PDA

View Full Version : ایجاد خودکار کنترل جدول با هر با اضافه شدن فیلد جدید به دیتا بیس

fereshte22
پنج شنبه 28 دی 1385, 00:04 صبح
سلام
من دارم یک فروشگاه طراحی میکنم.و میخواهم وقتی در قسمت مدیریت یک محصول با مشخصاتش به دیتا بیس اضافه میکنم.این اطلاعات در یک جدول با چند سطر وستون در صفحه اصلی نمایش داده شود.من چطور میتوانم یک جدول طراحی کنم و جدول کالا های بعدی را به طور خودکار ایجاد کنم.در ضمن من با asp.net کار میکنم و با frontpage طراحی های خود را انجام میدهم.

Alireza_Salehi
پنج شنبه 28 دی 1385, 13:14 عصر
میتونی از detailView برای نمایش مشخصات کالا استفاده کنی(البته خیلی کلی توضیح داده بودی)

برای ایجاد اتوماتیک یک جدول در دیتابیس هم در باره CREATE Table در Transact SQL جستجو کن ، بعد از نوشتن storedProcedur یا Query با استفاده از یک شی OledbCommand یا ُSQlcommand این Query رو از داخل برنامه اجرا کن ، جدول ایجاد میشه.

fereshte22
شنبه 30 دی 1385, 09:34 صبح
سلام
من فکر میکنم که شما منظور من را اشتباه متوجه شدید.ببینید من میخواهم یک کنترل مثل textbox یا table با چند سطر وستون و یا هر کنترل دیگرطراحی کنم(البته بدون کد نویسی و با استفاده از منوی ابزارو یا با front page)و بعد با یک دستور مثل for ویا while و یا هر چیز دیگر این کنترل ها را به تعداد دلخواه و با وقوع شرایط خاص مثل اضافه شدن کالای جدید
تکرا رکنم.

Alireza_Salehi
شنبه 30 دی 1385, 10:18 صبح
اگر با 2005 vs می خواستی کار کنی را حت ترین راهش استفاده از TemplateField در GridView بود که تقریبا هر چیزی ( عکس hyperlink Textbox button و ....) بخواهی در سطر ها و ستون ها می تونی بذاری و فقط برای یک سطر طراحی می کنی خودش تکرار می کنه و قابلیت صفحه بندی به صورت خودکار داره تمام قسمت هاش رو هم می شه به دلخواه فرمت کرد (البته یه کم کد نویسی برای طراحی در قسمت Source صفحه باید انجام بدی که با توجه به قابلیت تکمیل خودکار ویرایشگر HTML دات نت زیاد سخت نیست و اگر عکسها رو داخل دیتابیس ذخیره نکرده باشی در قسمت کد اگر شرط یا عمل خاصی مد نظر نباشد تقریبا کد نویسی لازم نیست) ولی مستقیما تو FrontPage رو نمی دونم!

البته امیدوارم این دفعه درست فهمیده باشم!