیت اطلاعات برای شما مهمه بی شک MacAfee بهترین انتخابه

البته من هم صحبتهای شما را می گفتم تا زمانی که این ویرایش از MacAfee را ندیده بودم

Mamdos
جمعه 29 دی 1385, 21:38 عصر
البته NOD32 رایگان نیست!

Strategist
جمعه 29 دی 1385, 23:46 عصر
آقای Mcafee برای تهیه ی تحت شبکه ی 10 کلاینتی چفدر باید پول خرج کرد؟

Strategist
جمعه 29 دی 1385, 23:48 عصر
یک چیز دیگه Bitdefender را هم حساب کنید که حسابی جاش تو ایران باز شده