PDA

View Full Version : کابرد خصوصیت tag

انگوران
شنبه 30 دی 1385, 14:29 عصر
دوستان سلام ـ خصوصیت tag در اشیای مختلف چه کاربردی دارد ؟

شاپرک
شنبه 30 دی 1385, 14:56 عصر
help اکسس :
Stores extra information about a form, report, data access page, section, or control needed by a Microsoft Access application. Read/write String.
خیلی مبهم نیست !

انگوران
شنبه 30 دی 1385, 15:48 عصر
با دستکاری این خصوصیت عملاً چیزی مشاهده نکردم و چند جا دیدم که تاکید شده بدرد زمان اجرا می خوه که متوجه نشدم چیه .

شاپرک
شنبه 30 دی 1385, 15:58 عصر
نمونه اکسس :

انگوران
شنبه 30 دی 1385, 16:40 عصر
ضمن تشکر ظاهراً کار خصوصیت caption رو انجام داده

صبا9841
شنبه 30 دی 1385, 16:43 عصر
همانطورکه در متن هم ملاحظه میفرمائید فقط برای توضیح به کاربراست. نمونه اسکن از کتاب Viescas تقدیم میشود. ضمنا در اکسس 2003 فعال است.

انگوران
شنبه 30 دی 1385, 17:29 عصر
از شما هم ممنونم ولی متاسفانه پس از اینکه در خصوصیت مربوطه چیزی می نویسم اشاره گر برچسب هوشمند قابل رویت نیست . کار خاصی باید انجام بدم .

Neeloofar
شنبه 30 دی 1385, 23:25 عصر
از شما هم ممنونم ولی متاسفانه پس از اینکه در خصوصیت مربوطه چیزی می نویسم اشاره گر برچسب هوشمند قابل رویت نیست . کار خاصی باید انجام بدم .
سلام

شاید ایشون منظورشون این Tag هست (همونطور که شاپرک گفت):

Control.Tag
نه اونی که صبا9841 فرمودند.

Tag برای کنترل وجود داره و یک متغییر است ا نوع String که میتونید هر وقت خواسته باشید یک متن رو در اون ذخیره و در مورد لزوم فراخوانی کنید. این Tag در واقع یم حافظه آماده ست و کمک میکنه شما متغییر جدیدی رو تعریف نکنید. استفاده از اون هم اختیاری است.
وقتی Tag تغییر میکنه ظاهرا هیچ کنترلی تغییر پیدا نمیکنه.

مثلا میخواید حاصل پیوند دو رشته ذیل را در جایی نگهداری کنید و در موقع لزوم اونو فراخوانی کنید

Text1.Tag = "1385" & "/01/01"
این کد Tag مربوط به Text1 را پر میکند و لی در ظاهر Text1 و متن آن تغییری حاصل نمیشود.
حالا لازمه Tag فراخوانی بشه:

TextDate.Value = Text1.Tag
بازم تغییر ظاهری در Text1 رخ نمیدهد.

خوبیش اینه که لازم نبود ما یک متغییر برای ذخیره کردن "01/01/1385" تعریف کنیم.

موفق باشید!:چشمک:

sohrab o
شنبه 30 دی 1385, 23:41 عصر
با تشکر از مطالب مفید
فکر کنم یه متغیره برای ذخیره یکسری استرینگ برای راحتی کار
من قبلا از تگ برای این کار استفاده کردم

صبا9841
دوشنبه 02 بهمن 1385, 09:07 صبح
با دستکاری این خصوصیت عملاً چیزی مشاهده نکردم و چند جا دیدم که تاکید شده بدرد زمان اجرا می خوه که متوجه نشدم چیه .

در option>Table/Queries گزینه show property update option buttons تیک شده است؟ با این تیک مشخصات تغییر داده شده در کوئری یا فرم یا گزارش را بروز شود

انگوران
دوشنبه 02 بهمن 1385, 13:43 عصر
آفیس من 2000 هستش و متاسفانه همچین گزینه ای ندیدم .

oVERfLOW
دوشنبه 02 بهمن 1385, 14:18 عصر
tag یه property برای ذخیره‌ی یه مقدار هست که خیلی جاها می‌تونه برنامه‌نویسی رو راحت کنه
مثلا فرض کنید توی یه دفترچه تلفن:

ما 10-15 تا فیلد داریم که موقع نمایش باید از توی دیتابیس خونده بشن و توی چند تا textbox نمایش داده بشن
روش ساده و منطقی اون اینه که ما حداقل 15 خط برنامه بنویسیم و دونه به دونه فیلد‌ها رو پر کنیم
ولی با استفاده از tag می‌شه همین کار رو با 3-4 خط انجام داد:

For Each ctrl in frmMain.Controls
if Len(ctrl.tag) Then _
ctrl.Text = rstPhoneBook.Fields ( Ctrl.Tag )
Next
البته برای این کار قبلش باید Tag ‌های مربوطه رو با نام فیلد‌ متناظر پر کنید