PDA

View Full Version : مقایسه سطرهای دو جدول و انجام عملیات برای فیلدها

لوسیمی
سه شنبه 03 بهمن 1385, 08:40 صبح
:خجالت: سلام
خسته نباشید
می خواهم کد زیر را به sql تبدیل کنم ، یکی یکی سطرهای دو جدول از یک پایگاه داده را چک کند و عملیات روی آنها انجام دهد به عبارتی چگونه این کد را در دید یا پروسیجر بنویسم.
While dtrbook.read
While dtrborrow.read
if dtrbook("name")==dtrborrow("name")then
(Response.Write(name
EndIf
EndWhile
EndWhile
Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 03 بهمن 1385, 08:55 صبح
شما باید از Cursor استفاده کنین (در BOL توضیح داده شده)

DonetKarvb
سه شنبه 03 بهمن 1385, 09:59 صبح
:خجالت: سلام
خسته نباشید
می خواهم کد زیر را به sql تبدیل کنم ، یکی یکی سطرهای دو جدول از یک پایگاه داده را چک کند و عملیات روی آنها انجام دهد به عبارتی چگونه این کد را در دید یا پروسیجر بنویسم.
While dtrbook.read
While dtrborrow.read
if dtrbook("name")==dtrborrow("name")then
(Response.Write(name
EndIf
EndWhile
EndWhile
استفاده از کرسر ها فشار زیادی رو ی سیستم می آورند و بهتره که قبلش چک بشه آیا راه دیگری وجود دارد یا خیر.این کد شما دارد دو چیز را مقایسه میکند و اگر شرط برقرار بود آنگاه آنرا نمایش میدهد. البته من درست دستور شما را متوجه نشده ام ولی اینطور که به چشم می آید میتوان با یک دستور Select ساده این کد شما را پیاده سازی کرد با پرفرمنس چندیدن برابر بهتر و بالاتر. پس شما لطف کنید و بگویید که دقیقا"میخواهید چکار بکنید تا بهترین راه حل ارائه داده شود.

reza_rad
سه شنبه 03 بهمن 1385, 10:01 صبح
ولی اینطور که به چشم می آید میتوان با یک دستور Select ساده این کد شما را پیاده سازی کرد

من هم فکر می کنم مشکل با یک Join ساده حل میشه.بیشتر توضیح بدید

لوسیمی
سه شنبه 03 بهمن 1385, 16:27 عصر
با سلام
به طور مثال می خواهم تعداد باری که یک کتاب به امانت رفته را به دست آورم ، با چک کردن هر سطر از جدول کتابها باتمام سطور جدول امانتیها ( این تعدادبار که هر کتاب به امانت رفته )به دست می آید

whitehat
سه شنبه 03 بهمن 1385, 16:43 عصر
به طور مثال می خواهم تعداد باری که یک کتاب به امانت رفته را به دست آورمشما می توانید از Query زیر استفاده کنید.سپس آنرا در صورت نیاز در یک Sub Query استفاده کنید.

Select BookId,count(BookId) From BookBarrow
group by BookId
دستور بالا تعداد باری که کتاب به امانت رفته را پیدا می کند ، درصورتی که کتاب خاصی مد نظر شماست با Where آنرا پیدا کنید.