PDA

View Full Version : الحاق یک برنامه به نرم افزار

solook
سه شنبه 26 دی 1385, 23:43 عصر
یا حق
با سلام به دوستان
می خواستم یه فارسی سازی که بچه های گل سایت اونو تهیه کرده بودند رو به نرم افزار خودم الحاق کنم.حال می خواستم بدونم چطور میشه اینو با اینستال شیلد انجام داد
یعنی گزینه ای باشد که با انتخاب آن فارسی ساز نصب شود و بعد از اتمام نصب سیستم ریستات شود

soroush_vs
چهارشنبه 27 دی 1385, 00:34 صبح
فارسی ساز Xp?
یعنی برنامه مراحل فارسی کردن ویندوز Xp رو انجام بده؟
اگه کسی زحمتش رو کشیده کار ارزشمندی انجام داده.
ملی در مورد سوال شما تا جایی که در نسخه محدود InstallShield دیدم این امکان وجود نداره شما میتونید یک برنامه درست کنید که اون برنامه این کار رو براتون انجام بده
یعنی اول برنامه فارسی ساز رو نصب کنه
بعد ویندوز رو رست کنه
بعدش هم ویندوز دوباره ران شد بقیه نصب رو ادامه بده

arshia_
چهارشنبه 27 دی 1385, 07:52 صبح
ویندوز ایکس پی نیاز به فارسی ساز نداره چون خودش فارسی رو پشتیبانی می کنه
ولی برای رفع مشکل چهار حرف گ چ پ ژ یه فایل به نام kbdfa.dll ‌هست که باید جایگزین فایل اصلی توی فولدر system32 بشه البته در حالتی که سیستم اجازه تغییر اونو بده مثلا در حالت safe mode یا زمانی که با کمک برنامه این فایل رو کپی کنیم و به ویندوز اجازه احیای اونو ندیم و سیستم رو یه بار راه اندازی اتوماتیک کنیم
اما در مورد اینکه برنامهن ای بتونه مین کنه که آیا فارسی توی سیستم نصب شده و اگر نصب نشده خودش تنظیمات لازم رو برای نصب اون انجام بده؟ من که تا حالا برنامه ای به این دقت ندیدم!اگر کسی داره اینجا یه لینک بذاره همه استفاده کنن

Mahyaa
چهارشنبه 27 دی 1385, 08:30 صبح
منظور ایشون این کاری هست که Mohammad_Mnt (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=3359) در این تاپیک زحمتش رو کشیده :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46783

اضافه گر فارسی به ویندوزه یعنی کل همون کاری که دستی انجام میدادیم . با کد انجام میده .

حرفه ای
چهارشنبه 27 دی 1385, 10:33 صبح
در Install Shield 11 به بعد این امکان قرار داده شده و شما می توانید برنامه ای را در زمان نصب برنامه تون نصب کنید

MNosouhi
چهارشنبه 27 دی 1385, 11:19 صبح
می خواستم یه فارسی سازی که بچه های گل سایت اونو تهیه کرده بودند رو به نرم افزار خودم الحاق کنم.حال می خواستم بدونم چطور میشه اینو با اینستال شیلد انجام داد
یعنی گزینه ای باشد که با انتخاب آن فارسی ساز نصب شود و بعد از اتمام نصب سیستم ریستات شود
به نظر من بهتره با اینستالشیلد انجام نشه ، بلکه هر دفعه که برنامه اجرا میشه نصب بودن زبان فارسی و تنظیمات اون رو چک کنه و در صورت نصب نبودن از کاربر برای نصب اجازه بگیره ، اینطور اگر به هر دلیلی زبان فارسی از نصب بیافته ، برنامه تشخیص میده و فارسی رو نصب میکنه .

solook
چهارشنبه 27 دی 1385, 13:27 عصر
به نظر من بهتره با اینستالشیلد انجام نشه ، بلکه هر دفعه که برنامه اجرا میشه نصب بودن زبان فارسی و تنظیمات اون رو چک کنه و در صورت نصب نبودن از کاربر برای نصب اجازه بگیره
بسیار عالی
بهترین گزینه همینه ..لطفا بفرمایید چگونه بمی توان این کار و کرد

MNosouhi
چهارشنبه 27 دی 1385, 14:13 عصر
لطفا بفرمایید چگونه بمی توان این کار و کرد
در همون برنامه که فارسی رو نصب می کنه یه تابعی است که بررسی می کنه که آیا فارسی نصب شده یا نه (اسمش یادم نیست) . کافیه اون رو از اونجا کپی کنید و در برنامتون استفاده کنید ، یعنی با اون تابع اگر تشخیص دادید که فارسی نصب نیست اونوقت فایل اجرایی رو که فارسی رو نصب میکنه رو صدا بزنید.

vesal
چهارشنبه 27 دی 1385, 18:04 عصر
یه نگاهی به این بنداز http://www.autoitscript.com/AutoIt/index.php#Examples