PDA

View Full Version : ثبت تغییرات از dataset به بانک اطلاعاتی

bbehnam
دوشنبه 04 اسفند 1382, 08:10 صبح
من وقتی داده ها را در datagrid قرار میدهم و بعد از اعمال تغییرات در داده های گرید در هنگام update این تغییرات روی بانک انجام نمیشود اشکال کار کجاست؟

h_rezaei
دوشنبه 04 اسفند 1382, 11:47 صبح
چه جوری داری update میکنی؟کدش رو بنویس بگم اشکال کجاست

bbehnam
سه شنبه 05 اسفند 1382, 08:03 صبح
این کدی است که در رویداد ثبت تغییرات نوشته ام
If m_DataSet.HasChanges() Then
Dim data_adapter As SqlDataAdapter
(data_adapter = New SqlDataAdapter(SELECT_STRING, CONNECT_STRING
(data_adapter.TableMappings.Add("Table", "c"
(command_builder = New SqlCommandBuilder(data_adapter
( data_adapter.Update(m_DataSet
End If

NaserNet
شنبه 09 اسفند 1382, 07:36 صبح
ببین هر شی SQLdataadapter چهار تا شی command داره یکی برای selecte یکی برای حذف و یکی برای ویرایش واخری هم برای insert که باید قبل از هر ]چیز commandtext انها set شود تا متد update کار کند .

مثل
"(sqldatadapterOBj.insertcommand.commandtext="INSERT INTO TblDars (Dars_Name) VALUES (@Dars_Namet

باز اگر مشکل داری و نتونستی بگو یک نمونه برنامه با database sqlserver2000 بفرستم تا ببینی

bbehnam
شنبه 09 اسفند 1382, 14:34 عصر
دست شما درد نکنه تا حدودی گرفتم ولی اگه لطف کنید و مثال رو برام بفرستید فکر میکنم مشکلم حل بشه

sh
شنبه 09 اسفند 1382, 15:39 عصر
سلام

دوست عزیز ببین جدولت دارای فیلد کلیدی هست چون اگر نداشته باشد آپ دیت نمیشود

در ضمن عملیات مربوطه را در یک Try و Catch قرار بده و از خطاهای مربوط به کلاس Data استفاده کن تا پیغام خطای دقیق رو بتونی ببینی اون موقع بهتر میشه عمل کرد

با تشکر

a.maleki
جمعه 07 دی 1386, 19:01 عصر
سلام
دیکه دارم دیونه می شم چرا هیچکس کد درج و حدف را با استفاده از بانک sql را برام نمی زارررررررررررررررر ررررهههههههههههههههههه

art2000ir
یک شنبه 09 دی 1386, 08:04 صبح
دستور update مشخص هست شما فیلد کلیدی نداری البته اگه دیتا گرید را با کوئری از جند جدول پر کرده باشی هم به مشکل بر می خوری