PDA

View Full Version : ایجاد یک کنترل مثل textbox ویا table و تکرا آن به طور خودکار

fereshte22
شنبه 30 دی 1385, 08:45 صبح
سلام
من میخواهم یک کنترل مثل textbox و یا table با چند سطر و ستون و یا هر کنترل دیگر ی ایجاد کرده(البته بدون کد نویسی و با ابزارtoolbox )و میخواهم این کنترل به تعداد دلخواه و با وقوع شرایط خاص مثل اضافه شدن رکورد جدید در جدول داده ها در دیتابیس این کنترل به تعداد دلخواه و به طور خودکارتکرارشود.
کسی میتونه من را راهنمایی کند که من چطور میتوانم این کار را انجام دهم.چون کدهای کنترل ها html هستند و من نمیدانم چطور از دستورات شرطی استفاده کنم.

programmermp
شنبه 30 دی 1385, 09:41 صبح
سلام

من منظورشما رو از html متوجه نشدم

اگه از وی بی استفاده می کنید خوب می تونی از یک دیتا گراید ویو استفاده کنی

این طوری وقتی یک رکورد اضافه می شه یک سطر جدید از فیلدهات برات به صورت خودکار

ایجاد می شه

حالا نمی دونم منظور شما همین بوده یا نه

fereshte22
شنبه 30 دی 1385, 11:34 صبح
ببینید من میخواهم یک datagrid جدید اضافه شود.نه اینکه به سطرهای دیتا گرید اضافه شود.البته از جدول برای طراحی خود استفاده میکنم.من دارم یک فروشگاه طراحی میکنم و از یک جدول با چند سطر و ستون برای طراحی خود استفاده میکنم و میخواهم یک بار این جدول را طراحی کنم و برای کالاهای جدید که بعدا به دیتا بیس اضافه میشوند این جدول به طور خودکار ایجاد شود.و این جدول یک جدول مجزا از جدول اولی باشد.و برای نمایش مشخصات هر کالا استفاده میشود.در ضمن من با fron page طراحی میکنم.
(طراحی من یه چیزی مشابه طراحی های لینک زیر میباشد
http://www.shoppersian.com/index.asp

programmermp
شنبه 30 دی 1385, 12:01 عصر
کد زیر رو یک نگاه بنداز این کدی که خود وی بی هنگام اجرا برای ایجاد دیتا گراید ویو ازش

استفاده می کنه فکر کنم یک همچین چیزی می خواهی

Friend WithEvents DataGridView1 As System.Windows.Forms.DataGridView

vahidiran
شنبه 30 دی 1385, 20:29 عصر
می تونی کنترلت رو new کنی بعدش properti هاشو تنظیم کنی تا جای دلخواهی که می خوای قرار بگیرد
مثلا
dim MyTextbox as new TextBox
textbox.zise =.....

حامد مصافی
یک شنبه 01 بهمن 1385, 11:12 صبح
می تونی کنترلت رو new کنی بعدش property هاشو تنظیم کنی تا جای دلخواهی که می خوای قرار بگیرد
مثلا
dim MyTextbox as new TextBox
textbox.zise =.....

البته نه کاملاً!

dim t as new textbox
'set the control's properties

me.controls.add t
t.show

برای نمایش کنترل باید اونو به کنترل های فرم اضافه کنی و نمایشش بدی