PDA

View Full Version : چطوری فقط یه ستون از یه vsFlexGrid رو به صورت Editable دربیارم؟

odiseh
دوشنبه 02 بهمن 1385, 12:03 عصر
سلام

من توی فرمم یه vsFlexGrid دارم که می خوام کاربر فقط بتونه توی یه ستون از اون یه سری اعداد رو وارد کنه و من اونا رو در جدولی ذخیره کنم..... اما نمی خوام بتونه اطلاعات بقیه ستون ها رو دست بزنه و فقط بتونه اونا رو ببینه.

لطفا راهنمایی کنید

sohrab o
دوشنبه 02 بهمن 1385, 12:24 عصر
من قبلا توی یه برنامه دیدم اینو حالا شاید روش دیگه هم باشه
اونجا توی کی پرس فلیکس چک می کرد که کدوم ستونه بعد اگه اشتباه بود keyasscii برابر صفر قرار می داد

sohrab o
دوشنبه 02 بهمن 1385, 12:25 عصر
می گردم اگه نمونشو پیدا کردم واست میزارم همین جا
بازم در خدمتیم

odiseh
دوشنبه 02 بهمن 1385, 12:50 عصر
مرسی منتظرم......

odiseh
دوشنبه 02 بهمن 1385, 14:03 عصر
جناب Sohrab o ,
در ضمن نمی خوام که کاربر بتونه برای ستون مورد نظرم هر مقداری رو وارد کنه. میخوام مثلا فقط اعداد در محدوده زیر 100 رو بتونه وارد کنه. برای این مساله از کدوم event مربوط به Vs استفاده کنم؟

Hossein Bazyan
دوشنبه 02 بهمن 1385, 15:31 عصر
دوست عزیز خیلی راحته
یک TextBox با اندکس صفر روی فرمت قرار بده و آنرا مخفی کن در رویداد کلیک در FlexGrid فاصله از چپ و بالا و همچنین طول و عرض TextBox را با همان سلول از FlexGrid تنظیم و خاصیت Visible آنرا True کن حال TextBox کاملا روی همان سلول و در همان ردیف قرار گرفته و انگار کاربر روی Flexgrid دارد متن مینویسی حال میتونی مقادیر دریافتی را کنترل کرده و با زدن اینتر مقدار را در یک آرایه ذخیره کن . و با این مقادیر میتوانی هر کاری بکنی ، عملیات انجام بدی و یا ذخیره کنی . در ضمن در رویداد کلیلک در گرید فقط زمانی TextBox را فعال کن که مثلا اگر کاربر روی ستون با همان شماره کلیک کرده باشد
امیدوارم متوجه شده باشی من از این روش به کرات استفاده کرده ام

mjz000
دوشنبه 02 بهمن 1385, 17:32 عصر
vsFlexGrid رو از کجا میشه گیر آورد؟(انتزنت)

sohrab o
دوشنبه 02 بهمن 1385, 17:48 عصر
این یه نمونه واست نوشتم
ببین به دردت می خوره

odiseh
سه شنبه 03 بهمن 1385, 10:27 صبح
خیلی ممنونم واقعا لطف کردی

موفق باشی