PDA

View Full Version : نوشتن پروژه ها با دو زبان C# , VB

habedijoo
سه شنبه 26 دی 1385, 15:22 عصر
سلام به همگی دوستان
گاها پیش میاد که در پروژه هایی دوستانی با توانایی های مختلف وجود دارند که تعدادی با زبان C#.NET و بقیه با VB.NET کد نویسی می کنند.
برای این کار براحتی می توان پروژه هایی تولید کرد که بدنه اصلی Mainبا یک زبان باشد و ما بقی کارها مثلا لایه های مختلف برنامه با زبان دیگری نوشته شوند . برنامه اصلی را می توان به این کلاس ها Reference داد و از توابع آن کلاس استفاده کرد .
یک مثال خیلی ساده هم میزارم برای دوستانی که احیانا این سوال توی ذهنشون هست .

امیدوارم روزی برسه که کار تیمی به عنوان آخرین راه حل برای ما ایرانیها نباشه بلکه بهترین تصمیم باشه .

پایدار باشید .

ali_kolahdoozan
سه شنبه 26 دی 1385, 18:53 عصر
چرا باید اینکارو کرد کسی که #C بلده یا کسی که vb‌ بلده خوب تا آْخر کار رو با همون تموم میکنه البته توی وب رو موافقم خوبه بدرد میخوره

meh_secure
چهارشنبه 27 دی 1385, 00:13 صبح
این نمونه ای که آقای عابدی جو گذاشتند رو قبلا در سری آموزشی های app dev دیده بودم. روش خیلی جالبیه. هر کس هر زبانی رو که بلده کار می کنه. بعدا برنامه ها به هم refrence میدن و کار فاینالایز میشه. مونده تا تو ایران رسمی بشه!!

benyamin_pc
چهارشنبه 27 دی 1385, 05:07 صبح
بیشتر برای کار گروهی خوبه

habedijoo
چهارشنبه 27 دی 1385, 07:25 صبح
چرا باید اینکارو کرد کسی که #C بلده یا کسی که vb‌ بلده خوب تا آْخر کار رو با همون تموم میکنه البته توی وب رو موافقم خوبه بدرد میخوره

اشاره کردم که ممکن چند نفر توی یک تیم به زبانهای مختلف تسلط داشته باشن و بنا به هر دلیلی امکان این که همگی با یک زبان کد بنویسن وجود نداشته باشه .
خود من یه تیم رو دیدم که همه سی شارپ کار بودن ولی کمپوننت نویساشون وی بی کار .

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:16 صبح
البته من اصل حرف شما رو متوجه شدم . اما نوشتن کامپوننتها با یک زبان دیگه . چند زبانه نویسی محسوب نمیشه . کامپوننتهای دات نت در تمام زبانهای دات نت کار میکنن . چون مفسر همه یکی است .

rhm.soltani
سه شنبه 22 بهمن 1387, 15:46 عصر
خداوکیلی یه جواب درست بدهید

mjelecom
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 02:13 صبح
سلام
تا حالا شده واسه یه قسمت کوچیک از برنامت، دنبال سورسی در به در بگردی بعد که پیداش کردی بازش کنی ببینی یه زبون دیگس؟:عصبانی++::گریه:
حالا اومدیم شما اون زبونو میشناختی، خداییش حوصلت میشه بشینی خط به خط معادل کنی؟:افسرده:
حالا خودت قضاوت کن.:خجالت:

Nima NT
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 02:28 صبح
خوشحالم که همه در مورد مزایای این روش صحبت کردید ولی از بانی این کار تشکر نکردید , انصافتون رو شکر.

abi_sarab
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 08:36 صبح
آقا کار خیلی جالبیه.می تونید بگید چطور می شه این کارو کرد؟
یعنی چطور می شه یک کلاس VB رو در C# وارد کرد یا برعکس؟
شما یه کلاس وارد کردید. چطور این کارو کردید؟

Zaparo
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 20:33 عصر
من خودم مجبور شدم از جفتش استفاده کنم تو یه پروژه کار گروهی نبود یه جاهایی وی بی کارم رو سریعتر راه مینداخت ترجیح دادم با اون کار کنم مثل Optional Parameter که در سی شارپ 4 اضافه شده و چند تا چیز دیگه منجمله سرعت و راحتی کار خودم :D