PDA

View Full Version : کنترل پیشرفت پرینتر هنگام چاپ

مجتبی جوادی
سه شنبه 26 دی 1385, 00:20 صبح
دوستان سلام
آیا می شود پیشرفت پرینتر را هنگام چاپ کردن کنترل نمود . مثلا کدی نوشت که بعد از اتمام چاپ پرینتر ، وضعیت را تشخیص داده و کامپیوتر را شات دان کند . اگر جواب مثبت است لطفا کدهای مربوطه را در این تاپیک بگذارید .
با تشکر

MNosouhi
سه شنبه 26 دی 1385, 08:53 صبح
کدی نوشت که بعد از اتمام چاپ پرینتر ، وضعیت را تشخیص داده و کامپیوتر را شات دان کند
در رویداد afterprint کوئیک ریپورت کد مورد نظرتون رو بنویسید.

مجتبی جوادی
سه شنبه 26 دی 1385, 23:53 عصر
دوست عزیر لطفا اگر ممکن است بیشتر توضیح بدهید
من می خواهم یک کدی بنویسم که زمان چاپ پرینتر را کنترل کند . مثلا وقتی پرینتر در حال چاپ کردن یک فایل Word است این برنامه را فعال کنم و این برنامه بعد از تمام شدن چاپ پرینتر ، کامپوتر را شات دان کند . حتما می خواهم چاپ با یک برنامه دیگر صورت بگیرد نه با دلفی
با تشکر

arshia_
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:07 صبح
به نظر من باید برنامه ای بنویسید که پورت پرینتر را کنترل کند یا بتواند spooling ویندوز را تحت اختیار بگیرد که البته کار ساده ای نیست و باید از دستورات اسمبلی کمک بگیری
فکر کنم روش دیگری م باشد و استفاده از کامپوننت یا توابع api در این زمینه مناسب باشد.
اگر مرجعی پیدا کردم در این تاپیک لینک خواهم گذاشت

(کمی رسمی نوشتم .پوزش ;-) )

MNosouhi
چهارشنبه 27 دی 1385, 11:26 صبح
می خواهم یک کدی بنویسم که زمان چاپ پرینتر را کنترل کند . مثلا وقتی پرینتر در حال چاپ کردن یک فایل Word است این برنامه را فعال کنم و این برنامه بعد از تمام شدن چاپ پرینتر ، کامپوتر را شات دان کند . حتما می خواهم چاپ با یک برنامه دیگر صورت بگیرد نه با دلفی
با تشکر
قبلا کدهایی در سایت دیده ام که یک فایل word رو با دلفی باز می کنه و باهاش کار میکنه ، کافیه که شما همین کار را انجام بدبد ، یعنی فایل word رو با دلفی باز کنید و دستور چاپ رو از طریق دلفی بدید ، اینطوری کل کار رو میتونید کنترل کنید .

behnam_dr
چهارشنبه 04 مهر 1386, 17:16 عصر
دوستان عزیزم در حین پاسخ به سوال دوستمون به سول من هم پاسخ دهید متشکرم:متن سوال : چطور میشه وضعیت پرینتر رو چک کرد مثلا آیا پرینتر نصب هست یا خیر ؟(البته بدون استفاده از کدهای اسمبلی ) متشکرم (:

cybercoder
چهارشنبه 04 مهر 1386, 18:10 عصر
می تونید نگاهی هم به سورس Fast Report بندازید کمک می کنه.

موفق باشید.

Hadizadeh
دوشنبه 09 مهر 1386, 11:52 صبح
کلمه Spooler یا Spooling رو گوگل کن ، کد دلفی واست میاره ، چون قبلن حدود 5 سال پیش این کارو کرده بودم. موفق باشید