PDA

View Full Version : چطوری تاریخ سیستم سرور رو بدست بیارم؟

aki
یک شنبه 01 بهمن 1385, 11:02 صبح
چطوری تاریخ سیستم سرور رو بدست بیارم؟

باتشکر

aki
یک شنبه 01 بهمن 1385, 14:03 عصر
کسی در این مورد تجربه ای نداره؟

ممنون میشم کمکم کنید

whitehat
یک شنبه 01 بهمن 1385, 15:53 عصر
اگر منظور شما از سرور ، سرور SQL است، می توانید دستور GetDate را به صورت یک دستور SQL بدست آورید . کافیه با دستور مثلا executenonquery دستور Sql زیر را اجرا کنید.و نتیجه را بگیرید.

select Getdate()

aki
دوشنبه 02 بهمن 1385, 07:56 صبح
ممنونم..........................

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 14:39 عصر
اگه میشه دسترسی به تاریخ و زمان سرور شبکه در یک شبکه lan در یک سازمان

mostafa-sohrablou
جمعه 05 مرداد 1386, 10:39 صبح
در برنامه که بنده نوشته ام پرسنل تاریخ سیستم خود را جلو و عقب می برند و باعث می شوند اطلاعات ثبت شده آنها در تاریخ های که سیستم آنها نشان می دهد ثبت شود و دچار مشکل شده است. تقاضا دارم هر کسی که در این مورد اطلاعاتی دارد مرا راهنمایی نماید.

mehdi.mousavi
جمعه 05 مرداد 1386, 13:10 عصر
در برنامه که بنده نوشته ام پرسنل تاریخ سیستم خود را جلو و عقب می برند و باعث می شوند اطلاعات ثبت شده آنها در تاریخ های که سیستم آنها نشان می دهد ثبت شود و دچار مشکل شده است. تقاضا دارم هر کسی که در این مورد اطلاعاتی دارد مرا راهنمایی نماید.

سلام.
چند راه حل برای این موضوع وجود داره:

1. در LAN خودتون، یه Domain Controller داشته باشین که Windows Time Service رو Support کنه. به این ترتیب کلیه Client ها بعد از Login به Domain، ساعت Domain رو بخودشون میگیرن و ... (این کار مزخرفترین راه حلی هستش که ممکنه کسی انتخاب کنه!)

2. برای ثبت اطلاعات در برنامه اتون، جای اینکه Command های SQL رو در برنامه بصورت plain text بنویسید، اونها رو به Stored Procedure هایی در SQL Server منتقل کنید و سپس در Client اون Stored Procedure ها رو اجرا کنید. به این ترتیب سرعت اجرا فرامین نیز بالاتر میره، چون SQL Sever میتونه SP ها رو Pre-Compile کنه و نسخه آماده اجرای اونها رو بصورت Cache در خودش نگه داره.

3. درست کردن لایه Business در سمت سرور، که وظیفه اش سرویس دادن به Client هاست. به این معنی که یه Client مثلا از سرور میخواد تا اطلاعات فلان پرسنل رو برگردونه. این دیگه وظیفه Business Layer هستش که چطور و از کجا این اطلاعات رو بیاره. به این ترتیب Client ها هم دیگه هر کدوم تک تک به SQL Server وصل نمیشن و ...

روش پیشنهادی من، روش سوم هست اما چون در این روش نیاز دارید تا لایه جدیدی به سیستم اضافه کنید، پس سریعترین راه برای شما فکر میکنم روش دوم باشه.

پرواز
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 05:35 صبح
سلام. من می خوام ببینم راهی وجود داره که بشه از طریق اون تاریخ و ساعت جهانی رو از اینترنت گرفت؟ من می خوام برا برنامه ام یه قفل بنویسم که به تاریخ وابسته باشه. ولی می خوام اگه بشه تاریخی که استفاده می کنم تاریخ اینترنتی باشه.
ممنون

babakj
دوشنبه 22 بهمن 1386, 17:18 عصر
سلام. من می خوام ببینم راهی وجود داره که بشه از طریق اون تاریخ و ساعت جهانی رو از اینترنت گرفت؟ من می خوام برا برنامه ام یه قفل بنویسم که به تاریخ وابسته باشه. ولی می خوام اگه بشه تاریخی که استفاده می کنم تاریخ اینترنتی باشه.
ممنون

بله میشه
به اینجا مراجعه کن
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=94579

اگه هم برنامتو روی Clinet هست باید از Time Web service ها استفاده کنی مثل
Time.Windows.com
,
اگه هم روی سرور هست با تابع NOW با فرمت دلخواه ساعت رو می گیری
Now.time

اگه میشه دسترسی به تاریخ و زمان سرور شبکه در یک شبکه lan در یک سازمان

می تونی یک وب سرویس داخلی بنویسی واسه این کار که کلایت ساعت سرور رو بگیره