PDA

View Full Version : مرتب سازی ادغامی

sahar_2008
یک شنبه 24 دی 1385, 21:46 عصر
:لبخند: سلام
اگر کسی در مورد الگوریتم مرتب سازی ادغامی با لیست دو پیوندی
اطلاعاتی داره یا در مورد برنامه ی این مرتب سازی منو هم راهنمایی کنه.
ممنون

galaxy.ice
یک شنبه 24 دی 1385, 22:49 عصر
شما میتونین کتاب ساختمان داده بخونین!
سوالتون خیلی کلیه.!

sjj
یک شنبه 24 دی 1385, 23:20 عصر
اینم یه نمونه از MergeSort که البته با آرایه پیاده سازی شده.ببنید به دردتون می خوره ؟
6431

sahar_2008
دوشنبه 25 دی 1385, 22:55 عصر
مرسی از دوستان
من کتاب ساختمان داده رو خوندم اما نفهمیدم که الگوریتمش چه جوریه؟
اگر میشه با لیست دو پیوندی این مرتب سازی رو توضیح بدین.
با تشکر از دوستان

mortez maya
سه شنبه 26 دی 1385, 23:56 عصر
سلام برنامه ای که من نوشتم هم با آرایه هاست و عین این برنامه رو دوست خوبمون بالا آپلود کردن ولی فکر نمی کنم فرق زیادی بین منطق کار باشه به هر حال ما دو تا تابع اصلی داریم یکی merge که کار تقسیم آرایه یا احیانا لیست ما رو انجام میده تا موقعی که هر کدوم از عناصر یا گره های لیست خودشون بشن یک لیست مرتب شده و دومی تابع merge_sort که کار جمع کردن لیست های مرتب شده کوچک رو به لیست های مرتب شده بزرگ تر و در نهایت لیست نهایی بر عهده داره. این کل کار الگوریتم ادغام هستش . موفق باشید./

sama730
جمعه 23 مرداد 1388, 15:23 عصر
سلام برنامه ای که من نوشتم هم با آرایه هاست و عین این برنامه رو دوست خوبمون بالا آپلود کردن ولی فکر نمی کنم فرق زیادی بین منطق کار باشه به هر حال ما دو تا تابع اصلی داریم یکی merge که کار تقسیم آرایه یا احیانا لیست ما رو انجام میده تا موقعی که هر کدوم از عناصر یا گره های لیست خودشون بشن یک لیست مرتب شده و دومی تابع merge_sort که کار جمع کردن لیست های مرتب شده کوچک رو به لیست های مرتب شده بزرگ تر و در نهایت لیست نهایی بر عهده داره. این کل کار الگوریتم ادغام هستش . موفق باشید./

سلام
میشه خواهش کنم برنامه خودتون رو هم بزارید.
thanx in advance.